Visi šie viešbučiai skirtingi, kiekvienas iš jų žavi savo unikalia istorija, lokacija, individualiu dizainu ir akims, kūnui ir protui skirtais potyriais. Visi jie priklauso 300 viešbučių vienijančiai „Design Hotels“ šeimai.

Jau pavasarį į ją įsilies ir pirmasis „Design Hotels“ viešbutis Baltijos šalyse – „Pacai“, rašoma pranešime spaudai. Jis įsikurs sostinės širdyje, legendiniuose baroko stiliaus Pacų rūmuose, netoli Rotušės. Viešbučio savininkai žada, kad XVII a. istorinių rūmų autentika ir supanti aplinka suteiks kultūrinių ir emocinių potyrių tiek laisvalaikio keliautojams, tiek verslo žmonėms, atvykstantiems į konferencijas ar renginius Vilniuje.

Jau dabar nekantriai laukiama, kaip atrodys kelių šimtmečių istorijos ir šiuolaikinės architektūros įspūdį perteikiantis viešbutis. Kol atidengiamos freskos ir atrenkami naujausi dizaino meistrų kūriniai, kviečiame trumpam apsilankyti kituose tinklo viešbučiuose.

Viešbutis legendiniame Paryžiaus klube

„Atsiprašome, šį vakarą patekti neįmanoma“, – buvo sparnuota naktinio klubo apsaugos darbuotojos Marie Line frazė, kai 8-9 dešimtmetyje ji saugojo Marė (La Marois) rajone įsikūrusį legendinį Paryžiaus klubą „Les Bains“. Per jo slenkstį yra žengęs menininkas Andy Warholas, dainininkas Davidas Bowie, aktorius Robertas De Niro. Čia linksminosi muzikos grupės „Joy Division“ ir „Rollings Stones“. Ši vieta mena dar 1885 metus, kai prancūzų intelektualas, rašytojas Marcelis Proustas lankydavosi čia buvusioje prabangioje pirtyje.

Legendinės Paryžiaus linksmybių vietos šlovę atgaivino kino režisierius Jeanas-Pierre’as Marois. Čia jis įkūrė boutique stiliaus viešbutį, kuris buvo priimtas į „Design Hotels“ šeimą. „Šis pastatas turi galingą aurą, kuri apima „glamūrą“ ir laukinio šėlsmo jausmą. Tai savotiška duoklė Paryžiaus meno pasaulio ikonoms ir jų paveldui“, – taip pagrindinius motyvus prikelti naujam gyvenimui „Les Bains Paris“ įvardija režisierius.

Didžiulės karališkos lovos, raudonmedžiu ir marmuru dekoruoti viešbučio kambariai primena šlovingus buvusio klubo laikus. Interjero svaigulį sustiprina dirbtinai sendintos odos kėdės ir sofos viešbučio bare, uždara terasa, papuošta graffiti, bei originalumu stebinantys kilimai. Keliautojai recenzijose rašo, kad neapsilankius „Les Bains Paris“, Paryžiaus potyrių laipsnis bus žymiai mažesnis.

Un verre pas tard ? Demandez un Bourgoin aux Bains 🚜🇫🇷🌿🐞☀️

A post shared by bourgoincognac 🚜🇫🇷🌿🐞🌞 (@bourgoincognac) on Oct 16, 2017 at 12:20am PDT

Nuotykių viešbutis laukinėje Islandijoje

Pirmasis šalies nuotykių viešbutis. Taip save neretai pristato apie 1 val. kelio automobiliu nuo Islandijos sostinės Reikjaviko nutolęs „Design Hotel“ šeimos narys „ION Luxury Adventure“. Naujos patirtys šiame viešbutyje labiausiai siejamos su užburiančia gamta. Kaip rašoma vieno JAV leidinio recenzijoje, lyg būtumei atsidūręs izoliuotoje laukinėje vietovėje tarp lavos laukų ir snieguotų kalnų. Žiemą čia yra ideali vieta grožėtis giedrame dangaus skliaute matoma šiaurės pašvaiste.

마지막 😭 #iceland#아이슬란드#ionluxuryadventurehotel

A post shared by @bari___ on Sep 12, 2016 at 3:29pm PDT

Poilsiautojams įspūdį palieka ne tik „ION Luxury Adventure“ supanti aplinka, bet ir pats pailgos formos viešbutis. Iš apleistos užeigos jis pavirto šiuolaikinio meno kūriniu, kuriame modernus dizainas susitinka su Islandijos gamtos atšiaurumu. „Įsivaizduokite – stilinga, minimalistinė išvaizda su atviromis betoninėmis sienomis ir mediniais baldais“, – rašoma keliautojų atsiliepimuose.

Visuose kambariuose langai yra nuo grindų iki lubų, todėl viešbučio svečiai gali akimis nusikelti į geoterminę elektrinę arba per lavų laukus žiūrėti į Tingveliro (Thingvellir) nacionalinį parką, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Islandiškos autentikos suteikia geoterminės elektrinės šildomas baseinas. „Gamtos turtų ir islandų kultūros pažinimo netrūks“, – rašo keliautojai.

Portugališko svetingumo viešbutis Lisabonoje

Kelios dienos viešbutyje, o gali atrodyti, kad apkeliauta visa šalis. „Memmo Principe Real“ viešbutis lyg viena didelė portugališka šeima, kurios kiekvienas narys pavaišins maža savo regiono patirtimi – viešbutyje dirba komanda, suvažiavusi į sostinę iš atokiausių Portugalijos kampelių.

Vis daugiau madingumo įgaunančiame Lisabonos Principe Real rajone įsikūrusio viešbučio šeimininkas Rodrigo Machazas sulipdė vietinių patiekalų, dizaino, istorijos ir kultūros derinį, kurį atskleidžia didžiausi šalies ambasadoriai – vietiniai portugalai. Nuo patarimų, kur išgirsti fado, iki rekomendacijų, kokį regiono vyną priderinti prie dangaus spalvos bare ant viešbučio stogo.

We'll be back ♡

A post shared by sally symons (@leweekendwanderer) on Sep 29, 2017 at 3:45pm PDT

Viešbučio atstovų paslaugumą atspindi nutikimas, aprašytas viename iš JAV leidinių. „Mes grįžome po pasivaikščiojimo Lisabonoje ir suradome ant durų pakabintą žinutę: „Vakarienė jums rezervuota restorane“, – nustebimo neslėpė žurnalistas.

Vietinė autentika matoma ir viešbučio interjere. Grindų danga pagaminta iš kalkmenio, kuris buvo naudojamas statant istorinius Lisabonos rūmus ir pagrindines miesto aikštes. Portugališkos atmosferos gūsis iš karto užplūs ir išėjus iš viešbučio – lengvu žingsniu galima pasiekti įspūdingiausias Lisabonos vietas.

Istorijos ir modernizmo pojūčiai Kopenhagoje

Kai danų klasicizmas susitinka šiandienos ritmą. Tokios sąjungos pasekmes galima sutikti „Nobis Hotel Copenhagen“, kuris įsikūręs 1903 m. pastatytuose Karališkosios Danijos konservatorijos rūmuose.

Might wanna move in #nobishotelcopenhagen

A post shared by Viktoria Ullman ♀ (@viktoria_u) on Oct 17, 2017 at 1:02am PDT

Pastato istorija diktuoja viešbučio interjerą. Originalios rūmų architektūros detalės, pavyzdžiui, didieji laiptai, buvo išsaugotos ir atkurtos, o drąsūs šiuolaikiniai akcentai yra iš aukščiausios kokybės natūralių medžiagų – marmuro, vario, akmens, ąžuolo ir stiklo. Panašiu principu, modernia architektūros kalba, Vilniuje bus atkurti ir istoriniai Pacų rūmai, kuriuose duris atvers viešbutis „Pacai“.

„Istorinės detalės leidžia įsivaizduoti pastato praeitį ir didingumą, o šiuolaikinio dizaino gūsis sugrąžina į šiandienos inovacijas“, – taip atsiliepia viešbučio svečiai. Daugelis pabrėžia išskirtinę viešbučio lokaciją. Pėstute gali pasiekti Tivoli sodus, Rotušės aikštę, „Ny Carlsberg Glyptotek“ muziejų.

No words #phobixy #jadeyphotravels #jadeyphocopenhagen #nobishotelcopenhagen

A post shared by Jade Ho (@jadeypho) on Sep 28, 2017 at 12:27pm PDT

Viešbutyje lyg meno galerijoje – Soho rajono širdyje

„Šis viešbutis lyg meno galerija, o erdvės tokios didelės, jog norėtųsi ekskursijos“, – rašoma viename iš JAV leidinių. Londono Soho širdyje įsikūrusio viešbučio „Ham Yard“ dizainą kūrė jo šeimininkė Kit Kemp. Kartu su vyru Timu jie sukūrė interjerą daugiau nei 10 viešbučių, laimėjo ne vieną prestižinį apdovanojimą, yra vertinami dėl modernaus, ateities tendencijomis paremto dizaino.

Kiekviename „Ham Yard“ kambaryje pasitinka ryškios detalės, skirtingų medžiagų deriniai, tačiau viskas pateikta siekiant išvengti kičo jausmo. „Siurprizo elementas turi būti kiekviename žingsnyje, kuris veda iš vieno kambario į kitą“, – sako K. Kemp.

Siurprizais galima pavadinti 1950-aisiais pagamintą boulingo taką, atgabentą iš Teksaso. Kitas ryškus elementas – 190 vietų modernus kino teatras, pro poilsiautojų akis nepraslįsta ir ketvirtojo aukšto stogo terasa su alyvmedžiais, levandų ir daržovių lovomis. Tai tik kelios ryškesnės viešbučio interjero, pilno spalvų, formų ir raštų, detalės. Kiekviename „Ham Yard“ numeryje yra dideli langai nuo grindų iki lubų, iš kurių atsiveria vaizdas į vidinį kiemą bei Londono panoramą.

Visus minėtus viešbučius vienija individuali istorija, saviti dizaino sprendimai ir miesto pažinimo patirtys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės