Vėl patirti Milano nebenoriu, nes sumaniusi sutaupyti... atradau žavingą Bergamo miestelį, kuris turi pasiūlyti žymiai daugiau nei tikėjausi. Grožiuosi Bergamo panorama „Caffè della Funicolare“ ir man kompaniją palaikanti moteris pasakoja tokią istoriją, kad vos neatsirūgsta visas aperityvo smagumas.
© Shutterstock

Aleksandra, vykusi į Milano dizaino savaitę, ir, kaip dauguma mūsų, taupumo dėlei apsistojusi Bergame, sugebėjo sumanyti (viską nurašau Italijos saulei), kad stotelė „fierra“ (liet. paroda) ją pristatys tiesiai į Milano dizaino fiestą.

Žinoma, taip neatsitiko, nes pasiekti Milaną iš Bergamo patogu, bet prireikia apie pusantros valandos. Ir laukia maršrutas autobusas-traukinys-metro. Visgi ji bent jau sužinojo, kad Bergamo turi gan nemažą erdvę parodoms, prekybai, na, ir smagią istoriją.

Šį nedidelį Italijos miestelį dizaino, ir ne tik, mėgėjai ypač prisimena balandį arba tie, kuriems dažniau tenka lankytis Milano Bergamo oro uoste.

Čia nėra to Milano šurmulio, kuris kartais įtraukia, o kartais – tiesiog erzina, bet atrasite penkis dalykus, dėl kurių, jei negrįšite, tai bent jau galėsite rekomenduoti Bergamo miestą kitiems.

1. Pigiau. Geriausioje Bergamo picerijoje „Dammo“, kuri labiau primena restoraną – pasitikimo gėrimas, žavinga panorama antrame aukšte esančioje erdvėje, dieviškos picos kaina – apie dešimt eurų.

Kas dar žavu, kad bergamiečiai sąžiningai laikosi aperityvo idėjos. Nors ši idėja ir priklauso milaniečiams, tačiau Milane ją gali patirti tikrai ne kiekvienoje vietoje, nes jis ir taip perpildytas viską išbandyti trokštančių turistų.

Šią tradiciją daugelis vadina itališka laimingosios valandos versija, nes mokama tik už gėrimus, užtai užkandžių dykai galima valgyti, kiek telpa. Dažniausiai Šiaurės Italijoje aperityvas prasideda 17 val. ir trunka iki 19 valandos, o Pietų Italijoje jis vyksta 19-21 val.

Tai patirti verta „Caffè della Funicolare“ . Kadangi Bergamo sudarytas „iš dviejų dalių“ – viršutinio miesto Città Alta ir žemutinio miesto – Città Bassa, teks keltis funikulieriumi. O ši, būtent viršutiniame taške įsikūrusi kavinė žavi ne tik panorama, bet ir skaniu maistu bei užkandžiais.

Bergamas
Bergamas
© Postcardfrom

2. Skaniau. Tradicinis šio miesto patiekalas yra casoncelli – dešrelės formos ravioli. Jie gan rieboki – kepami šalavijų aliejuje ir svieste kartu su bekonu. Tai iš tikrųjų gan paprastas kaimiečių patiekalas, jo patiekiama apie 6 vienetus, bet patikėkite – dar sočiau nei pica.

Kadangi miestas gan ilgai buvo valdomas Venecijos, juntama šio regiono virtuvės kultūros įtaka – daugybėje patiekalų naudojami kukurūzų miltai. Mėgstate desertus, tačiau jaudinatės dėl savo linkių?

Tuomet desertas Polenta e Osèi kaip tik jums – originaliame recepte turėtų būti panaudoti šie miltai, taip pat galite pajusti ir medaus, balto šokolado natų bei kelių šlakelių tam tikrų gėrimų, kurių nebegalima minėti viešai.

Bergamas
Bergamas
© Postcardfrom

3. Jaukiau. Šis miestas nėra toks perpildytas turistų, kaip Milanas, tačiau, žinoma, jei atvyksite vasaros sezono metu, pasistumdyti teks ir jame. Tačiau pavasarį dar gera – net vakare gali laisvai prasilenkti su kitais žioplinėtojais, o nusukus į mažesnę gatvelę, likti vienas.

Visuomet stengiuosi pasinaudoti nemokamo turo paslauga (jo pabaigoje derėtų palikti arbatpinigių). Tačiau šįkart tinkamu laiku atradau tik ispanakalbiams skirtąjį. Ir štai atsiskleidžia dar vienas mažesnio miestelio privalumas – gidė per feisbuką (jei reikės kontaktų – rašykite mums) operatyviai informuoja, kad bus tik 3 ispanės, tad ji man viską išvers į anglų kalbą. Ne toks intensyvus turistų srautas šįkart išėjo tik į naudą.

Gidė atkreipia dėmesį, kad ne ant vienų durų galima išvysti Koleonės herbą. Kas tas Koleonė? Tai žymus viduramžiais Venecijai tarnavęs karžygis, kuris garsėjo ne žygiais, o turtais. Jo garbei pastatyta ir Bergamo koplyčia, kurios taip pat verta neaplenkti. Gerai, kad bent jau išlavintą skonį architektūrai turėjo.

Ant herbo pavaizduotos 3 sėklidės, nes apie save šis karo vadas atsiliepė, kaip apie ypatingą vyrą. Tikriausiai pastebėjote, kad daugelyje Europos miestų norint prisitraukti sėkmę reikia kažką „patrinti“ ar „paliesti“, Bergamo – ne išimtis. Šį herbą atrasite koplyčios išorėje – tikrai lengva atpažinti, nes jis gan „gerai nutrintas“. Tikiuos, atneš tokią sėkmę, kokios viliatės.

Bergamas
Bergamas
© Postcardfrom

4. Tradiciškiau. Senamiestis kupinas senovės reliktų ar simbolių, kuriuos tereikia mokėti skaityti. Vienoje iš esančių gatvelių vis dar galima rasti seną XIX a. pab. lauko skalbyklą, kur vienu metu galėjo skalbti apie 18 moterų. Tai buvo laikoma prabanga ir komfortu. Taip nejučia Via Lupo gatvė atsiskleidžia nauju rakursu. Pasak vietinių, skalbykla taip gerai išsilaikiusi, kad ja teoriškai buvo galima naudotis dar visai neseniai ir praktiškai.

Dar vienas įdomus faktas – pagrindinėje Bergamoje aikštėje esanti Torre del Campanone varpinė suteiks galimybę pamatyti miesto panoramą iš 52 m aukščio. Kopti laiptais ar kilti liftu – jūsų pasirinkimas. Visgi siūlyčiau būti arčiau šios vietos apie dešimtą valandą vakaro. Tuomet 3 varpai suskambės 100 kartų. Tai – ne mitas, o istorinis ritualas, kuris niekaip nenutrūksta ir suteikia miestui autentiškumo bei įrodo, kad viskas tęsiasi.

Bergamas
Bergamas
© Postcardfrom

5. Vaizdingiau. Vien ko verta panorama, kuri vakare atsiveria nuo gynybinės miesto sienos... Panoramų fanatikams rekomenduoju ir Castello di San Vigilio pilį, kuri pastatyta 500 metrų virš jūros. Jei užlipsite į pilies bokštą, atsidursite pačioje aukščiausioje miesto vietoje. Tačiau toli ieškoti įsimintinų vaizdų nereikia – tikrai sužavės Šventojo Aleksandro Katedra – net ir daug keliavusiems po Italiją, ji tik įrodys, kad vis dar galima būti nustebintam.

Bergamas
Bergamas
© Postcardfrom

Na, ir, žinoma, jau minėtasis, 1887 metais įkurtas funikulierius. Tai tarsi praktiškas pramogų paketas – ir susisiekimo priemonė, ir restoranas su skaniais patiekalais bei gėrimais, ir vieta, kurioje galėsite žavėtis Bergamo vaizdais tiek dieną, tiek vėlų vakarą. Be to, jis veikia nuo 7 ryto iki pirmos nakties, o su tuo pačiu bilietu galėsite vykti ir autobusu, kas ypač pravartu važiuojant iki Bergamo oro uosto, iki kurio tebus 20 minučių kelio.

Per kiek laiko visa tai, ką aprašiau, galima patirti? Tai dar vienas Bergamo privalumas – per 1 dieną!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rodo salos kaimynę aplankę lietuviai: ne veltui ji tituluojama kaip viena gražiausių salų (34)

Viena mažiausių Dodekaneso salyno salų – Symi sala – nuo Rodo salos nutolusi apie 40-45...

Rudens nebijantis rojaus kampelis Italijoje – laukinė Sardinija (3)

Nors Viduržemio jūros apsuptoje Sardinijoje turistų laukia jaukūs miesteliai, didysis jos turtas...

Farerų salos – Skandinavijos perlas, kurį verta aplankyti kiekvienam (14)

Farerų salos – vienos iš unikaliausių vietovių, tai supranti, kai pamatai jas savo akimis. O...

Italijoje vien Romos nepakaks: kur ir kaip keliauti, kad aplenktumėte turistų perpildytas vietas (23)

Nors kartą pakeliavę po Italiją turistai noriai į ją sugrįžta. „Įsimylėjau šią šalį“,...

Lietuvės kelionė į aukščiausią Europos kalną: čia skubėjimas pasibaigia staigia mirtimi (23)

Įkopti į sniegu užklotą aukščiausią Europos viršukalnę Monblaną, ištverti sniegą, šaltį...

Top naujienos

Kova įsisiūbuoja: Skvernelis į Lietuvą vilioja 12 užsienio prekybos tinklų (28)

Jau kitą savaitę Vyriausybėje bus praskleistas paslapties šydas ir įvardintos konkrečios...

Indrė Makaraitytė. Karšta žarijų duobė Gitanui Nausėdai – tylioji dauguma, kuri prieš gėjų teises (181)

Gitanas Nausėda net pačiam sau turbūt netikėtai sugalvojo, kad vienos lyties asmenų...

Džiaukimės, kol galime: atkeliauja šaltas ir šlapias ruduo (16)

Nors rugsėjis jau persirito į antrą pusę, vis dar lepina vasariškai šilta saulė, o termometro...

„Maximos“ vadovė po susitikimo su Skverneliu: užsidarytų ne tik maisto parduotuvės (844)

Trečiadienį įvykęs premjero Sauliaus Skvernelio ir prekybos centrų atstovų susitikimas nebuvo...

Garsus istorikas ragina atsitokėti: Vokietija save izoliavo (35)

„Savo perdėtu moralizmu praradom Europoje pasitikėjimą“, – teigia vienas žymiausių...

Valstybė virsta pikta pamote: ar tikrai pinigai svarbiau už gamtos įvairovę? (19)

Kai mokiausi ekonomikos dėstytojas sakė – Valstybė kaip motina – ji mus ruošia, moko, ugdo,...

Bakingamo rūmai skelbia apie dar vienas sužadėtuves (2)

Planuojamos dar vienos karališkosios vestuvės: Bakingamo rūmai skelbia, kad susižadėjo ledi...

Po žinios apie Gražulio perkėlimą į Kultūros komitetą Seimo narys sulaukė viešų klausimų (172)

Antradienį parlamentinių frakcijų seniūnai nusprendė, kad, dėl kilusio pasipiktinimo,...

Žinomas verslininkas: klaida buvo bijoti prarasti žmoną (4)

Daugeliui pažįstama situacija, kai tarp daugybės prašymų, pasiūlymų ar net garsiai neišsakytų...

Kazėnienei – nauji nemalonumai darbe (35)

Korupciją ir nepotizmą Kalėjimų departamente demaskavusi Rasa Kazėnienė , grįžusi į darbą,...