aA
Nuo birželio 16 dienos Latvija atsivėrė svečiams iš užsienio, tad lietuviai vėl gali planuotis atostogas kur kas didesnį pajūrį turinčioje kaimynystėje. Paskiepytiems arba persirgusiems koronavirusu Latvijoje nebeprireiks nei COVID-19 testo, nei saviizoliacijos.
Latvija vėl laukia lietuvių: ką būtina žinoti vykstantiems ir ką verta pamatyti
© Shutterstock

Reikalavimas atlikti COVID-19 testą bei karantinuotis įvažiavus į Latviją atšaukti asmenims, kurie gali pateikti skaitmeninį COVID pažymėjimą, įrodantį, kad jie yra vakcinuoti nuo koronaviruso arba per pastaruosius šešis mėnesius juo persirgo.

Nuo šiol Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į Latviją: žemos (iki 75 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių sąrašas (jį rasite ČIA) skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį.

Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą covidpass.lv ir išsaugoti QR kodą.

Iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ir žemos rizikos trečiųjų valstybių į Latviją be apribojimų ir izoliacijos gali atvykti arba keliauti tranzitu:

a) Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą;

b) Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą asmenys;

c) Turintys ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 arba ne anksčiau nei prieš 24 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą.

Nevakcinuotiems ar nepersirgusiems asmenims privaloma 10 d. izoliacija, jei atvykstama iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos ar JK, joms patekus į aukštos rizikos šalių sąrašus. Izoliaciją galima sutrumpinti savo lėšomis atlikus tyrimą 7-ą dieną.

Iš aukštos rizikos trečiųjų valstybių į ar per Latviją be tyrimų ir izoliacijos gali atvykti tik Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir Covid-19 liga ne anksčiau nei prieš 180 d. persirgę asmenys.

Kitiems – privaloma turėti bent vieną iš svarbių neatidėliotino atvykimo į Latviją priežasčių (darbas, studijos, mokslas, šeimos susijungimas, gydymas, tranzitas, nepilnamečių palyda, grįžimas į nuolatinę gyvenamąją vietą ir laidotuvės) ir ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR arba ne anksčiau nei prieš 24 val. atlikto antigeno tyrimo neigiamą rezultatą, o atvykus į Latviją izoliuotis 10 d.

Iš ypač aukštos rizikos trečiųjų valstybių šalių į ar per Latviją vykstantiems visiems asmenims privaloma turėti bent vieną iš svarbių neatidėliotino atvykimo į Latviją priežasčių, ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR arba ne anksčiau nei prieš 24 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą, o atvykę į Latviją privalo savo lėšomis per 24 val. atlikti pakartotinį tyrimą ir izoliuotis 10 d.

Iki rugsėjo 1 d. atvykstant iš ES, EEE, Šveicarijos ir JK galima pateikti ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą arba šiose šalyse išduotą kitą vakcinaciją, persirgimą ar atliktą tyrimą patvirtinantį dokumentą. Atvykstant iš kitų valstybių tyrimo rezultatas turi būti pateiktas anglų ar šalies iš kurios atvykstama kalba. Šie dokumentai privalo būti popieriniai arba prieinami elektroniniame įrenginyje.

Atvykstantys į Latviją iš žemos ar aukštos rizikos valstybės ar ES, EEE, Šveicarijos ar JK ir negalintys pateikti skiepijimą, persirgimą ar tyrimą įrodančio dokumento arba atvykstantys į Latviją iš ypač aukštos rizikos valstybės privalo savo lėšomis nedelsiant per 24 val. atlikti Covid-19 tyrimą ir izoliuotis.

Asmenys vykstantys per Latviją tranzitu privalo šalį kirsti per 12 valandų nuo registracijos covidpass.lv sistemoje išskyrus:

1. tarptautinio transporto keleivius, kurie per 48 valandas turi išvykti iš Latvijos teritorijos;

2. transporto pervežimo paslaugų darbuotojams, krovinių ar techninių reisų aptarnavimo darbuotojus, kurie per 72 valandas privalo kirsti Latvijos teritoriją;

3. laivo įgulos narius, taip pat jūrininkus, kurie turi nuvykti į savo darbo vietą į laivą arba grįžti iš savo darbo vietos laive;

4. orlaivio įgulos narius;

5. orlaivio keleivius, tranzitu kertančius Latvijos teritoriją, neišeinant iš kontroliuojamos oro uosto zonos ir būnant joje ne ilgiau kaip 24 valandas, jei gali pateikti jungiamojo skrydžio bilietus.

Užsieniečiai keliauti tranzitu per Latviją iš aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių, kurios nėra ES, EEE valstybės, Šveicarija ar Jungtinė Karalystė, gali tik grįždami į savo nuolatinę gyvenamą vietą. Jei tokie asmenys atskrenda į Latviją lėktuvu, tai privalo laukti jungiamojo skrydžio ne ilgiau nei 24 val., neišeidami iš kontroliuojamos oro uosto zonos.

Tyrimų ir izoliacijos ribojimai netaikomi:

1) vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykstantiems į Latviją arba keliaujantiems tranzitu, COVID tyrimų ir izoliuotis nereikia. Vaikams nuo 12 metų – COVID PGR arba antigenų tyrimas būtinas, bet izoliacija neprivaloma (ši izoliacijos išimtis taikoma nevakcinuotiems ir nepersirgusiems nepilnamečiams iki 2021-09-01), jei keliaujama kartu su vakcinuotais arba persirgusiais suaugusiais iš šalies, kurioje susirgimų skaičius pastarąsias 14 d., neviršijo 75 atvejų 100 tūkst. gyventojų (žemos rizikos šalis). Jei nepilnamečiai nuo 12 metų atvyksta iš aukštos ar ypač aukštos rizikos šalių (virš 75 susirgimų 100 tūkst. gyv.) – izoliacija privaloma. Izoliacija taip pat privaloma ir vaikus iš aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių į ar per Latviją lydintiems nevakcinuotiems ir nepersirgusiems suaugusiems;

2) transporto ir keleivių pervežimo paslaugų teikėjų darbuotojams ir keleivių, krovinių bei techninius reisus aptarnaujantiems darbuotojams, įskaitant atvejus, kai jie vyksta į darbą ar grįžta iš jo. Profesionalūs krovininio transporto ir autobusų vairuotojai Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Valstybės policijos pareigūnams paprašius privalo pateikti atitinkamą kategoriją patvirtinantį vairuotojo pažymėjimą, skaitmeninio tachografo kortelę ir paskutinių darbo dienų tachogramą bei transporto sektoriaus darbuotojo pažymėjimą – EK patvirtintą formą;

3) jūrininkams, kuriems būtina nuvykti į darbo vietą laive ir iš jos grįžti;

4) orlaivių keleiviams, kurie kerta Latviją tranzitu neišeidami iš kontroliuojamos oro uosto zonos ir būna joje ne ilgiau nei 24 val., ir gali pateikti vykimą tranzitu patvirtinančius dokumentus;

5) užsienio diplomatinių ir konsulinių atstovybių, tarptautinių organizacijų ir jų atstovybių darbuotojams bei jų šeimos nariams, akredituotiems Latvijoje;

6) asmenims, atvykusiems į Latviją valstybės prezidento, Seimo, Ministrų kabineto ar jų nario, Konstitucinio Teismo, Aukščiausiojo Teismo, Valstybės kontrolės ar ministerijos kvietimu;

7) Latvijos ar užsienio diplomatiniams kurjeriams arba ad hoc diplomatiniams kurjeriams, pateikusiems oficialų dokumentą, kuriame nurodomas jo statusas ir diplomatinių pašto siuntų skaičius;

8) Latvijos Respublikos diplomatinių pasų turėtojams, lydinčiam techniniam personalui ir diplomatinės bei konsulinės tarnybos pareigūnams bei darbuotojams, atliekantiems oficialias funkcijas;

9) kasdien sausumos sieną su ES valstybėmis kertantiems gyventojams, kai tai susiję su: darbu (privaloma pateikti darbo faktą patvirtinantį dokumentą); vaiko priežiūros paslaugų gavimu ar ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimu (pateikiant paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotą pažymą); mokslu pradinio, vidurinio, aukštojo ar profesinio mokslo programose (pateikiant švietimo įstaigos išduotą pažymėjimą); lydint nepilnametį ar specialiųjų poreikių turintį moksleivį ar studentą (pateikiant paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos mokiniui išduotą pareiškimą). Bet minėti asmenys privalo pildyti registracijos anketą vieną kartą per 30 dienų.

10) kitiems asmenims, gavusiems Latvijos valstybės sienos apsaugos viršininko ar jo įgalioto pareigūno leidimą kirsti išorinę ES sieną, jei tai atitinka tarptautinės teisės normas, Latvijos valstybės interesus arba yra susijusi su nenugalima jėga ar humanitariniais sumetimais.

TOP 10 lankytinų vietų Latvijoje

  • Liepoja. Vėjų miestu vadinama Liepoja – puiki alternatyva Lietuvos kurortams. Ramybe alsuojantis miestas vilioja jaukiu paplūdimiu, žavia Liepojos promenada, buvusiu kariniu Karuostos kalėjimu, kuriame dažnai organizuojami renginiai ir koncertai.
  • Ventspilis. Žymiajame Latvijos kurorte veiklos ir pramogų ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai: pradedant nuo maudynių vandens parke, apsilankyme viduramžių pilyje ar liaudies buities muziejuje ir baigiant tingiu poilsiu balto smėlio paplūdimyje, pelniusiame Mėlynosios vėliavos ženklą.
  • Kuldyga. Viename gražiausių Latvijos miestelių galima išvysti plačiausią Europos krioklį, originalų plytų tiltą, pasivaikščioti žavaus senamiesčio gatvelėmis ir pasigrožėti senoviniais pastatais, tarp kurių vingiuoja Alekšupytės upelis.
  • Rundalė. Palyginti nedidelę šalies gyvenvietę labiausiai garsina įspūdingi baroko – rokoko stiliaus rūmai. Daugiau nei 130 kambarių turintys Rundalės rūmai, priklausę Kuršo kunigaikščiui J. Bironui, stebina prabanga ir prašmatniais interjero spendimais, prancūziško stiliaus parku, kuris tiesiog spinduliuoja romantika.
  • Sigulda. Miestas dažnai tituluojamas Latvijos žiemos sporto sostine, kadangi čia veikia kalnų slidinėjimo ir bobslėjaus trasos, tačiau ir vasarą veiklos netrūksta. Svečiuojantis Siguldoje, vertėtų apsilankyti viduramžių ir naujosios pilies komplekse, išmėginti jėgas vertikalaus vėjo tunelyje.
  • Cėsys. Gaujos upės pakrantėje stūksantis Cėsys – vienas seniausių Latvijos miestų, į kurį keliautojai traukia pasigrožėti įstabia Cėsių pilimi, pastatyta XIII a. kalavijuočių ordino.
  • Airašiai. Gyvenvietėje galima išvysti vieną įdomiausių Šiaurės Europos istorijos paminklų – Ežero pilies kompleksą, pastatytą ant polių virš vandens.
  • Riežupės smiltainio urvai. Netoli Kuldygos po žeme driekiasi 2 km ilgio smiltainio urvų labirintas, kuriame atsiveria nuostabi požeminė karalystė.
  • Cinevilla kino miestelis. Tai milžiniška kino dekoracija, kuri buvo sukurta filmui „Rygos sargybiniai“. Čia galima išvysti, kokia buvo Ryga prieš šimtmetį, kaip gimsta kino filmai ir dirba aktoriai. Cinevilla kino miestelyje veikia restoranas, kepykla, viešbutis ir smuklė.
  • Kemerių nacionalinis parkas. Nuostabaus grožio nacionalinis parkas pasižymi itin gausia biologine įvairove, mineralinių vandenų ir gydomosiomis purvo voniomis. Dar XVIII a. žmonės iš visos Europos atvykdavo išmėginti vandens ir purvo vonių gydomųjų savybių.
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(59 žmonės įvertino)
2.7797

Patogesnis keliavimas: naujas naktinis traukinys vos per dieną nuveš iš Londono į Stokholmą (1)

Naujutėlaitis traukinys su miegamaisiais vagonais nepraėjus nė parai nugabens iš Londono į...

Delfi PliusVaidas Mikaitis

Besiskundžiantiems Lietuvos klimatu siūlo aplankyti Europos šalį, kurioje blogą orą gali pakeisti tik dar blogesnis (1)

Kokia mintis jums pirmiausia ateina į galvą išgirdus Islandijos pavadinimą? Atsakymas, jaučiu,...

Kemperiu po Europą su dviem kūdikiais keliaujanti lietuvių šeima: išgirdę apie mūsų keliones žmonės užduoda labai keistą klausimą

Birželio pabaigoje Marius ir Lidija Kažemėkaičiai bei judviejų dvyniai nuosavu kemperiu leidosi...

Tirpstantis ledynas pakeitė sienos tarp Šveicarijos ir Italijos vietą

Dvi šalys ginčijasi dėl teritorijos. Dėl tirpstančio ledyno pakito sienos tarp Šveicarijos ir...

Delfi PliusDalia Vaitkutė-Šiaulienė

Vienas didžiausių pramogų parkų Europoje įsikūręs mūsų kaimynystėje: ko ten tikėtis ir kiek kainuoja?

Kai kalbama apie atrakcionų parkus , dažniausiai minimi „Disneyland“, „Legoland“ ar Heide...

Top naujienos

Įvertino pokyčius Landsbergio komandoje: jau tikrai buvo laikas

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis , atnaujindamas savo komandą ministerijoje,...

Šildymo sezonui gerų naujienų nėra – sparčiai brangsta dar viena kuro rūšis (1)

Artėjant šildymo sezonui Lietuvos energetikos agentūra (LEA) prognozuoja, kad šalis neturėtų...

Pranešta apie sprogimus Rusijos kontroliuojamame objekte Baltarusijoje Baltarusija pateikė savo paaiškinimą (3)

Ziabrovkos aerodrome, esančiame netoli Gomelio Baltarusijoje, naktį griaudėjo sprogimai ir buvo...

Keičiasi COVID-19 diagnozavimo taisyklės: gauti įrašą apie ligą e. sveikatoje bus paprasčiau papildyta

Nors vasara dar nesibaigė, jau kurį laiką naujų COVID-19 atvejų skaičiai yra keturženkliai....

Iš Krymo bėganti rusė lieja ašaras: kaip namie gyvenom (16)

Po smūgių rusų karinei bazei Kryme Rusijos gyventoja su ašaromis akyse pasakoja niekur nenorinti...

Adamkus priblokštas: Drobiazko ir Vanagą turime visiškai išbraukti iš savo gyvenimo (9)

Kadenciją baigęs šalies vadovas Valdas Adamkus LNK teigė, jog buvo priblokštas Povilo Vanago...

Mokinio krepšelis: kiek šiemet kainuos suruošti vaiką į mokyklą – tėvų ir ekspertų patarimai gudrybės, padėsiančios sutaupyti

Artėja rugsėjis, tad daugelis tėvų jau galvoja apie vaikų paruošimą į mokyklą. Apie tai, kiek...

Karas Ukrainoje. Iš Rusijos – nauja įžūli klastotė

Kovos su dezinformacija centras pranešė , kad okupantai paskleidė dar vieną melagingą naujieną...

Užsienio reikalų ministerijoje – nauji vėjai: Landsbergis keičia savo komandą iš esmės (13)

Užsienio reikalų ministerijoje ( URM ) – didelės permainos, prie užsienio reikalų ministro...

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos...