Apie tai, kaip pasiruošti kelionei į Kaliningradą bei, kurias vietas verta aplankyti, pranešime spaudai pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas, kuris dalijasi įžvalgomis: palyginus su 2017 metais, čempionato metu, turistų, keliaujančių į Kaliningradą, skaičius išaugo net 36 proc., o liepos mėnesį, čempionatui pasibaigus, vis dar jaučiamas 7 proc. augimas.

Pasak E. Pavlovo, pastaruoju metu vietinė Kaliningrado valdžia daug investuoja į turizmo skatinimą. Tvarkomi pažintiniai maršrutai, stengiamasi, kad šis taškas taptų patrauklus atvykstantiems turistams. Vis daugėja turizmo centrų, kuriuose visą reikiamą informaciją galima gauti angliškai.

Šiek tiek istorijos

Karaliaučiaus vietoje iki XIII a. buvo sembų gyvenvietė, kurią 1255 m. kryžiuočių ordinas sugriovė ir pradėjo statyti pilį. Piliai suteikė Kionigsbergo pavadinimą („Karalių kalva“). Ši pilis taip pavadinta ne veltui – šioje vietoje buvo įšventinami karaliai.

Vėliau aplink Karaliaučiaus pilį ėmė kurtis pirmoji šiose apylinkėse gyvenvietė. Oficialiai miestas Kaliningradu imtas vadinti nuo 1946 m. Šiuo metu šalis išgyvena atgimimą, su turizmo plėtra atranda ir savo vokiškas šaknis. „Šiuo metu miesto gatvėse galima išvysti daug vokiečių turistų, kurie čia ieško savo istorijos šaknų“, – teigė E. Pavlovas.

Lankytinos vietos

Kaliningrade galima rasti įvairių veiklų tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tačiau stipriausia šalies dvasia slypi net 700 metų Prūsų istorijoje, mažuose pajūrio miestukuose, laukinėje Kuršių nerijoje. Joje galima pasigrožėti didžiausiomis Europos kopomis, tykiais paplūdimiais ir žaliuojančiomis pelkėmis, bei didingu laukiniu gyvenimu, slypinčiu tankiose giriose.

Kaliningradas

Štai keletas vietų, kurias būtina aplankyti, norint susipažinti su Kaliningradu:

Kionigsbergo katedra

Katedra yra pats svarbiausias Prūsų laikų statinys, išlikęs ir šiuolaikiniame Kaliningrade. Katedra buvo pastatyta kaip Katalikų šventovė, paskui, reformacijos metu, buvo transformuota į Liuteronų tikėjimo vietą. Katedroje dažnai vyksta gyvo garso koncertai.

Muziejus bunkeryje

Šis muziejus įkurtas autentiškame bunkeryje, kuris II-ojo pasaulinio karo metu buvo naudojamas kaip vokiečių vadavietė. Šiuo metu tai – vokiškos Kaliningrado istorijos muziejus, saugantis eksponatus, siekiančius net 700 metų, bei sovietų mūšio su vokiečiais istorijos tarpsnį.

Kaliningradas

Jūrų muziejus

Šis muziejus įkurtas ir išdėliotas dviejuose laivuose, povandeniniame laive bei keliuose, šalia esančiuose, pastatuose. Muziejuje galima rasti įvairių paskirčių bei įvairių istorijos tarpsnių laivų replikų. Lankantis Jūrų muziejuje, galima patirti, ką reiškė būti jūreiviu ar povandeninio laivo komandos nariu, ar tiesiog paprastu žveju. Visi laivai yra prišvartuoti Pregolya upėje. Muziejuje galima susipažinti ne tik su technika, bet ir su jūrų gyviais. Čia išvysite ir visas technologijas, skirtas šiems gyviams stebėti bei tirti.

Žvejų kaimas

Šalia pagrindinės miesto katedros įsikūręs žvejų kaimas. Dar vokiečių laikais čia buvo žvejų gyvenvietė. Šalia upės buvo įsikūręs turgus, į kurį žmonės atvykdavo įsigyti šviežios žuvies. Dar ir šiais laikais žvejų gyvenvietėje galima išvysti autentiškų, vokiečių statytų, namų bei švyturį, kuriame įsikūrusi apžvalgos aikštelė. Lankantis šioje vietovėje galima ir pažvejoti.

Kaliningradas

Kuršių nerija

Mėgstantiems laisvalaikį leisti gamtos apsuptyje, būtina nukeliauti į Kuršių neriją. Kuršių nerija tęsiasi 98 kilometrus, iš jų – 48 kilometrai yra Kaliningrado srityje. Čia galima išvysti auksu tviskančius paplūdimius, kuriuose kartais nesutiksi nė gyvos dvasios.

Ši, į UNESCO sąrašą įtraukta vietovė, pasižymi ne tik įspūdingomis kopomis bei paplūdimiais, bet ir pušynais. Pro šiuos miškus kiekvienais metais migruoja milijonai paukščių, todėl gyvosios gamtos mylėtojams čia – rojus. Lankantis Kuršių nerijoje galima užsukti ir į pirmąją pasaulyje ornitologijos stotį. Bene įdomiausias reiškinys Kuršių nerijoje – šokantis miškas. Šioje vietovėje medžiai įgavę neįtikėtinas formas. Iki šiol nėra išsiaiškinta šio reiškinio priežastis.

Kaliningradas

Gintaro muziejus

Pasaulyje Baltijos jūra žinoma dėl savo gintaro klodų, todėl, šalia jos įsikūrusiame Kaliningrade, veikia gintaro muziejus. Jame galima rasti įvairių formų bei dydžio gintarų, kuriuose įkalinti milijonų metų senumo gyviai. Čia pat lengva įsigyti ir nebrangių gintaro papuošalų.

Septyni miesto vartai

Visoje miesto teritorijoje išsidėstę septyni vartai. Kiekvieni iš jų turi savitas architektūros detales, formas. Šis miesto architektūros pasididžiavimas abejingų nepaliks. Karalių vartai yra pats didingiausias statinys Kionigsbergo forte. Būtent šie vartai buvo 750 metų Kaliningrado istorijos šventės simbolis. Pats forto statinys pasižymi neogotikiniu stiliumi.

Aplankius visas lankytinas vietas, pabaigti dieną galima Pergalės aikštėje, kurioje įsikūrę visi miesto administraciniai pastatai, kavinės bei prekybos centrai. Lankantis vietos kavinėse, galima leistis į gurmaniškų patyrimų kelionę, kurioje atrasite neįprastą vokiečių ir rusų virtuvės skonių mišinį. Maistas čia išties skanus“, – pasakojo Edmundas Pavlovas, primindamas, jog autobusai į Kaliningradą iš Vilniaus ir iš Kauno išvyksta kas antrą dieną.

Kaliningradas

Pabaigai patyręs keliautojas priminė, kad, planuojant kelionę į Kaliningradą, svarbu nepamiršti vizos – dėl jos gavimo reikia kreiptis į Rusijos Ambasados konsulinį skyrių.

Toliau pateikiame keletą reikalavimų, būtinų vizai gauti.

• Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po vizos pasibaigimo, pase turi būti mažiausiai 2 laisvi puslapiai įklijuoti vizai, būtina nuotrauka.

• Vykstančiųjų į užsienį sveikatos draudimas

Kiekvieno keleivio kontaktiniai ir kiti, papildomi duomenys (priklausomai nuo kelionės trukmės), kuriuos galima rasti oficialiame konsulinio skyriaus puslapyje. Vizos išdavimo klausimams sutvarkyti gali tarpininkauti ir kelionių agentūros.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (112)