aA
Tą rytą prieš skrydį mano draugai italai, Pietro ir Simone, net nesudvejoję, apsiavė „Adidas“ batus, apsivilko ne itin aptemtus džinsus, pasiėmė pakelį cigarečių ir mes išvykome. Visą kelią iki oro uosto jie vis dar jaudinosi dėl savo šiek tiek tamsesnės odos ir itin juodų plaukų, bet vis kartojau jiems, kad mašina, kurią išsinuomavome, bus su tamsintais stiklais, tad nieko blogo nenutiks.
© Postcardfrom

Ir ne, mes neišvykome į karą ar uždraustąją žemę. Mūsų skrydžio tikslas – Lietuva!

Nusipirkę bilietus į Lietuvą dar turėjome du mėnesius laukimo. Tad kiekvieną dieną draugai klausėsi instruktažo, kaip gyventi Lietuvoje:

- būtina avėti „Adidas“ batus,

- aptempti džinsai yra uždrausti,

- būtina turėti cigarečių ir, jei kas paprašys gatvėje, iškart duoti,

- būti tik miesto centre, nes tik ten saugu,

- mašinoje klausytis tik rusiškos muzikos,

- nekalbinti lietuvių panelių, nes lietuvės - lietuviams,

- iš mašinos į namus eiti greitai ir neatsigręžiant atgal,

- jei „marozai“ puls, išsakyti visus blogiausius rusiškus žodžius, kuriuos moka.

Jie vis manęs klausė, ar ten taip blogai, ar tikrai taip baisu ir pavojinga. Simonas ieškojo bet kokios informacijos apie nusikalstamumą Lietuvoje ir turistų saugumą. Pietro nervinosi, kad Europos Sąjungos šalyje, jis, turistas, nėra saugus. Abu planavo apsidrausti prieš kelionę. Negalėjo suprasti, kodėl žmonės gyvena tokioje šalyje, o aš vis sakiau, kad, kai gyveni nuo mažens, įpranti ir cigarečių užsiperki keliems mėnesiams, nors ir nerūkai.

Londone mes turime dar kelis draugus lietuvius, jie visi buvo perspėti sakyti tą patį, o svarbiausia perspėti apie „Adidas“ batus! Na, o internetas padarė tai, ko mes labiausiai norėjome – ĮTIKINO.

Nusileidome Vilniuje apie 22 val. vietos laiku. Simoną sustabdė pasų kontrolėje, klausė, ko atvyko, kiek ilgai bus, kur apsistos. Nuomota mašina vėlavo, sėdėjome ant laiptų, o pro mus vis vaikštinėjo girtas vyras, aspirengęs Adidas treningu.

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi
© Postcardfrom

Mačiau italų akis, kurios tarsi klausė: „Tai nebuvo melas? Viskas, ką sakei, tikra?”. Staiga iš niekur priėjo girta moteris, kaip supratome, to girto vyriškio draugė, sustojo prie Pietro ir lietuviškai jam sako: „turi cigaretę?”. Pietro, žinoma, išmokęs dviejų mėnesių instruktažą, iškart išsitraukė pakelį ir „pavaišino” moteriškę. Aš tuo tarpu dėkojau visai visatai už nuostabią pradžią Lietuvoje ir giliai širdyje juokiausi iki ašarų.

Už šios italų baimės ir nerimo slypi tik melas, kuris vėliau buvo jiems papasakotas. Na, jie truputį pyko ant manęs, bet neilgai, nes 10 dienų Lietuvoje jau buvo suplanuotos, o gido jiems reikėjo gyvo.

Galiausiai jie galėjo nusiauti sportinius batus ir pradėti mėgautis atostogomis.

Atostogas pradėjome pirtyje su gardžiausiais šašlykais ir mano šeima. Pirtis buvo miško viduryje, tad Pietro ir Simone pradėjo fotografuoti visur ir viską. Užkurtame kubile mirkome kelias valandas. O pirtis ir prūdas tapo vakaro geriausiu atradimu.

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi
© Postcardfrom

Per 10 dienų Lietuvoje spėjome pamatyti didžiausius Lietuvos miestus ir lankomiausias turistų vietas. Nidoje vaikinai nesakė nieko, tyliai mėgavosi tyla ir ramuma, atsipalaidavo.

Nukeliavę prie Lūkšto ežero, jie negalėjo patikėti, kad EŽERAS gali būti toks didžiulis, Lopaičių piliakalnis atgaivino mūsų visų akis nuo miesto ir mašinų, vaikščiojome miške ir kvėpavome gamta, išbandėme visus stebuklingus akmenis, gėrėme iš šaltinėlio ir bėgiojome ratais, kad prisitrauktume laimę.

Kryžių kalne skaitėme, kas ir kodėl pradėjo statyti kryžius vienoje vietoje. Jie man vis šaukė iš visų kampų: „čia yra buvę žmonės iš Japonijos, Tailando, USA, Kanados, Italijos“, aš jiems vis atsakiau - „taip taip, draugai“.

Kaune buvo rimties ir susikaupimo metas, tik įžengę į Devintąjį fortą, jie kalbėjo apie pastato architektūrą, SSRS, žydus, lietuvius ir, kol laukėmė gidės, parašėmė nuoširdžiausius linkėjimus Lietuvai, užkabinome juos ant sienos ir su gide nuėjome į požemius.

Trakuose plaukiojome vandens dviračiais, žinoma, prisigrūdome pilnus pilvus kibinų, įsimylėjome Trakų didingą pilį ir išvykome į Vilnių.

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi
© Postcardfrom

Vilniuje mūsų gidu tapo mano draugas, studijuojantis istoriją, kuris sudomino mus kiekvienu pastatu. Visą kelią iki Klaipėdos klausiausi, koks Vilnius gražus, kokia arhitektūra, koks jis traukiantis atgal ir užburiantis. Draugas Pietro planuoja ateityje sugrįžti keliems metams ir pagyventi Vilniuje, dar mašinoje žiūrinėjo Erasmus programas.

Palangoje stebėjome, kaip dangus nusidažo skaisčiai rožine spalva, jie dar niekada nebuvo matę saulėlydžio, kuomet saulė nusileidžia tarsi tiesiai į vandenį. O keliaudami Smiltynėje iki jūros vis klausė: „na kada, na kada ta jūra, kiek mes dar eisim tais miškais?“, nes Sicilijoje mašinų stovėjimo aikštelė yra kelis žingniai nuo ten, kur tu netrukus išsitiesi savo dekį.

Lietuviai yra gan šalti žmonės palyginus su siciliečiais, tačiau mano draugai negalėjo atsidžiaugti, kaip šiltai jie buvo priimti visur, kur ėjo. Kelionės metu 9 iš 10 žmonių su mumis galėjo susikalbėti angliškai, kas jiems buvo labai keista, kadangi Italijoje gan sunku surasti restoraną, kuriame būtų galima užsakyti ne italų kalba.

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi
© Postcardfrom

Jie nesipriešino mano šeimos apkabinimams ir močiutės laimės ašaroms išlydint. Bėgiojo ir žaidė futbolą su mažaisiais šeimos nariais. Padėjo sesei nudirbti kelis darbus jos šunų prieglaudoje. Tapo lektoriais Rietavo kultūros centro kūrybiškumo stovykloje, papasakojo, kodėl sakyti „makaronai“ yra negerai, ir apkabino kiekvieną stovyklos narį taip, kaip apsikabina siciliečiai.

Susėdę lėktuve tylėjome. Staiga Simonas atsisuko į mane ir paklausė: „O tai kodėl youtub‘e pilna blogų vaizdelių apie Lietuvą, jei čia visai smagu?“. Dar dabar nežinau atsakymo, tik žinau, kad mes sukuriame Lietuvos įvaizdį taip kaip apie ją kalbame.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apsilankė nykstančiame Lenkijos mieste: čia puiki vieta ieškoti žmonos (48)

Sykį savo brolio, viešėjusio Lodzėje, užklausiau kas tai per miestas ir ar verta ten vykti....

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (452)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Žydų dėka suklestėjęs Lenkijos miestas jiems patiems tapo milžiniškomis kapinėmis (165)

Praėjusi vasara man buvo vaisinga kelionėmis į Lenkiją. Tie vaisiai savaime neužaugo, juos...

Atostogos kalnuose: rekomendacijos kiekvienam slidėmis „ginkluotam“ turistui (7)

Kasmet ištinkanti slidinėjimo karštinė – visai čia pat. O dauguma tų, kuriems vėsesni orai...

Sunku patikėti: vargšams skirti daugiabučių rajonai primena kosmosą (21)

Paryžiaus priemiesčiai atrodo tarsi iš kitos planetos. Ten stovi tokie keistų formų...

Top naujienos

Kritikuoja valdžios ryžtą grąžinti skolą „Žalgiriui“: kada prisimins mokesčių mokėtojus? (51)

Kiek didesnė nei pusės milijono eurų premija įkris į „Žalgirio“ klubo kišenę už 1999...

Opozicija kerta Skverneliui: dėl galimo priesaikos sulaužymo nori šaukti neeilinį posėdį pildoma (180)

Ketvirtadienį Seime vyko bendras opozicinių frakcijų posėdis, į kurį buvo kviečiamas ministras...

Pranckiečiui apkaltos kol kas neinicijuos: toks klausimas gali būti svarstomas ateityje (15)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis kol kas nemato pagrindo inicijuoti apkaltą Seimo...

CNN: palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusija sparčiai modernizuoja karinius objektus Kaliningrade analitikai: atnaujintos branduolinių ginklų saugyklos (305)

Sprendžiant iš kanalui CNN perduotų kosminio palydovo kameromis užfiksuotų vaizdų, Rusija...

Klaipėda užsimojo aplenkti Vilnių: ruošiasi pirmoji Lietuvoje paleisti tramvajų

Ekologija ir gamtai draugiškesniais keliavimo būdais susirūpinusios Lietuvos miestų savivaldybės...

Lietuviai savo lėšomis ėmėsi iniciatyvos garsinti šalį: sukūrė klipą apie sostinę (3)

„Norėjome praverti užuolaidą ir pažvelgti į tokį Vilnių, kokio joks gidas neparodys ar...

Trumpas pagrasino uždaryti JAV ir Meksikos sieną (3)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pagrasino uždaryti Jungtinių Valstijų sieną su...

Antanas Guoga apsisprendė nedalyvauti Vilniaus mero rinkimuose (76)

Europarlamentaras Antanas Guoga nusprendė nedalyvauti Vilniaus mero rinkimuose. Anksčiau buvo...

Jasikevičius – apie „Žalgirio“ naujoką: dar vasarą jis buvo mūsų favoritas (9)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturi laiko pasidžiaugti pergale prieš Stambulo „Anadolu...