aA
Vos tik išsiruošiu keliauti, pirmiausia peržiūriu „Airbnb“ butukus, kambarius ir vilas. Idėja gyventi tarp žmonių, o ne tuščių ir standartinių viešbučio koridorių, man visada patiko labiau.
Airbnb
© Stop kadras

Daugiau nei milijonas būstų visame pasaulyje, galimybė jaustis kaip namuose ir pamatyti tikrą vietinių gyvenimą – tai keliautojams suteikia „Airbnb“. Būtent „Airbnb“ pakeitė nakvynės svetur apibrėžimą, leido pailsėti nuo bejausmių viešbučių ir pabendrauti su vietiniais.

Ir nors daugelis lietuvių jau yra girdėję apie šią trumpalaikės nuomos platformą, gavę rekomendacijų, tačiau ne visi patys išbandė apsistoti „Airbnb“ būste kelionės metu. O kodėl neišbandžius dabar?
Neslėpsiu, esu šios platformos fanė ir naudojuosi šia sistema ne tik pati keliaudama, bet ir priimu svečius į savo namus. Pirmą kartą „Airbnb“ būste keliaudama apsistojau prieš keturis metus. O į savo namus svečius įsileidžiu daugiau nei 2 metus. Tad patirties sukaupiau iš dviejų pusių ir, manau, galiu pasidalinti vertingais patarimais. Tiksliau, žingsnis po žingsnio gidu kaip išsirinkti tinkamiausią būstą, nuo ko pradėti ir į ką labiausiai reiktų kreipti dėmesį.

Susikurkite Airbnb anketą

Pradėti, žinoma, reikia nuo anketos susikūrimo.

Spausk, registruokis ir gauk nuolaid1 pirmai viešnagei.

„Airbnb“ turi puikią rekomendacijų programą, kuomet ne tik aš gaunu premiją rekomendavusi žmogų, tačiau ir žmogus užsiregistravęs per mano nuorodą (viršuje), gauna nuolaidą pirmai kelionei.
O užsiregistruoti nėra sunku, galima tiesiog prisijungti per savo FB, patvirtinti el. pašto adresą ir telefono nr.

Paieška žinant kelionės datą ir ne

Pirmas žingsnis atliekant paiešką, nurodyti vietą į kurią vykstate, t.y. miestą ar net rajoną tame mieste. Antras – nurodyti datą. Jei žinote kada atvykstate ir išvykstate, visada nurodykite paieškoje, nes tai leis sumažinti pasiūlą iki tų būstų, kurie tomis datomis yra laisvi.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

Tuo tarpu jei nesate tikri dėl datų, nesijaudinkite. Atlikite paiešką be datų ir pagal kitus kriterijus jums tinkančius būstus pasižymėkite širdele. Pamėgti būstai grupuojami sąrašuose pagal vietovę. Tad vėliau, jau žinant kelionės datą, sąraše nurodysite viešnagės pradžią bei pabaigą ir matysite, kurie iš patikusių būstų yra laisvi. Tai itin pagreitins pasirinkimą.

Pasirinkite kainos ribas

Kiekvienas turime savo biudžetą, tad pirmiausia nuo to ir reikia pradėti. Susiaurinkite paiešką nurodant kainos už naktį ribas. Man labai patinka, kad „Airbnb“ rodo vidutinę kainą pasirinktoje vietovėje, tad jau žinau ko tikėtis.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadrasGUDRYBĖ. Ilgesnės viešnagės nuolaidos

Jei jūsų viešnagė trunka apie 6-7 dienas, atkreipkite dėmesį, kokio dydžio nuolaida suteikiama apsistojant ilgiau. Standartiškai suteikiama nuolaida ilgesnėms viešnagėms nei 7 dienos (15-20 %) ir ilgesnėms nei 28 d. (30-50%).

Pavyzdžiui:
40 € x 6 d. = 240 €
40 € x 7 d. – 20 % = 224 €

Matote? Apsimoka rezervuoti nakvynę ilgesniam laikui ir taip sutaupyti. Turėkite omenyje šią gudrybę, kai užsakinėsite viešnagę.

Pasirinkite būsto tipą

„Airbnb“ yra keli būstų tipai: privatus kambarys (kambarys name ar bute, gali būti su privačiu vonios kambariu ir bendra virtuve arba su bendru vonios kambariu ir virtuve), visas būstas (apartamentai arba namas (vila, svečių namelis, namelis medyje). Populiariausi bent jau Lietuvoje yra butai, tačiau pakeliavus visame pasaulyje galima rasti visko.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

Butas ar namas, žinoma, brangesnis nei tiesiog kambarys, tačiau patogesnis jei keliaujama su šeima ar apsistojama ilgesniam laikui.

Žmonių ir lovų skaičius

Dar vienas svarbus žingsnis, nustatyti paieškoje vykstančių žmonių skaičių. Nesu mačiusi būsto, ypač buto, kuris būtų skirtas tik vienam žmogui, paprastai vieta būna skirta mažiausiai dviem žmonėms. Tačiau būstas dviem gali būti su viena dvigule lova arba su dviem atskiromis. Į lovų skaičių būtina atkreipti dėmesį jei visi keliaujantys nori miegoti atskirai.

Pasirinkite privalomus patogumus

Pasaulis yra skirtingas ir jei mes suvokiame Wi-Fi, dušą ar parkavimosi vietas prie namo kaip neatsiejamus atributus, tai gali būti ne taip įprasta ten kur vykstate. Tad peržiūrėkite kas jums itin svarbu ir pažymėkite paieškos filtruose. Man dažniausiai aktualu Wi-Fi, virtuvė ir skalbyklė.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

PATARIMAS rūkantiems.

Jei paieškoje pažymėsite, kad ieškote būsto, kuriame leistų rūkyti, pernelyg susiaurinsite savo paiešką. Todėl verčiau skaitykite aprašymą, kuriame parašyta ar yra numatyta vieta rūkymui. Jei galima rūkyti balkone ar lauke numatytoje vietoje, tai juk yra puiku ir būstas jums tinka.

Pasirinkite tikslią vietą

Planuojant kelionę yra bent kelios vietos, kurias iš karto žinau, jog lankysiu. Nesvarbu ar tai kelionė prie jūros ir tiesiog norisi būti arčiau paplūdimio, ar kelionė į didmiestį su planu aplankyti kuo daugiau muziejų ir apžvalgos aikštelių. Todėl pirmiau susižiūrėjus ką aplankyti, lengviau rasti tą idealų tašką kur apsistoti.

Jei lankomi taškai išsibarstę po miestą, tuomet reikia įvertinti ir viešojo transporto taškus ar parkavimosi vietas ir mokestį, jei vykstama savo transportu.

Man dažnai vakare norisi pasivaikščioti, smagu jei šalia yra krantinė ar parkas, todėl įvertinu ir tai. Kitiems aktualu barai, restoranai, tad pagalvokite kas jums yra svarbiau.

Dar niekada nesirinkau būsto pagal vaizdą pro langą, tačiau galimas ir toks variantas. Juk kitiems gali būti gyvenimo svajonė atsibusti name, pro kurio langus matosi Eifelio bokštas.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

Vietos ieškoti labai patogu žemėlapyje. Tačiau nepaklyskite! Nepatyrusiam lengva nuklysti, žemėlapis lengvai gali persislinkti į kitą miestą.

Kartą man parašė mergina ir teiravosi kaip iš Stokholmo centrinės stoties pasiekti mano būstą, tačiau aš – Šiauliuose. Tai va, ne taip sunku žemėlapiu ir tūkstantį kilometrų nugrybauti.

Nuklydimas galimas ir žiūrint į apačioje rekomenduojamus panašius būstus, kurie gali būti šalia toje pačioje gatvėje, o gali būti ir kitame mieste. Per kelias tokias rekomendacijas jau gali atsidurti kitoje šalies pusėje.

Tad tiesiog visada pasitikrinkite ar ieškote tame mieste kur reikia. Žinoma, išskyrus tuos atvejus, kuomet nesate prisirišę prie vietos.

Nuotraukos, nuotraukos, nuotraukos!

Šiuo metu paieška pagal filtrus įvykdyta ir jums siūlomi labiausiai kriterijus atitinkantys būstai. Laikas pradėti žvalgytis į foto!

Žinote, kokią frazę tenka girdėti iš daug keliaujančių svečių? „Vau, čia viskas kaip nuotraukose!“. Aš stengiuosi nufotografuoti būstą iš visų kampų, jog svečias žinotų ko tikėtis. Ir nesvarbu, jog ne visos mano foto vertos talpinti į „Instagram“.

Tačiau yra nemažai šeimininkų, kurie pasirenka nefotografuoti negražių namų kampų, tam, kad neatbaidytų potencialių klientų. Tik atvykus svečiai pamato, kad vonia remonto nemačiusi nuo sovietmečio, o antras miegamasis mažas ir be langų. Arba aprašyme paminėtos dvi lovos, fotografijose tik viena, o atvykus gaunamas pripučiamas čiužinys.

Štai todėl visada peržiūrėkite visas nuotraukas ir leiskite sau susidaryti įspūdį ar viskas „čia teisinga“, ar nekyla įtarimų, kad aprašymas nesutampa su vaizdais. Čia labai tinka patarlė „pasitikėk, bet tikrink“. Jei kyla tokių klausimų, rašykite šeimininkui ir klauskite.

Atsiliepimai yra svarbiau už Superhost statusą

Daugelyje panašių straipsnių yra akcentuojamas Superhost statusas, rekomenduojama rinktis būstus, kurių šeimininkai turi šį statusą. Net yra toks filtras paieškai. Tačiau pati būdama Superhost žinau kaip sunkiai šis statusas gaunamas ir lengvai prarandamas, tačiau nebūnant Superhost nereiškia, jog kažkas yra blogai ir tokio būsto rinktis negalima.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

Todėl rekomenduoju ignoruoti superhost filtrą, o žiūrėti į žvaigždučių skaičių ir atsiliepimus. Rekomenduoju skirti laiko ir perskaityti bent dalį paskutinių paliktų atsiliepimų. Jie geriausiai atskleidžia šeimininko požiūrį į svečius, kaip palaikoma tvarka ir švara namuose, ar būstas vertas už jį prašomų pinigų.

Jei patikęs būstas turi nedaug atsiliepimų, įeikite į šeimininko profilį – galbūt yra kitas būstas arba atsiliepimai iš šeimininko kelionių. Tai taip pat leidžia susidaryti įspūdį ar tai vertas dėmesio objektas.

Ką svarbu žinoti apie šeimininką?

Ne visi iškalbingi, ypač kai reikia rašyti svetima kalba, todėl neteiskite būsto šeimininko už trumpą ir neinformatyvų prisistatymą. Yra svarbesnių kriterijų. Aš visuomet atkreipiu į tai ar nėra atšauktų užsakymų – tai rodo atsakomybės trūkumą. Antras kriterijus – atsakymo greitis. Jei žmogus į užklausas atsako ilgiau nei per 12 valandų, gali būti sunku bendrauti. Normalus greitis 1-3 valandos.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadrasDar kelios smulkmenos

Instant Booking – greitas užsakymas. „Airbnb“ turi du užsakymo statusus, greitą, kuriam nereikia šeimininko patvirtinimo. Ir kitas, kur susisiekiama su šeimininku ir jis patvirtina. Instant booking praverčia kuomet užsakoma paskutinę minutę ir nėra laiko ilgam bendravimui.

Įsiregistravimo ir išsiregistravimo laikai. Pasaulinis standartas – įsiregistravimas po 14 val., o išsiregistravimas iki 12 val. Tačiau esama ir kitokių variantų. Netgi tokių, kur išsiregistravimas iki 10 val., o įsiregistruoti galima tik po 17 val. Taigi, atkreipkite dėmesį kada atvykstate į miestą ir kada yra įsiregistravimas. Kad netektų laukti ir su lagaminais po miestą sukti ratų.

Šeimininko kalba. Nors galėčiau rizikuoti, tačiau nesirenku būsto, kurio šeimininkas nekalba man suprantama anglų ar rusų kalba. Todėl visada atkreipiu dėmesį kokiomis kalbomis kalbama, kad nebūtų siurprizų nuvykus.

Keliaujant su draugais rinkitės demokratiškai

Keliaujant su draugais dažnai tampa sunku prieiti vieningos nuomonės, kurį būstą pasirinkti. Mes su draugėmis jau atidirbome demokratišką sistemą. Pirmiausia visos ieškome arba tai daro vienas žmogus. Visi iškeltus kriterijus atitinkantys būstai pažymimi širdele, t.y. įkeliami į norų sąrašą. Norų sąrašu galima dalintis su draugais, taip visi keliaujantys mato atrinktus būstus. Tuomet visus būstus reitinguojame pliusais ir minusais.

Airbnb
Airbnb
© Stop kadras

Pavyzdžiui, jei sąraše 10 būstų, tuomet kiekvienas skiriame po tris pliusus ir tris minusus. Kai visi prabalsuoja, dažniausiai turime favoritą, jį ir rezervuojame. Paprasta ir teisinga!

Pasirinkimo žingsnių arba punktų, kuriuos reikėtų išsidėlioti pagal prioritetus tikrai nemažai. Tačiau tai leidžia apgalvoti kas jums yra svarbu ir kelis kartu pabandžius susidėlioti prioritetus, išsirinkti tampa lengva kaip 2x2.

O išsirinkus tereikia užsisakyti. Procesas intuityvus ir greitas. Tereikia banko kortelės užsakymui patvirtinti ir poros mygtukų paspaudimo. Nepamirškite parašyti trumpo laiškelio šeimininkui – pasisveikinkite ir informuokite, kad jūs atvykstate.

Gražių kelionių ir viešnagių šauniuose namuose!

Daugiau autorės tekstų rasite zavinta.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražiausi pasaulio kampeliai romantiškoms atostogoms (16)

Artėjantis ruduo – spalvingas vestuvių metas, todėl metas pagalvoti ir apie povestuvinių...

Daiktai, kurie rankiniame bagaže be reikalo užima vietą (3)

Išmoningai susikrauti daiktus kelionei – tikras menas, tenka padaryti nemažai klaidų, kol to...

Ekspertė pasakė, kada palankiausia įsigyti keliones ir, kiek gali tekti susimokėti (19)

Kone keturi iš penkių lietuvių, pasirinkusių poilsį Turkijoje, renkasi Alanijos kurortą. Vieni...

Išsamus gidas, kaip išsirinkti „Airbnb“ būstą kelionei (41)

Vos tik išsiruošiu keliauti, pirmiausia peržiūriu „ Airbnb “ butukus, kambarius ir vilas....

5 patarimai, kaip pigiau keliauti šią žiemą (3)

Jei žiemos švenčių laikotarpiu niekur nevyksite, žinokite – ne jūs vieni. Asmeninių finansų...

Top naujienos

Veryga apie 10 proc. brangsiančią degtinę: mokomės iš klaidų – degtinė buvo palikta per pigi (667)

Kitais metais valdžia planuoja ir dešimtadaliu didinti stipraus alkoholio akcizą, ir pertvarkyti...

Giedrius Drukteinis. Lietuvos grožio industrija tėra įprastas kiaulių tvartas (200)

Pastarasis konfliktas tarp Julijos Janus ir Juozo Statkevičiaus ne tik sukėlė nemažai...

Užkalnis. Žinau, už ką balsuosite rinkimuose (346)

Taip, aš tikrai žinau, kas bus išrinktas dirbti Daukanto aikštėje. Tiksliau, aš bijau, kad...

Rusija tulžingai reaguoja į Lietuvos sankcijas dėl užpuolimo Kerčėje: be atsako neliksite (1620)

Lietuva tapo pirmąja pasaulio valstybe, apsisprendusia dėl Kremliaus agresijos Kerčės sąsiauryje...

Orai: snigs beveik visur (2)

Artimiausiomis dienomis mūsų šalies orus lems pamažu nykstantis ciklonas. Ketvirtadienį dangus...

Šiauliuose atskleidė kitą mitingo dėl mokytojų pusę: moksleiviai ten buvo išsiųsti ne savo noru (511)

Trečiadienio vidurdienį prie Šiaulių miesto savivaldybės susirinko minia moksleivių, kurie...

Theresa May atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo (69)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė trečiadienį vakare atlaikė balsavimą dėl...

Grybauskaitė: skambinau ir Petrauskienei, ir Skverneliui, tačiau premjeras žadėjo susitvarkyti pats (344)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susirūpinusi dėl etatinio mokėjimo reformos ir siūlė pagalbą...

„Olympique“ paskutinis pro pūgą prasibrovė į Čempionų lygos aštuntfinalį

UEFA Čempionų lygoje baigėsi grupių etapas. Trečiadienį buvo likęs tik vienas nežinomasis –...

Alkoholis turi naują geriausią draugą: gėdą sukelianti liga žudo tyliai (43)

„Ne, ne, man viskas gerai. Dirbu gerai, nepervargstu. Viršininkas geras. Uždirbu daug, tobulas...