1. Nauru
160 turistų per metus
Kada paskutinį kartą matėte Nauru kelionių gide? Mažytė sala – valstybė Ramiajame vandenyne su mažiau nei 10 tūkst. gyventojų. Tai viena mažiausių šalių pasaulyje. Yra du viešbučiai, beveik nėra naktinio gyvenimo, yra Afganistano pabėgėlių, kurie buvo deportuoti iš Australijos. Kai 2005 m. bankrutavo „Air Nauru“ salą buvo galima pasiekti tik laivu, vėliau susisiekimas buvo atstatytas. Manoma, kad salos pavadinimas kilo iš nauriečių kalbos žodžio Anáoero, reiškiančio „einu į paplūdimį“.
2. Somalis
400 turistų per metus

3. Tuvalu
1,200 turistų per metus

4. Maršalo salų respublika
4,600 turistų per metus

5. Pietų Sudanas
5,500 turistų per metus

6. Pusiaujo Gvinėja
5,700 turistų per metus

7. Kiribatis
6000 turistų per metus
Turbūt nesate girdėję apie šitą rojų Ramiajame vandenyne. Kiribatis – salų valstybė, sostinė – Pietų Tavara. Per šios šalies teritoriją eina datos keitimosi linija. Kiribatis pirmasis pasitinka Naujus metus. Dėl klimato atšilimo Kiribatis gali būti palaidotas po vandeniu, nes jau 1999 m. dvi mažos salos atsidūrė po vandeniu. Palyginus, gana daug galimybių į jį nuskristi. Kartą per dvi savaites skrenda lėktuvas iš Nauru ar Maršalo salos ir du savaitiniai skrydžiai iš Fidžio.
8. Libija
6,250 turistų per metus
Sostinė – Tripolis. M. Kadafio jau nebėra, bet jo palikimas – atakos ir sprogimai – tebevyksta. Jungtinių Tautų palaikoma vyriausybė faktiškai kontroliuoja tik sostinę Tripolį ir jo apylinkes. Tai viena rečiausiai gyvenamų pasaulio valstybių, beveik visi gyventojai susitelkę šiaurėje. Pakrantės klimatas subtropinio mediteraninio tipo. Ekonomika priklauso nuo naftos.
9. Bisau Gvinėja
7,500 turistų per metus
Infrastruktūra labai prasta: ten skrenda tik kelios oro linijų bendrovės. Tai viena neturtingiausių šalių pasaulyje. Būtina apsilankyti Bižagošo (Bijagos) salose – jos nusidriekusios dvidešimt salų už sostinės. Austrės – dieviškos. Nesitikėkite jokių šiuolaikinio gyvenimo ženklų, tačiau galima pasigrožėti net 5 nacionaliniais parkais. Ypatingo dėmesio verta senoji portugalų architektūra.
10. Turkmėnistanas
8,697 turistai per metus

11. San Tomė ir Prinsipė
10,000 turistų per metus
Įspūdinga portugalų kolonijinė architektūra, spalvingi lūšnynai, laukiniai paplūdimiai. Ši šalis – didžiausia kakavos tiekėja.
12. Afganistanas
13,300 turistų per metus

13. Komorai
21,000 turistų per metus
Šioje saloje gyvena tik 800 000 gyventojų. Nuo 1975 m. čia įvyko 20 perversmų ar mėginimų įvykdyti perversmą. Šalyje siūlomos kelionės prie ugnikalnių, nardymas, buriavimas, galima aplankyti spalvingus Moroni turgus. Ši Afrikos šalis yra didžiausia pasaulyje ylang-ylang aliejaus gamintoja, kuris naudojamas kvepaluose. Dėka Komorų pasaulis kvepia skaniau.
14. Liberija
24,000 turistų per metus
Paskutiniu metu nieko gero apie šią šalį negirdėjome: pilietiniai karai, ebola. Aplink Monroviją – daug paplūdimių, Robertsporte geriausiai visoje Afrikoje pasiplaukiosite banglentėmis.
15. Salemono salos
24,400 turistų per metus
Tai mažiau žinomos vietos nei kaimyninės Papua Naujoji-Gvinėja, Vanuatu, Naujoji Kaledonija ir Australija. Jeigu išsiruošite ten vykti, aplankykite nuošalius paplūdimius, atogrąžų krioklius, ugnikalnius ir pasaulinės klasės lagūnas. Šiose salose aptinkama daugiau nei 230 rūšių tropinių gėlių. Viena iš realių grėsmių – maliarija.
16. Mikronezijos Federacinės Valstijos
35,000 turistų per metus

17. Mauritanija
35,000 turistų per metus

18. Siera Leonė
44,000 turistų per metus

19. Tonga
45,000 turistų per metus
Salų valstybė Ramiajame vandenyne, ją sudaro apie 170 salų. Vienos salos vulkaninės, kitos – koralinės kilmės. Garsėja svetingumu ir nuošaliais, nuostabiais paplūdimiais.
20. Gvinėja
56,000 turistų per metus

21. Lichtenšteinas
60,000 turistų per metus
Nedidelė Alpių valstybė Centrinėje Europoje. Nežiūrint į tai, kad ši nykštukinė valstybė viena turtingiausių, čia atvyksta mažai turistų. Beveik nėra naktinio gyvenimo, tačiau kalnų peizažai fantastiški. Lichtenšteinas yra didžiausias dirbtinių dantų gamintojas, o čia registruotų kompanijų yra daugiau nei piliečių, mokesčiai nedideli.
22. Džibutis
63,000 turistų per metus
Džibutis yra Rytų Afrikoje, prie Raudonosios jūros, Adeno įlankos. Šalyje viliojančiai susimaišiusios afrikiečių, indų, europiečių ir arabų kultūros. Retai apgyvendinta šalis, nes dauguma gyventojų įsikūrę pakrantėse. Nuolatinių upių nėra – tai žemiausia Afrikos žemyno vieta, o viena karščiausių – Asalio ežeras. Asalio ežeras yra sūriausias vandens telkinys žemėje: 10 kartų sūresnis už vandenyną ir sūresnis už Negyvąją jūrą.
23. Sen Vinsentas ir Grenadinai
71,000 turistų per metus
Salų valstybė Karibų jūroje. Valstybė turi antrą ilgiausią pavadinimą pasaulyje ir dauguma gyventojų teprisimena pusė jo. Vos išžengę iš sostinės Kingstauno pamatysite labai žalią ir įvairią šalį.
Prognozuojama, kad turizmas čia sparčiai augs, nes statomas naujas oro uostas. Turistams turėtų patikti Vincy Mas – karnavalas, vykstantis birželio pabaigoje ir liepos pradžioje. Šiose salose buvo filmuojamas filmas „Karibų jūros piratai. Šalies ekonomika paremta bananų auginimu ir prekyba.
24. Centrinė Afrikos Respublika
71,000 turistų per metus

25. Dominka
78,000 turistų per metus
Du oro uostai gali aptarnauti tik komercinius propelerinius lėktuvus. Daugumai turistų patekti čia sudėtinga, nebent jie turėtų nedidelį privatų lėktuvą. Tačiau tikrai nepasigailėsite čia apsilankę: akys raibs nuo įvairios ir fantastiškos floros bei faunos, pamatysite ugnikalnių viršūnes ir Boilingo (verdantį) ežerą Morn Trua Pitono nacionaliniame parke. Šis ežeras yra įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą ir yra antras pagal dydį pasaulyje. Eina gandai, kad Dominika yra mėgiama ir Amerikos įžymybių.
27. Rytų Timoras
78,000 turistų per metus
