Pasak projekto iniciatoriaus UAB „Suslavičius-Felix“ generalinio direktoriaus D. Tarailos, žemėlapyje bus talpinamos teisėtos viešos Lietuvos laužavietės, kuriose žmonės galės iškylauti nelaužydami jokių taisyklių. Lietuva yra unikali savo gamtos potencialu, tačiau didelė jos dalis yra neprieinama, nepritaikyta lankytojams, o kitą dalį sudaro privačios teritorijos. Teoriškai galima numanyti, kad yra daug viešų poilsinių, bet praktiškai žmonės nežino nė pusės jų, o į gerai žinomas, kuriose visada gausu žmonių, vykti nenori.

Anot projekto partnerės Lietuvos Savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės, žemėlapis labai naudingas tuo, kad žmonės galės patogiai rasti netoliese esančias laužavietes.

„Daugelis žmonių važiuodami į gamtą nežino, kurios viešos vietos yra legalios, kurios – sukurtos mėgėjiškai. Lietuvos savivaldybės noriai dalyvavo šiame projekte, kadangi žinodami apie viešąsias vietas gamtoje šalies gyventojai galės poilsiauti kur kas kokybiškiau ir saugiau,“ – sako LSA direktorė.

Laužaviečių žemėlapyje pateikiamas tikslus vietovių aprašas, nuotraukos, apsilankiusieji laužavietėse gali palikti savo atsiliepimus ir įvertinimus. Prie kiekvienos legalios iškylų vietos nurodomos koordinatės, kurios padės vietovę surasti GPS įrenginiu. Tie, kurie po ranka neturi kompiuterio, norimas laužavietes galės rasti mobilioje žemėlapio versijoje telefone. Gamtos pasiilgę žmonės vienu klavišo paspaudimu gaus visą informaciją apie norimo miesto ir rajono parkuose, miškuose, pievose ir paežerėse esančias laužavietes, kitą iškyloms reikalingą informaciją.

Naujajame žemėlapyje lankytojai jau dabar ras 150 Lietuvos viešųjų laužaviečių, jų registravimas vyks nenutrūkstamai – kiekvienas gali tapti puslapio bendraautoriumi ir pranešti apie žinomą laužavietę. Projekto partnerių pagalba patikrinus, ar ji tikrai vieša ir teisėta, informacija apie laužavietę bus įkelta į žemėlapį.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo neabejingos šalies tinkamai gamtos eksploatacijai organizacijos – Lietuvos savivaldybių asociacija, Valstybinių ir regioninių parkų ir rezervatų asociacija, Generalinė miškų urėdija.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją