Jaukia aplinka ir šilta atmosfera išsiskiriantis renginys savo lankytojams kasmet pasiūlo ne tik turtingą meninę programą scenoje, bet ir pažintį su kitų tautų amatininkais kūrybinėse dirbtuvėse. Šiemet festivalyje muzikos ir šokio programas pristatys 16 devynių tautybių meno kolektyvų iš Kauno, Visagino, Klaipėdos, Trakų bei Vilniaus rajonų. Scenoje bei kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus beveik 300 žmonių.

Į festivalį atvyksta daug jaunimo grupių, kurios pristatys ne tik tradicinį, bet ir šiuolaikinį požiūrį į savo tautos kultūrą. Todėl žiūrovai galės pasidžiaugti folkloro studijos „Veretionce“ atliekamomis rusų liaudies dainomis, pasiklausyti liaudies instrumentų ansamblio „Treščiotki“ muzikos improvizacijų bei kartu su choru „Cantemus“ iš naujo atrasti lenkiškų melodijų žavesį. Pasiilgusiems energingesnių ritmų naujas, uždegančias programas ruošia festivalio senbuviai - Visagino totorių ansamblis „Miras“, Kauno armėnų šokių ansamblis „Hajrenik“ bei Klaipėdos baltarusių dainų ansamblis „Kupalinka“. Na, o festivalio pabaigai 19 val. scenoje - temperamentingos variacijos rusiško folkloro tema kartu su grupe „Prazdnik“ iš Visagino.

Muzikinio teatro sodelyje visą dieną veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus eksponuojami įvairiausių tautybių menininkų darbai. Ten pat kartu su patyrusiais meistrais lankytojai galės pasimokyti rišti žolynus ir verti karoliukų papuošalus, patyrinėti senąsias rusų tapybos technikas ar pasigrožėti armėnų metalo dirbiniais.

Festivalį globoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją