Ar saulėto Floridos paplūdimio perspektyva jums kelia nuobodulį? Ar norėtumėt patirti tą jausmą, kai kažkas jus vejasi nepažįstamomis gatvėmis? Ar kada nors norėjote išvysti gatvėse ginkluotus kareivius? Adrenalino fanatikai arba visiški kvailiai kai kuriems pasaulio kampeliams tiesiog neatsispirtų.
© Shutterstock nuotr.

Galiausiai savo trumpoje autobiografijoje galėsite pažymėti, kad pabėgote nuo ginkluotos gaujos, jeigu jums tai iš tikrųjų pavyks. Beprotiškiems nuotykių ieškotojams pateikiame dešimt vietovių atostogoms, kurios gali juos pražudyti, ir pristatome būdus, kuriais jie galėtų ten žūti.

10. Libija

Libijoje nuo senovės graikų ir romėnų laikų išlikę antikinių miestų griuvėsiai (Sabrata, Lepcis Magna ir Kirėnė) tėra trys iš penkių UNESCO Pasaulio paveldo saugomų vietovių šioje šalyje. Taigi Libijos patrauklumas didžia dalimi susijęs su turizmu. Pirtys, amfiteatras, Dzeuso šventykla ir kiti statiniai yra puikiai išsilaikę – daugiausia dėl to, kad niekas jų nelanko. Kodėl?

Ginkluoti konfliktai, sukarintos grupuotės iš kelių priešingų stovyklų ir visuomenės neramumai tikrai nedaro teigiamos įtakos turizmo pramonei.

9. Haitis

Tropiniai paplūdimiai ir nuostabūs vandenyno vaizdai, gyvybinga kultūros sostinė šalies pietuose ir labai turtinga istorija – Haitis tikrai galėtų pasiūlyti daug turistinių traukos objektų. Tačiau išalkusių gyventojų riaušės, nesena vyriausybės brutalumo istorija ir šalies sostinėje Port o Prense po žemės drebėjimo prasidėjęs gimstamumo protrūkis sumažino Haičio patrauklumą.

Galite jaustis gana saugiai, jeigu pasisamdysite vietos gidą ir naktimis neisite į kalnus. Tačiau galite mirti nuo choleros, smurto lūšnynuose ir palapinių miesteliuose ar per protestus prieš vyriausybę.

8. Somalis

Gražūs vaizdai yra mažiausia, ką gali pasiūlyti Somalis, turintis ilgiausią pakrantės liniją Afrikoje. Jus taip pat sužavės kalnų vaizdai ir neprilygstamas maistas. Tačiau turėkite galvoje, kad Somalyje nuo 1990 iki 2004 metų nebuvo pastebėtas nė vienas turistas! Narkotikų ir ginklų kontrabanda, pilietinis karas ir smurtas abiejose sienos pusėse nusiaubė potencialiai populiarią turizmo kryptį.

Sostinėje Mogadiše esantis vienas viešbutis rekomenduoja pasisamdyti dešimt ginkluotų sargybinių, jeigu norite likti gyvas. Šioje šalyje veikiausiai žūtumėt per teroristinį išpuolį ar gatvės smurtą.

7. Venesuela

Venesueloje yra Angelo krioklys – aukščiausias krioklys pasaulyje ir pritrenkiantis gamtos kūrinys, atogrąžų salynų ir įvairios floros bei faunos, varijuojančios nuo lamantinų iki tūkstančių orchidėjų rūšių rūko ir atogrąžų miškuose. Kaip galima jos nemylėti? Nebent turint galvoje faktą, kad ji yra įprasta narkotikų kelio, kuriuo kokainas gabenamas į Ameriką, stotelė.

Šalies sostinė Karakasas užima antrą vietą pasaulyje pagal žmogžudysčių skaičių ir dauguma jų lieka neišaiškintos. Taigi jūs veikiausiai paslaptingai dingtumėt tyrinėdamas Venesuelos pasienį su Kolumbija.

6. Brazilija

Kas tik neatpažintų milžiniškos statulos virš Rio de Žaneiro? Brazilija turi puikius atogrąžų miškus, kasmetinį spalvų ir garsų karnavalą, nuostabius paplūdimius, neminint jau 2016 metų Olimpinių žaidynių. Tačiau juk Majamyje jūsų niekas nenudurtų už tai, kad atsinešėt į paplūdimį savo „iPhone“? Žmogžudysčių procentas Brazilijoje yra 4 kartus didesnis negu Jungtinėse Valstijose, o apiplėšimai, nusikalstamų gaujų smurtas ir kiti kriminaliniai nusikaltimai yra taip paplitę, kad kiekvienas brazilas galėtų papasakoti tikrų tokio pobūdžio istorijų.

Jūs veikiausiai būtumėt nužudytas, kai priešintumėtės pagrobėjams, mėginantiems priversti jus privažiuoti prie bankomato ir išgryninti pinigus iš savo mokėjimo kortelės.

5. Irakas

Šioje šalyje gausu šventų ir istorinių vietų, pradedant islamo stebuklais ir baigiant pačiu Babilonu. Užsienio karių čia jau nebeliko, nors jie praverstų, jeigu norėtumėt aplankyti mečetes ar rūmus. Tačiau jūs rizikuojate būti pagrobtas dėl išpirkos, kurios dauguma vyriausybių nesumokės.

Galiausiai būtumėt pakankamai kvailas, jeigu nuspręstumėt keliauti į Iraką, bent jau dėl to, kad ši šalis neišduoda jokių turistinių vizų. Labai realią grėsmę kelia minų laukai, o žmonės, tiesiog nugirdę, jog kalbate angliškai, gali nuspręsti, kad esate geras taikinys. Jūsų mirties priežastimi veikiausiai taptų terorizmas arba pagrobimas.

4. Zimbabvė

Didžiuliai pramogų parkai, laukinės gamtos rezervatai, miškų draustiniai ir garsusis Viktorijos krioklys yra vieni iš gamtinių Zimbabvės traukos taškų. Problema – politinė situacija, kuri bet kuriuo momentu gali paaštrėti, priversdama jus įstrigti šalyje, kuri atvirai kalba apie tai, kaip nemėgsta turistų. Galite žūti nuo itin pavojingai vairuojančių taksistų, diskusijų apie politiką ar net užmynęs ant nesprogusios minos.

3. Pietų Afrikos Respublika

Tai 2010 metų Pasaulio futbolo čempionato šeimininkė – veikiausiai jau esate su ja pažįstamas, jeigu mėgstate futbolą. Šioje šalyje vyksta vienos garsiausių pasaulyje safario ekspedicijų, o plaukiojimas banglente ir vien tik juodaodžių gyvenami miesteliai patenkina visokių tipų turistus.

Žinoma, jūsų susidomėjimas gali atslūgti, sužinojus, kiek daug šioje šalyje įvyksta eismo avarijų, kurias dažnai sukelia agresyvūs pėstieji, arba koks aukštas nusikalstamumo lygis. Šioje šalyje didelė tikimybė žūti paprasčiausiai išėjus vakare pasivaikščioti, paėmus keliautoją autostopu ar užpuolus automobilio pagrobėjams.

2. Pakistanas

Nuostabūs kalnai? Patikrinkite! Nuo Rušo viršukalnės jums gali atsiverti beprecedentiniai vaizdai į antrąjį aukščiausią pasaulio kalną K2. Baltistano kaimuose galite sugrįžti laiku atgal, o visi, kurie mėgsta žygius pėsčiomis, gali gėrėtis kvapą gniaužiančiais peizažais.

Tačiau jūs galite nesigėrėti daugybe teroristinių grupuočių, genčių susirėmimais ir savižudžių sprogdintojų išpuoliais. Šalyje tvyrant politiniam nestabilumui, kuris didina smurto prieš vakariečius tikimybę, veikiausiai žūtumėt per bombos sprogimą ar nederamai kalbėdamas apie religiją.

1. Everesto kalnas

Žinoma, jis prognozuojamas, bet turi savų priežasčių, dėl kurių pateko į šį sąrašą. Daugybė vaikų kada nors pasvajoja, jog norėtų tapti „tuo, kuris įkopė į Everestą“, ir pasiekė jo viršukalnę per didžiulę sniego audrą. Visi žiūrėtų į jus su pagarba, jei išgirstų, kad jūs tai padarėte. Taip galėtų būti, jei nepapildytumėt sušalusių kūnų šleifo, kuris driekiasi jau nuo pirmosios bazinės nakvojimo stovyklos. Nors jums negresia žūtis per karinį konfliktą, veikiausiai tai jūsų nepaguos, kai pajusite, jog mirtinai šąlate.

Vis dar trokštate apsilankyti pavojingiausiose pasaulio vietose? Jeigu jums pasiseks, šios dešimt pavojingiausių vietų veikiausiai jus pražudys. Tačiau jei norite likti gyvas antrai įsimintinai kelionei, visada galite rinktis keliavimą su kuprine po Europą ar kolekcionuoti istorijas apie neapdairius žingsnius Tailande.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

R.I.T.A. Maisto tiekimo ligoninėms peripetijos: nustebo, kodėl atsisakė pašvinkusios mėsos

Valstybė moka už tai, ką vaikas valgo – mokykloje, arba ligoninėje. Geriausia šioje dalyje yra...

Ruoškitės: „apšilimas“ baigtas, mokesčių reforma vyks kitąmet (189)

„Tai buvo pirmieji metai. Vyriausybės ministrai atėjo nauji, jie nedalyvavo rinkimų kampanijoje...

Už ES lėšas Klaipėdos valstybinės kolegijos pedagogai važiavo į Latviją pigaus alaus (527)

Kol nepatenkinti aukštojo mokslo padėtimi Lietuvoje vienų šalies aukštųjų mokyklų darbuotojai...

Antrąkart paskelbti čekių loterijos laimėtojai (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija savo interneto puslapyje paskelbė šios savaitės čekių...

„Ryanair“ klientams įsigalios naujos rankinio bagažo taisyklės (18)

Airijos pigių skrydžių oro bendrovė „Ryanair“ priminė savo klientams, kad po mėnesio...

Nužudytas gimnazistas palydėtas į paskutinę kelionę (5)

Trečiadienio popietę artimieji, draugai ir bičiuliai atsisveikino su sekmadienio vakarą...

Remigijus Šimašius. Laikas gelbėti Vytį! (242)

Jei kas prieš porą metų būtų pasakęs, kad iš tautą vienijančio laisvės simbolio Vytis taps...

„Sezoninės virtuvės“ receptas: lyg kalėdinė eglutė atrodantis Skruzdėlynas (1)

Visų taip mėgstamas senas geras Skruzdėlynas ypač tinka Kalėdoms . Jį apdėliojus...

Džordana ir Elegijus penktąsias vestuvių metines paminėjo su staigmenomis (1)

Prieš penkerius metus, 2012-ųjų gruodžio 12-ąją, Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius...

Ar tai grasinimas? Dagys įsitikinęs, kad sulaukė užuominos (172)

Konservatorius Rimantas Dagys žada kreiptis į etikos sargus, prašydamas išsiaiškinti, ar Seimo...