aA
Į Lietuvą gydytis grįžtantys emigrantai – jau kasdienybė, tačiau pastebima, kad pasinaudoti medicinos, bei sveikatinimo paslaugomis į mūsų šalį atvyksta ir šimtai užsieniečių.
Medicininis turizmas Lietuvoje žada atnešti stulbinančias pajamas šalies biudžetui
© DELFI / Tomas Vinickas

Taip pat skaitykite: 10 priežasčių tapti pilotu

arba: Paauglys perskrido Ramųjį vandenyną pasislėpęs lėktuvo važiuoklėje

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Ekspertai vieningai sutaria, jog medicinos turizmo potencialą Lietuva turi ir atkreipia dėmesį, kad tai – bene didžiausias pajamas šalies biudžetui generuojanti atvykstamojo turizmo rūšis.

Esame patrauklūs ir Rytams, ir Vakarams

„Gydytojų kvalifikacija, medicinos įrangos lygis ir paslaugų kokybė Lietuvoje atitinka Vakarų Europos šalių standartus, o paslaugų kainos yra 3-5 kartus žemesnės. Tuo tarpu su Rytų šalimis visų pirma konkuruojame paslaugų kokybe“, – sako Rasa Ambrozaitienė, „Bendrosios medicinos praktikos klinikos“ direktoriaus pavaduotoja.

Pacientų iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, taip pat Skandinavijos šalių, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir net Kazachstano bei Azerbaidžano sulaukiančios įstaigos atstovė teigia, kad populiariausios – plastinės estetinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugos. Į Lietuvą populiaru atvykti ir diagnostikos bei profilaktikos, ortopedijos, traumatologijos ir odontologijos paslaugų.

„Užsienio šalių piliečiai sudaro iki 10% visų mūsų klientų. Didžioji dalis jų apie mus sužinojo iš svečiose šalyse dirbančių ir gyvenančių lietuvių. Tai, kad daugelis užsieniečių itin gerai atsiliepia apie suteiktas paslaugas bei rekomenduoja į Lietuvą atvykti šeimos nariams ir draugams rodo, kad medicinos turizmo potencialas – didžiulis“, – pasakoja Monika Nakaitė, odontologijos klinikos „Pro-Implant“ atstovė.

Tenka vienyti jėgas

Iš medicinos turisto uždirba įvairūs sektoriai – ne tik medicinos paslaugas teikiantys, bet ir viešbučiai, restoranai, kultūros ir pramogų įstaigos, kelionių organizatoriai, reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų bendrovės. Skaičiuojama, kad vieno vizito metu medicinos paslaugomis besinaudojantis asmuo išleidžia nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų – tai itin ženklios pajamos į šalies biudžetą.

„Be aukštos medicinos paslaugų kokybės, Lietuva turi ir kitų privalumų: esame kompaktiška šalis, pasižyminti patraukliomis turizmo paslaugų kainomis, gražia gamta bei gydymui tinkamu klimatu, be to, puikiai mokame anglų ir rusų kalbas“, – medicinos turizmo potencialą atskleidžia Lietuvos medicinos turizmo klasterio vykdantysis direktorius Gražvydas Morkus.

Žinoma, tokie nesame vieni – pasaulinėje medicinos turizmo rinkoje konkuruojame su Vokietija, Austrija, Slovakija, Kroatija, Turkija, Izraeliu, Lenkija ir kitomis šalimis. „Globaliame pasaulyje, niveliuojantis prekių ir paslaugų kokybei, būtina ieškoti pridėtinių verčių – skubančiam, reikliam ir pasiturinčiam svečiui pasiūlyti ne tik medicinos paslaugas, bet ir kokybišką, kultūrinėmis patirtimis ir pramoginiais renginiais praturtintą, poilsį“, – aiškina ekspertas.

Būtent siekis teikti kokybiškas paslaugas „vieno langelio“ principu paskatino medicinos, turizmo ir sveikatinimo paslaugų įstaigas susiburti į klasterį. „Pradžioje šiek tiek nerimavome dėl vidinės konkurencijos, tačiau su laiku supratome, kad konkurencija šalies mastu nėra tokia svarbi: esame pasaulinės rinkos dalis ir tik suvieniję jėgas galėsime adekvačiai varžytis joje“, – teigia Monika Nakaitė.

Trūksta palaikymo

Žinoma, iššūkių, siekiant įsitvirtinti medicinos turizmo paslaugų žemėlapyje, netrūksta. Vidutiniškas susisiekimas oro transportu, komplikuota vizų išdavimo tvarka – tai tik kelios iš dažniausiai minimų problemų. Visgi, bene labiausiai pasigendama tinkamos šalies rinkodaros ir vieningos komunikacijos iš aukščiausių vadovų lūpų.

Ilgametę darbo rinkodaros srityje patirtį turinčio klasterio vadovo manymu, kainomis ir paslaugų kokybe Lietuva gali puikiai konkuruoti su sėkmingiausiomis medicinos turizmo šalimis, tačiau trūksta tinkamo šalies pozicionavimo: „Medicinos turistų skaičiaus augimas neišvengiamai susijęs ir su atvykstamojo turizmo srautų augimu apskritai. Kokybiška šalies rinkodara yra vienas kertinių aspektų“.

Jam pritaria ir odontologijos paslaugas teikiančios klinikos atstovė: „Pasigendame konkrečiais veiksmais išreikšto Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento tikėjimo, kad medicinos turizmas gali atnešti ženklios naudos šalies ūkiui. Iš aukščiausių valstybės pareigūnų lūpų turėtų nuskambėti žinutė, kad esame kokybiškų ir nebrangių medicinos paslaugų, o ne tik alaus ir krepšinio šalis“.

Visgi, yra ir pozityvių ženklų – štai Vytenis Povilas Andriukaitis, Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, atlikti sudėtingą operaciją patikėjo mūsų šalies gydytojams, besidarbuojantiems Santariškių klinikoje. Galbūt tokie, didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukiantys atvejai, gali paskatinti norimą proveržį?

„Manau, kad tik tada, kai valstybinės institucijos suvoks ne tik medicinos turizmo ekonominį potencialą, bet ir apskritai, kas yra ir kaip turi būti pristatoma Lietuva, galėsime tikėtis sėkmės pasaulinėje medicinos turizmo rinkoje. Visgi tikiu, kad nuoseklus ir ilgalaikis įdirbis leis Lietuvai tapti Centrinės Europos sveikatos oaze“, – reziumuoja Gražvydas Morkus.

www.perpasauli.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Amžino pavasario Europos sala, kurioje vyrauja lėtas gyvenimo ritmas ir nuolatinių atostogų atmosfera (2)

Apie 4100 km į vakarus nuo Vilniaus yra vieta, kurią daugelis vadina Atlanto perlu. Kitaip ši sala...

Švęsdami profesinę šventę gidai tikisi valstybės dėmesio: iki šiol nesame gavę jokios finansinės paramos (2)

Vasario 21-ą dieną yra minima tarptautinė gido diena, tačiau sveikinimai gido dienos proga dažnai...

Kalniukai čiuožinėjimui Vilniaus rajonuose (4)

Šiemet žiema nepagailėjo sniego, todėl dauguma išsitraukė keletą sezonų pamirštas rogutes....

„Tiketa Tour“ skrydžius į Egiptą pradės anksčiau nei planuota (11)

Balandžio mėnesį poilsinius skrydžius į Turkiją pradėjęs organizuoti kelionių organizatorius...

Gausiai pasnigus – laikas žiemos pramogoms: profesionalų patarimai slidinėjimo mėgėjams (13)

Tiek kalnų, tiek lygumų slidinėjimas yra tapę tradicinėmis žiemos sporto šakomis,...

Top naujienos

Gina „nenorimą“ vakciną: taip, ji skiriasi nuo kitų, bet turi ir rimtų pranašumų (168)

Klausimų dėl britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ skiepų kilo po to, kai Europos...

Žiniasklaida: mažai abejonių, kad Utenos valdininkas buvo nužudytas (92)

Antradienį rastas negyvo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus kūnas sukėlė...

Naujausia koronaviruso statistika: daugybė protrūkių įvairiausiose įmonėse, susiformavo židinių ligoninėse (37)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Izraelyje paskelbti didelio tyrimo rezultatai: jau turime priemonių visam laikui užbaigti COVID-19 (310)

Izraelyje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1,2 mln. žmonių, patvirtino, kad „Pfizer“ vakcinos...

Didieji Lietuvos paukštynai neatlaikė: žada nutraukti sutartis su ūkininkais, uždaryti perdirbimo įmonę (56)

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, kaip teigia, informavo Lietuvos ūkininkus, iš kurių superka...

Pentagonas: Rusija kelia egzistencinę grėsmę JAV, Europai (36)

Rusija išlieka egzistencine grėsme JAV ir jos sąjungininkėms Europoje, nepaisant jai taikomų...

Raminta Blažytė | D+

Išsiskyrė ir liko tik draugais – ar tai įmanoma? Santykių ekspertas pateikė kategorišką nuomonę ir įvardijo tai, ką garsenybės nutyli

Jeigu du žmonės neša pareiškimus skyryboms – tai toli gražu ne visuomet išsamiai apsvarstytas...

Transliacija / Verslo požiūris. Kibernetinio saugumo ekspertas Pareščius: visos duomenų bazės bus nulaužtos vieną dieną (2)

Praėjusią savaitę Lietuvoje nuvilnijo skandalas dėl asmens duomenų nutekinimo. Į hakerių rankas...

Arūnas Spraunius | D+

Šiam žmogui sąmokslas ypač „limpa“: kodėl visame pasaulyje konservatoriai negali pakęsti Soroso

Yra situacijų ir žmonių, prie kurių sąmokslas ypač „limpa“.

Amžino pavasario Europos sala, kurioje vyrauja lėtas gyvenimo ritmas ir nuolatinių atostogų atmosfera (2)

Apie 4100 km į vakarus nuo Vilniaus yra vieta, kurią daugelis vadina Atlanto perlu. Kitaip ši sala...