Šiuolaikinių didelių keleivinių lėktuvų pilotų kabinos nuo keleivių atskirtos tvirtomis durimis, tad susidūrimas su lėktuvo grobiku atrodo beveik nerealistiška patirtis.

Sudaniečių „Tarco Airlines“ oro linijoms priklausantis lėktuvas Boeing 737 buvo ką tik pakilęs iš Chartumo (Sudanas) oro uosto. Galutinis skrydžio tikslas – Kataro sostinė Doha bus pasiekta tik po kelių valandų. Keleiviai ir stiuardai manė, kad tai bus eilinis reisas. Tačiau vos po pusvalandžio lėktuvo vadas per radiją pranešė, kad lėktuvas apsukamas ir leisis Chartumo oro uoste.

Keleiviai nustebo. Skrydis buvo švelnus, keistų garsų ar įtartino bendrakeleivių elgesio taip pat nesimatė. Kas nutiko?

Pasirodo, kone ne iškart po pakilimo pilotų kabinoje prasidėjo visiška velniava. Nežinia iš kur atsiradęs katinas dantimis ir nagais puolė kapitoną. Įsiaudrinęs gyvūnas šnypštė, draskėsi ir tik didelėmis visos įgulos pastangomis neprašytas keleivis buvo sugautas.

Apie itin keistą incidentą pranešusi vietinė spauda nedetalizavo kaip ši istorija baigėsi gauruotam lėktuvo užgrobikui. Taip pat liko neatsakytas klausimas kaip katinas pateko į lėktuvą.

Labiausiai įtikima versija, kad katinas jau seniai lakstė oro uosto teritoriją. Kaip tik šio skrydžio išvakarėse įmonės orlaivis buvo priparkuotas angare. Per naktį orlaivį turėjo aplankyti inžinieriai, salono valymo komanda. Matyt kuomet orlaivis buvo atvertas, gyvūnėlis įsliūkino, o vėliau susiraitęs kamputyje užsnūdo. Atsibudo tik skrydžio metu, kelių kilometrų aukštyje, neįprastoje sau aplinkoje pripildytoje gaudžiančių variklių triukšmo.

Nors situacija labai netipiška, ji nėra pirmoji istorijoje. Dar 2004 metais įvyko incidentas „Brussels Airlines“ skrydžio metu. Vieno keleivio su savimi gabentas katinas sugebėjo pasprukti iš transportavimo narvelio, kurį buvo leista įsinešti į saloną. Ištaikęs progą išsigandęs kailiniuotis pateko į pilotų kabiną bei taip pat pašėlo.

Tokios pat keistos kategorijos įvykis susijęs su katinu lėktuve buvo užfiksuotas Izraelyje šiais metais. Dėl visuotinės pandemijos rečiau skraidantys lėktuvai vis dažniau paliekami ilgesniam laikui ant žemės. Vasario 7 dieną Tel Avivo oro uosto personalas pastebėjo lėktuvo kabinoje prieš saulę besišildantį katiną.

Patekus į lėktuvą paaiškėjo, kad ilgą laiką kabinoje prabuvęs katinas nagais ir nasrais stipriai apgadino pilotų darbo vietą. Niekas nežino kaip ir kada katinas pateko, tačiau paskutinį kartą lėktuvas vykdė skrydį prieš dvi savaites.

Ko galima pasimokyti iš šių istorijų? Net ramiausiai gyvūnai išsigandę gali sukelti daug bėdų. O lėktuvų įgulos turėtų dar atidžiau tikrinti ar kartu su jais nesumanė keliauti ir koks netipinis pašalietis.