aA
Neatsiejamas atostogų atributas yra kelionės lagaminas, jei tik, žinoma, keliaujame kur nors toliau. Dažnam daiktų krovimasis ir talpinimas tampa iššūkiu ir galvos skausmu, ypač jei keliaujame pigiomis avialinijomis ir tik su rankiniu bagažu. Kaip viską supakuoti?
© Shutterstock nuotr.

Į pagalbą skuba internetas ir daugybė patarimų. Euroblogas.lt dalį jų išbandė ir pataria: netikėkite gražiais paveikslėliais, svarbiausias dalykas kraunantis lagaminą yra jūsų paties sveikas protas.

Vestuvės lagamine

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Bulgaras Milenas ir lietuvė Virginija, kurios vestuvinę suknelę šiam teko saugiai atgabenti į Lietuvą.

Mileno asmeninio archyvo nuotr.

Pasirinkus tinkamą strategiją, į vidutinio dydžio lagaminą gali būti supakuotos netgi… vestuvės! Gabenant būtent tokį svarbų krovinį patirties turi bulgaras, informacinių technologijų specialistas Milenas Igrachevas, kiek mažiau nei prieš metus vykęs į Lietuvą ne tik atostogauti, bet ir švęsti draugų − bulgaro ir lietuvės − vestuvių.

„Prieš savo pačių vestuves jie skrido į kitų draugų vestuves Italijoje, nenorėjo apsikrauti lagaminais. Tad paprašė manęs pagelbėti ir atskristi į Lietuvą kartu su vienu papildomu lagaminu. Atėjus jo paimti būsimasis jaunikis man pravedė tikrą instruktažą ir perspėjo, kad jei iš Sofijos keliaudamas į Vilnių šį lagaminą praganysiu, ties išėjimo vartais Vilniuje galiu ir nesirodyti…“ − juokiasi Milenas.

„Ten buvo sukrauta absoliučiai viskas − nuotakos suknelė, nuometas, bateliai, jaunikio drabužiai. Didžiausią dalį vietos užėmė bulgariškos lauktuvės bei išpirkos, nes vestuvės buvo tradicinės, jaunikis turėjo lietuvę nuotaką neva išsipirkti. Į vadinamąjį „burbulinį“ celofaną rūpestingai buvo supakuoti vyno ir rakijos buteliukai, rožių marmeladas (Bulgarija garsėja pačia įvairiausia rožių produkcija, − aut. past.), rožių kvapo muiliukai ir kremai. Taip pat lukanka (tradicinė bulgariška rūkyta dešra, − aut. past.), rožių ir levandų ledinukai, tokios smulkmenos kaip svečių kortelės ir lagamino formos dėžutės dovanoms − jas lankstėme jau Lietuvoje.

Mano paties nuostabai, niekas nesudužo, raudonas vynas vestuvinės suknelės nesuliejo, pačios vestuvės buvo linksmos, lietuviškos ir man tikrai įdomios“, − prisimena atsakingą užduotį vykdęs jaunųjų draugas. Milenas sako nuoširdžiai stebėjęsis draugų išmone ir kūrybingumu, kai Lietuvoje kartu su jaunaisiais atsegė vestuvinį lagaminą: išnaudota kiekviena mažiausia ertmė, daiktai išdėlioti pagal formas, vienus pritaikant prie kitų.

Svarbiausia - strategija

Internete galima rasti daugybę patarimų, kaip keliauti su viena vienintele kuprine, koks yra keliautojo bagažo minimumas. Tačiau kas tinka kiekvienam, netinka niekam. Juk visų mūsų poreikiai skirtingi ir vykdami atostogauti tikimės patirti skirtingų potyrių.

Esminis patarimas galėtų būti pirmiausia gerai apgalvoti, ką norime pasiimti į kelionę ir ko mums reikia. Tuomet išdėlioti tuos daiktus į vieną vietą ir pradėti pakuoti atsižvelgiant į daiktų svorį, formą ir pažeidžiamumą. Jei iš pat pradžių norimų paimti daiktų susidaro nemažai, siūlome naudotis štai tokia mūsų parengta instrukcija (žr. „Lagamino krovimosi logika“).

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Lagamino krovimosi logika. Autorės parengta lentelė

Sistema labai paprasta, tereikia kuo nuoširdžiau atsakyti į du klausimus: kiek daiktas mums bus reikalingas ir koks jo dydis (5 − labai reikalingas ir didelis, 1 − nelabai reikalingas ir mažas). Skyrę atitinkamus balus kiekvienam daiktui, nustatome jų koeficientus (daikto poreikio balą daliname iš jo dydžio balo). Jei koeficientas lygus 1 arba didesnis, daiktą imame, jei mažesnis − paliekame. Balus skiriame atsižvelgdami į būtent savo poreikius. Pavyzdžiui, jei esate mergina ir Ibisoje žadate šėlti naktiniuose klubuose, aukštakulniai jums, ko gero, bus reikalingi, nors jų forma ir nėra pati paslankiausia.

Patarimų dekonstrukcija

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Kuprinės krovimas dažnam gali tapti iššūkiu. Virginijos Pupeikytės-Dzhumerovos nuotr.

Atrinkus mums tikrai reikiamus daiktus, imamės gudrybių ir pakuojame atsižvelgdami į jų formą bei sunkumą (mažesnius daiktus įdedame į didesnius ir panašiai). Internete gausu idėjų ir paveikslėlių, kaip tai padaryti. Daugelis jų priverčia ištarti „Geras!“, tačiau įsigilinus ar pabandžius tai įgyvendinti praktiškai paaiškėja, kad teksto autorius, ko gero, pats nė sykio nėra keliavęs…

Pavyzdžiui, patarimas susuktą diržą talpinti į marškinių apykaklę. Pirma, tai neveikia (straipsnio autorė išbandė praktiškai), diržas nestovi kaip priklijuotas, griūva, apykaklės neištempia. Antra, jei tokiu būdu pakuojame keletą marškinių, dėl diržų jų negalime suspausti ir išeikvojame nemažai vietos.

Dantų pasta mažame buteliuke? Dėl sąlyčio su oru ji sudžiūva. Tad patarimas ją perspausti iš tūtelės nevertas dėmesio.

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Kartais tik iš nuotraukų sunku suprasti, ar patarimas praktiškas, ar ne.

Lygiai tas pats ir su skustuvo ašmenų apsauga dokumentų segtuvėliu. Atrodo originaliai, o praktiškai tas segtukas paprasčiausiai nuslysta. Galų gale, juk gyvename ne caro Riuriko laikais ir yra pirkti skustuvų su plastmasine izoliacija.

Auskarų vėrimas į sagas praktiškas tik auskarams su užspaudukais ir tik dėl tvarkos, bet ne taupant vietą. Tiesa, šiaudelių naudojimas ilgesnėms grandinėlėms gali būti naudingas: šiaudeliai juk paslankūs ir telpa kone visur, o grandinėlės tikrai nesusipainios į neišardomą gniužulą.

Sukabinti lagamino užtrauktukus sąvaržėle saugumo sumetimais taip pat tik atrodo praktiška. Tai vienkartinis reikalas. Sąvaržėlė dailiai įsiveria, tačiau išsiveria tik ją išlankstant.

Kartais viename „straipsnyje“ pateikiama net iki 60 patarimų, tačiau pasinaudoti praktiškai galime vos keliais…

Švaros ir grožio reikalai

Atostogaudami suvartojame nedidelį kiekį higienos priemonių ir nėra reikalo savaitei prie jūros imti įprastą butelį dušo želė. Tačiau taip pat nėra reikalo ir pirkti mažesnį. Šio straipsnio autorė labiausiai džiaugiasi savo idėja higienos priemonėms panaudoti nedidelius, dažniausiai 100 ml talpos nagų lako valiklio buteliukus. Valiklis dažniausiai kainuoja centus, jį paprasčiausiai išpilame, o buteliuką išplauname karštu vandeniu. Jokio kvapo nelieka, tokio kiekio šampūno ar kondicionieriaus pakanka mažiausiai savaitei.

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Kompaktiški būdai pakuotis kosmetiką. Autorės nuotraukų koliažas

Kosmetikos priemonėms arba itin mažiems daikteliams įdėti gana tinkamos yra lęšių dėžutės. Na, kam imti visus 30 ml makiažo pagrindo, jei išsiversime ir su 5 ml?

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Liga Ščerbinska. nuotrauka iš asmeninio archyvo

Keliaujant svarbus ir tualetinis popierius arba popierinės servetėlės. Bulgarijoje šiuo metu savanoriaujanti latvė Liga Ščerbinska (20 m.) kartu su draugais keliaudama autostopu išmaišė kone visą šalį ir dalį kaimyninių. Paklausta, kas kelionėje svarbiausia, mergina nedvejodama atsakė: tualetinis popierius. Mat 500 metų Turkijos dalimi buvusioje Bulgarijoje itin populiarūs ir turkiški tualetai − paprasčiausia kanalizacijos skylė. Keliaudama Liga jo pasiima nemažai, taip pat niekada nepamiršta ir drėgnų servetėlių: „Jos būtinos, jei planuojama miegoti palapinėse.“

Paprastoji matematika

Atostogų lagaminas: tegyvuoja sveikas protas!
© Asmeninio albumo nuotr.

Keliaujant po Bulgariją autostopu. Ligos Ščerbinskos asmeninio archyvo nuotr.

Pasak Ligos, bent jau merginoms problemų dėl bagažo dažniausiai kyla dėl noro kelionės metu atrodyti gražiai. „Aš pati suskaičiuoju, kiek dienų keliausiu ir pasiimu tokį pat skaičių marškinėlių ir apatinio trikotažo. O kelnių, šortų ar sijonų imu dvigubai mažiau. Štai ir visa matematika“, − kelioninės kuprinės krovimosi logika dalijosi nuolat besišypsanti latvė.

Matematika, logika ir nuosavas sveikas protas yra, ko gero, patikimiausi draugai rengiantis į kelionę. Malonių likusios vasaros įspūdžių!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Wizz Air“ skraidins iš Vilniaus į Sankt Peterburgą (40)

„Wizz Air“ šiandien paskelbė, kad pradės vykdyti 4 naujus skrydžius.

Vilniečių šeima skaudžiai pamokė „Ryanair“, tačiau tokios patirties net priešui nelinkėtų (123)

Didžiausia pigių skrydžių oro bendrovė „ Ryanair “ gavo skaudžią pamoką – teismas...

Kaip užsienio žiniasklaida pristato Lietuvą keliautojams?

2019 m. apie Lietuvą kaip kelionių kryptį rašė milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME,...

Turkija grįžta į aukso amžių: specialistai perspėja, kad šiemet keliausime dar brangiau nei pernai (103)

Kainas Turkijos viešbučiai kilstelėjo jau pernai, tačiau sustoti neketina – turkai...

Iš Palangos oro uosto šiemet bus galima skristi į Stokholmą, Kopenhagą ir Dubliną (1)

Lietuvos oro uostų tinklui priklausančiame Palangos oro uoste 2019 metais sulaukta daugiausia...

Top naujienos

Žmogus, turėjęs užimti Landsbergio vietą: didžiausias gyvenimo nuopuolis ir mįslinga sūnaus mirtis (56)

Idėjinis nepriklausomybės lyderis, valstybės kūrėjas, Sąjūdžio juodadarbis ir smegenys – tai...

Įprasto grafiko nepavejantis Jasikevičius: šiame klube vaikučiai verčiami išvykoje nukauti grandus specialiai Krepšinis.lt iš Atėnų (14)

Skirtumas tarp pergalės ir pralaimėjimo kartais būna plonesnis nei kiaurai permatomi popieriniai...

Darbdaviai giria atvykstančius imigrantus: žmonės nori dirbti ir užsidirbti (78)

Sakoma, kad gera vieta tuščia ilgai nebūna. Su darbo jėgos trūkumu susiduriančios įmonės jau...

Magistraliniame kelyje BMW taip rėžėsi į pėsčiąjį, kad iš pradžių net nebuvo aiški žuvusiojo lytis papildyta (252)

Sausio 17-osios vakarą, apie 20.05 val., Šiaulių r., magistraliniame kelyje A12, ties Domantų...

Kapituliuoti nesutikęs „Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose (338)

Penktadienio vakarą finišavo 20-asis Eurolygos reguliariojo sezono turas. Paskutinėse jo...

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (733)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Tragiška paskutinės raupų aukos istorija: manė, kad liga jau išnaikinta, bet vėl smogė pačiu netikėčiausiu metu (26)

1978 metų vasarą viso pasaulio mokslininkai ėmė kalbėti apie grandiozinį pasiekimą, kurio...

Norite išvengti širdies ligų – privalote žinoti svarbų kraujo rodiklį: tuo pasirūpinti reikia kuo anksčiau (20)

Neseniai atlikto tyrimo autoriai pabandė atsakyti į klausimą, ar, atsižvelgiant į cholesterolio...

Dailius Dargis prabilo apie Remio ir OG Version tėvus: jie – skandalingi nusikalstamo pasaulio veikėjai (97)

Žinomas knygų apie mafiją autorius Dailius Dargis neliko abejingas ir pastaruoju metu aktualiems...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (24)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....