aA
Iš to, ką žada sinoptikai, gali suprasti tik viena. Bus daug saulės. Netgi labai daug. Ir mažai vėjo. O tai yra dar geriau. Tiesa, rytų krypties vėjai visada didelio pasitikėjimo nekėlė. Bet pavasaris yra pavasaris – net ir rytys greičiausia nepajėgs užliūliuoti pakilusio žuvų apetito ir priešnerštinių instinktų. Tik kur važiuoti? Apie tai ir pakalbėkime.
Karšis
Karšis
© Dalius Rakutis

Pietų Lietuva

Druskininkiečiai nesidžiaugia – Nemuno lygis labai žemas ir nelabai kas kimba. Net dzūkiški mekšrai, ir tie, rodos, išsikraustė į kitą „parapiją“. Pagautų kuojų patinėliai jau šiurkštūs – matyt, jų nerštas netoli. Savaitės viduryje kažkas pagavo pora karosų ir suspėjo pasigirti – daug kas puolė prie vandens. Bet taip ir liko su nosimi – karosai vis dar nekimba. Aplinkiniuose ežeruose žvejai jau pagauna vieną kitą „atsibudusį lyną“.

Ne ką geresnės žinios iš Alytaus: Nemune vanduo žemas – žuvys beveik nekimba. O Peršėkėje, tose vietose, kur pavasarį gaudomi karosus yra gal tik geras sprindis gylio. Taigi, anot žinomo žūklės sportininko Artūro Skvirbos, šįmet karosai gal apskritai nemigruos į upelius – išnerš kažkur pačiame Nemune. Taigi, net optimizmu garsėjantys dzūkai savaitgaliui įtartinai šnairuoja Vakarų ar Šiaurės Lietuvos pusėn.

Žvejyba
Žvejyba
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose, ypač ties Piliuona bei ten, kur paprastai žvejojami karosai, jau kuris laikas gerai kimba stambios pavasarinės kuojos. Pasitaiko ir vienas kitas karosas. Bet dar pavienis – daug jų niekas nesugauna. Petrašiūnuose, pačiame marių gale, nuo krantinės ir kitur žvejai traukia puskaršius. Iš valčių spiningautojai džiaugiasi suaktyvėjusiais ešeriais, kurie jau kelios dienos puikiai atakuoja mikromasalus.

Nemune, miesto ribose visą savaitę pakelės yra nustatytos mašinų, o pakrantė nusėstos žvejų. Ties Panemunės – Šančių tilto vakar jų suskaičiavau 18. Kiek stebėjau – pagauna tik vienas kitas. Pažįstamas, žvejojęs šiandien prie Akropolio kanalo, ryte pagavo 800 g, jo kompanionas – 2 kg meknes. Taigi, kibimas retas.

Praeitą savaitę pakaunės tvenkiniuose kibę lynai dabar nurimo. Greičiausia koją kišą šaltos naktys. Jei kas kokį dumbliaknisį ir pagauna, tai dažniausia tik antroje dienos pusėje, vandeniui įšilus. Panaši situacija ir Nevėžyje. Iš vakar gaudžiusių žvejų tegirdėjau, kad lyną pagauna tik kas antras meškeriotojas. Tuo tarpu prieš savaitę ar dvi ištraukdavo (ir, tikiuosi paleisdavo) jų po keliolika. Vieną kitą, užtat gražų karšį pagauna ir Neryje. Žiobrių nematyti. O štai apie Dubysos žiobrius labai gerų žinių nėra. Labai nepastovus ir nenuspėjamas kibimas. Kelis kartus buvo atvažiavusi gamtos apsaugos inspekciją. Tikrina žuvies kiekį ir leidimus.

Jonava. Nieko gero. Žiobrių beveik niekas nepagauna. Kantriausi dugninės gerbėjai pagauna kuojų, plakių ir vieną kitą karšioką. Šlakių nėra. O juos begaudant voblerius atakuoja tik salačiai, kuriuos dabar draudžiama gaudyti.

Vilnius. Neryje vis dar kimba šlakiai. Trečiadienį draugas pagavo 2. Užkibo dar vienas 46 cm upėtakį. Anatolijus Ostapenka irgi patvirtino, kad šlakiai aktyvūs, tik jau reikia jų gerokai paieškoti. Matyt, dalis, jau nusiritus žemyn. Upeliuose, pasirodžius varlėms, labai stipriai sujudo upėtakiai. Vieną kitą pagauna ir įspūdingo dydžio. Tuo tarpu žiobrių nei Neryje, nei Šventojoje nematyti. Todėl dauguma plūdininku su batonu gaudo šapalus ir kuojas. Šios žuvys kimba puikiai.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Ežeruose vis dar tebeneršia lydekos. Su meškere galima pagauti nebent kuojyčių. O štai su ešeriais liūdnai. Daug uteniškių važiuoja žvejoti į Latviją upes, ypač Lielupės žiobrių. Įdomu, kad šiais metais jie geriausia kimba naktį.

Molėtai. Ežeruose niekas dar nekimba ir niekas ten negaudo. Daugelis žvejų arba ruošiasi greit prasidėsiančiam lydekavimo sezonui ir tvarko valtis. Arba bando kažką pagauti Šventosios upėje. Kol kas čia tekimba kuojos ir viena kita meknytė. Vietiniai tai sieja su šaltomis naktimis.

Pasvalys. Mano priedelius Dainius Šaučiūnas, sako, kad paskutinės žvejybos Mūšoje nebuvo labai įspūdingos. Vienas kitas žiobris ir daug kuojų. Pakraštį paleidus plūdę, slieką pagriebia ešeriai. Bet jau tokie nuo ikrų išpampę, kad sąžinė neleidžia jų gaudyti. Matyt, greit nerš.

Biržai. Bent jau vakar dienos duomenimis, žiobriai čia dar „nėjo“.

Zarasai. Karšiais Antalieptės mariose kažkodėl vis dar nekimba. Kas nesibaido vaikiškos žūklės , tie gaudo aukšles. O kas nori pažvejoti rimčiau – važiuoja į Latviją žiobrių.

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Emilis Muliuolis sako, kad viskas su Vakarų Lietuva dabar yra labai gerai. Visa žuvis, kurią nedraudžiama gaudyti, po truputį kimba. Smiltynėje dugnines purto karosai. Upėse vis dar laikosi šlakiai ir lašišos. Vos ne kasdien girdėti apie didesnių egzempliorių pagavimus. Upeliuose labai suaktyvėjo upėtakiai. Didesnėse upėse kimba ešeriai. Kas gaudo juos vietoje, kas važiuoja į Latviją, Bartos upę. Pastarojoje jau kimba žiobriai. tiesa, vietiniais mastais dar silpnai.

Jūroje menkės bent jau iki šio laikosi gana toli – apie 20 km nuo kranto. Emilis žadėjo, kad šį savaitgalį nusileis vieną iš savų laivų ir pabandys jos paieškoti arčiau. Praėjusiais metais tokiu laiku ji jau būdavo netoli kranto. Bus matyti.

Šilutė. Paulius Korsakas džiaugiasi, kad Atmatoje jau pradėjo kibti karšiai, o Upaityje – stambios kuojos. Kuršių mariose, ypač Gintaro įlankoje, pašilus vandeniui šėlsta karosai. Minijoje, ties Gargždais visai neprastai plūdes nardina žiobriai. Tad šis regionas bent jau šį savaitgalį neabejotinai yra vienas perspektyviausių. Bent jau tiems, kas mėgsta gaudyti taikią žuvį.

Tauragė. Jūros upėje pasirodė žiobriai.

Tiek žinių iš visos Lietuvos. Neperdekit klastingoje pavasarinėje saulėje. Ir kad jums kabliai neužrūdytų!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Invaziniai karpiai paverčiami trąšomis ir gyvūnų pašarais

Kartą per metus šimtai žmonių iš viso pasaulio suplūsta į nedidelį Bato miestelį Ilinojaus...

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama kai kurių žuvų žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus...

Vasarinis vienuolikmetės Elzės laimikis – įspūdingo dydžio „vandens karvė“ (3)

Dzūkijoje vasarojanti vilnietė Elze Dukštaitė nustebino ir visko mačiusius. Uogauti, grybauti,...

Už sugautas mažesnes nei leidžiama žuvis – beveik 800 eurų bauda: žvejams primena, kokio dydžio jas reikia paleisti (4)

Tam, kad saugotume ir atkurtume žuvų išteklius, aplinkosaugininkai žvejams vis primena...

Pasakė, ar tinka žvejoti „žydinčiame“ vandens telkinyje: pažiūrėkite, kaip atrodo jame sugautos žuvies kepenys

Žvejai vasarą dažnai žvejoja „žydinčiame“ vandens telkinyje, kurį išduoda melsvai žalia...

Top naujienos

Keičiasi COVID-19 diagnozavimo taisyklės: gauti įrašą apie ligą e. sveikatoje bus paprasčiau

Nors vasara dar nesibaigė, jau kurį laiką naujų COVID-19 atvejų skaičiai yra keturženkliai....

Pranešta apie sprogimus Rusijos kontroliuojamame objekte Baltarusijoje Baltarusija pateikė savo paaiškinimą

Ziabrovkos aerodrome, esančiame netoli Gomelio Baltarusijoje, naktį griaudėjo sprogimai ir buvo...

Dujų krizė neaplenks Lietuvos pramonės milžinų: kritiniu atveju vienai grėstų ir gamybos stabdymas (3)

Dujų krizė Europoje pirmiausia paveiks Lietuvos pramonę, ypač didžiuosius gamintojus ir gamtinių...

Užsienio reikalų ministerijoje – nauji vėjai: Landsbergis keičia savo komandą iš esmės (5)

Užsienio reikalų ministerijoje ( URM ) – didelės permainos, prie užsienio reikalų ministro...

Adamkus priblokštas: Drobiazko ir Vanagą turime visiškai išbraukti iš savo gyvenimo (5)

Kadenciją baigęs šalies vadovas Valdas Adamkus LNK teigė, jog buvo priblokštas Povilo Vanago...

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos...

Ieškant atsakingų už „Perlo Energijos“ veiksmus, galimybių juos rasti nedaug

Nepriklausomai elektros tiekėjai „ Perlas energija “ nutraukiant sutartis su maždaug 180 tūkst....

Smarvės neapsikentęs vilnietis sulaukė valstybės antausio: kur tos baudos, kai jų labiausiai reikia (3)

Tuo metu, kai Lietuva deklaruoja dedanti didžiules pastangas kovai su lauko tualetais ir Aplinkos...

Iš Krymo bėganti rusė lieja ašaras: kaip namie gyvenom (14)

Po smūgių rusų karinei bazei Kryme Rusijos gyventoja su ašaromis akyse pasakoja niekur nenorinti...

Verslas PliusJulija Leimonė

Diena, kai vadovas nesivaržydamas stebi darbuotojo kompiuterį: šis įrankis gali būti naudingas abiem pusėms

Vienos įmonės vadovė Justė pastebėjo, kad pardavimų komandoje dirbanti Ugnė jau kurį laiką...