aA
Didžiausios Baltijos šalyse labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ organizatoriai rugsėjo mėnesį atliko apklausą, kuria siekė identifikuoti šunų auginimo problematiką. Net 65 proc. respondentų į klausimą, ar vilniečiai šunis augina atsakingai, atsakė neigiamai.
Šuo
Šuo
© Shutterstock nuotr.

„Antrą kartą rengdami „BIG Match Show“ norėjome parodai suteikti daugiau svarumo, norėjome šiek tiek daugiau nei tik pramogos. Šiais metais įvykdyta apklausa siekėme parodyti, jog gyvūnus reikia auginti atsakingai, tuomet ir beglobių gyvūnų problema mieste mažės“ – teigė vieno iš parodos organizatorių banko BIGBANK vadovas Rolandas Norvilas.

Apklausoje šunų augintojų buvo teiraujamasi, ar jie surenka savo augintinių ekskrementus. Tam skirtų specialių dėžių mieste trūkumą įvardino 23 proc. respondentų, 39 proc. šunų augintojų sakė niekuomet nerenkantys ekskrementų, tiek pat apklaustųjų teigė, jog po savo augintinio viską surenka, net jei aplinkui ir nėra tam skirtų dėžių.

Dresavimo aikštelių trūkumą įvardino 25 proc. dalyvavusių apklausoje, 49 proc. sakė dresuojantys savo šunis visur – nebūtinai aikštelėse, o 26 proc. respondentų teigė, jog apskritai nedresuoja savo šuns.

Paklausti, ar vedžiodami šunį deda jam antsnukį, net 66 proc. teigė, jog tai nėra būtina, nes šunys ir be antsnukio yra taikūs. Vis dėlto, 26 proc. respondentų sakėsi dedantys antsnukį kartais ir tik 8 proc. – visada.

Apklausoje dėmesys buvo skiriamas ne tik šunis auginantiems, bet ir jų kaimynystėje gyvenantiems asmenims. Jų buvo teiraujamasi, ar kaimynystėje auginami šunys sukelia kokių nors nepatogumų. 13 proc. respondentų sakė besijaučiantys nejaukiai, kai šunys drąsiai vedžiojami be antsnukių ar pavadėlių. 20 proc. įvardino šunų ekskrementų kiemuose problemą, 21 proc. nepatenkinti neišauklėtais, triukšmingais ir agresyviais šunimis. 46 proc. dalyvavusių apklausoje naminiai gyvūnai nekelia jokių nepatogumų.

Spalio 16 dieną Vilniuje vyksiančios labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ globėja – žurnalistė, renginių vedėja ir prisiekusi šunų mylėtoja Skaiva Jasevičiūtė mano, jog ne gražūs žodžiai ar pažadai, bet tinkamas pavyzdys veiksmingiausiai keičia žmonių požiūrį į šunų ir kitų naminių gyvūnų auginimą.

„Turiu šešis šuniukus, todėl pamažu įsitraukiau į šunų auginimo kultūrą – bendrauju su kitais augintojais, padedu žmonėms, norintiems įsigyti keturkojį, patariu jiems ir jaučiu, jog nuoširdūs darbai sklinda po savęs palikdami platų šydą, kuriuo apgaubia vis daugiau žmonių. Malonu prisijungti prie „BIG Match Show“ ir ypač prie parodos pagrindinių tikslų – puoselėti teisingą naminių gyvūnų auginimą bei skatinti jautriau reaguoti į beglobius gyvūnus,“ – kalbėjo Skaiva Jasevičiūtė.

--
„BIG Match Show" – didžiausia kasmetinė labdaringa veislinių ir beveislių šunų paroda Baltijos šalyse. Parodos tikslas – mokyti žmones ir kelti šunų auginimo kultūrą, atkreipti visuomenės dėmesį į benamių gyvūnų problemas ir ieškoti galimų jų sprendimo būdų. Taip pat siekiama paremti tokiems gyvūnams prieglobstį suteikiančias organizacijas. Tuo pačiu, skatinant mažinti beglobių gyvūnų skaičių, renginys atkreipia dėmesį į atsakomybes, kurias žmogus prisiima, nusprendęs auginti naminį gyvūną. Renginys tuo pačiu metu vyks Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje: šeštą kartą Estijoje, trečią kartą Latvijoje ir antrą kartą Lietuvoje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kęsto Komskio verslas žlunga nesumokėjęs našlaičiams (124)

Vilnietė Simona Kibirkštytė viena augina du mažus vaikus. Be tėvo juos paliko tragiška avarija,...

Pirkėjams rūpi ne tik kaina: už skandalus įmonės sumoka kritusiais pardavimo rodikliais (36)

Lietuviai skaito produktų etiketes, o specialūs produktų žymėjimai, tokie kaip „ekologiška“...

Nuramino dėl Vilniuje įtarto koronaviruso atvejo: visi mėginiai neigiami (117)

Dėl koronaviruso tirto iš šiaurės Italijos grįžusio vyro mėginiai buvo neigiami, patvirtino...

Italija ištikta šoko, pirminio koronaviruso šaltinio nustatyti nepavyksta šalį krečia ir politikų rietenos (29)

Europoje kilusios koronaviruso bangos paliestoje Italijoje tolydžio plinta panika. Šalies...

Koronavirusui skverbiantis į Europą, prognozuojamos pasekmės: Lietuvos ekonomikai tai atsilieps (17)

Lietuvos ekonomikai Kinijoje ir Šiaurės Italijoje siaučiančio koronaviruso pasekmės bus...

The Economist

Vėl paverskime Europą nuobodžia! (1)

ES ginčijasi dėl smulkmenų ir džiaugiasi grįžusiu nuobodžiu stabilumu.

Bankai nespėja dalyti paskolų, tačiau NT analitikas ragina pradėti galvoti logiškai (33)

Ekonomistai jau kelerius metus viešojoje erdvėje kalba, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja. Vienas iš...

Mirė Sausio 13-osios byloje kaltu pripažintas buvęs sovietų gynybos ministras (24)

Maskvoje mirė buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas , pranešė Rusijos...

Euras reaguoja į pasaulinio finansavimo isteriją: sunku atremti kitų valiutų patrauklumą (28)

Dar per anksti skelbti apie euro traukimąsi, net po prasčiausios jo metų pradžios nuo 2015 metų....

„Grizliams“ su Valančiūnu atšipo dantys: pralaimėjo trečią mačą iš eilės – šįsyk beviltiškai (1)

Memfio „Grizzlies“ (28/29) su Jonu Valančiūnu niekaip nepavyksta įsibėgėti po NBA „Visų...

|Maža didelių žinių kaina