Didžiausios Baltijos šalyse labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ organizatoriai rugsėjo mėnesį atliko apklausą, kuria siekė identifikuoti šunų auginimo problematiką. Net 65 proc. respondentų į klausimą, ar vilniečiai šunis augina atsakingai, atsakė neigiamai.
Šuo
© Shutterstock nuotr.

„Antrą kartą rengdami „BIG Match Show“ norėjome parodai suteikti daugiau svarumo, norėjome šiek tiek daugiau nei tik pramogos. Šiais metais įvykdyta apklausa siekėme parodyti, jog gyvūnus reikia auginti atsakingai, tuomet ir beglobių gyvūnų problema mieste mažės“ – teigė vieno iš parodos organizatorių banko BIGBANK vadovas Rolandas Norvilas.

Apklausoje šunų augintojų buvo teiraujamasi, ar jie surenka savo augintinių ekskrementus. Tam skirtų specialių dėžių mieste trūkumą įvardino 23 proc. respondentų, 39 proc. šunų augintojų sakė niekuomet nerenkantys ekskrementų, tiek pat apklaustųjų teigė, jog po savo augintinio viską surenka, net jei aplinkui ir nėra tam skirtų dėžių.

Dresavimo aikštelių trūkumą įvardino 25 proc. dalyvavusių apklausoje, 49 proc. sakė dresuojantys savo šunis visur – nebūtinai aikštelėse, o 26 proc. respondentų teigė, jog apskritai nedresuoja savo šuns.

Paklausti, ar vedžiodami šunį deda jam antsnukį, net 66 proc. teigė, jog tai nėra būtina, nes šunys ir be antsnukio yra taikūs. Vis dėlto, 26 proc. respondentų sakėsi dedantys antsnukį kartais ir tik 8 proc. – visada.

Apklausoje dėmesys buvo skiriamas ne tik šunis auginantiems, bet ir jų kaimynystėje gyvenantiems asmenims. Jų buvo teiraujamasi, ar kaimynystėje auginami šunys sukelia kokių nors nepatogumų. 13 proc. respondentų sakė besijaučiantys nejaukiai, kai šunys drąsiai vedžiojami be antsnukių ar pavadėlių. 20 proc. įvardino šunų ekskrementų kiemuose problemą, 21 proc. nepatenkinti neišauklėtais, triukšmingais ir agresyviais šunimis. 46 proc. dalyvavusių apklausoje naminiai gyvūnai nekelia jokių nepatogumų.

Spalio 16 dieną Vilniuje vyksiančios labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ globėja – žurnalistė, renginių vedėja ir prisiekusi šunų mylėtoja Skaiva Jasevičiūtė mano, jog ne gražūs žodžiai ar pažadai, bet tinkamas pavyzdys veiksmingiausiai keičia žmonių požiūrį į šunų ir kitų naminių gyvūnų auginimą.

„Turiu šešis šuniukus, todėl pamažu įsitraukiau į šunų auginimo kultūrą – bendrauju su kitais augintojais, padedu žmonėms, norintiems įsigyti keturkojį, patariu jiems ir jaučiu, jog nuoširdūs darbai sklinda po savęs palikdami platų šydą, kuriuo apgaubia vis daugiau žmonių. Malonu prisijungti prie „BIG Match Show“ ir ypač prie parodos pagrindinių tikslų – puoselėti teisingą naminių gyvūnų auginimą bei skatinti jautriau reaguoti į beglobius gyvūnus,“ – kalbėjo Skaiva Jasevičiūtė.

--
„BIG Match Show" – didžiausia kasmetinė labdaringa veislinių ir beveislių šunų paroda Baltijos šalyse. Parodos tikslas – mokyti žmones ir kelti šunų auginimo kultūrą, atkreipti visuomenės dėmesį į benamių gyvūnų problemas ir ieškoti galimų jų sprendimo būdų. Taip pat siekiama paremti tokiems gyvūnams prieglobstį suteikiančias organizacijas. Tuo pačiu, skatinant mažinti beglobių gyvūnų skaičių, renginys atkreipia dėmesį į atsakomybes, kurias žmogus prisiima, nusprendęs auginti naminį gyvūną. Renginys tuo pačiu metu vyks Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje: šeštą kartą Estijoje, trečią kartą Latvijoje ir antrą kartą Lietuvoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

200 tūkst. vartotojų reikia pasikeisti SIM kortelę (51)

Dėl nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančių atnaujintų pasirašymo elektroninėje erdvėje...

Po tragedijos Klaipėdos viešbutyje prabilo Ričardas Pinikas: kas nutiko tą lemtingą vakarą? (220)

Dažniausiai žiniasklaidoje pristatomas kaip a.a. aktoriaus Vytauto Šapranausko vadybininkas...

Bakas sako, kad trauksis iš frakcijos, jei valstiečiai imsis „beprasmiško“ tyrimo (8)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas penktadienį pareiškė,...

Išrinkite unikalią Lietuvos vietą, kurioje jaučiatės tarsi užsienyje (32)

Naujienų portale DELFI vyksta unikalus projektas: „ 100 žingsnių per Lietuvą “, kurio metu...

Aukso gyslą Palangoje atradusio verslininko prekė paplito it virusas: poilsiautojai noriai atveria pinigines

Pernai poilsiautojai Palangoje dėl neregėto deserto eilėse stovėdavo kone valandą, tačiau aukso...

Buvęs kariuomenės vadas Tutkus dėl vairavimo išgėrus nubaustas 2,5 tūkst. eurų bauda (64)

Vilniaus regiono apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl vairavimo išgėrus baudžiamojoje byloje...

Profesionalų patarimai kaip užfiksuoti tobulą kadrą (6)

Telefonų kameroms tobulėjant, vis daugiau jų vartotojų tampa kasdieniniais fotografais ir mano,...

Atsinaujina viena ilgiausių ir judriausių sostinės Geležinio Vilko gatvė: bus laikinų nepatogumų

Vilniuje pradėta remontuoti vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa...

Angelos Merkel viltis – Albanija? (19)

Albanija gali sutikti priimti prieglobsčio Europos Sąjungoje prašytojų centrus, praneša...