aA
Jau antrą savaitę šalies vaikų darželiai ir kitos ikimokyklinio ugdymo skyrius turinčios įstaigos varžosi dėl galimybės laimėti nuosavus šiltnamius savo mažiesiems auklėtiniams.
© T.Stuko nuotr.

Prekybos tinklo IKI kovo mėnesį paskelbtame socialinės atsakomybės projekto „Sodinčius“ konkurse dalyvauja 457 ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 67 proc. visų vaikų darželių Lietuvoje, sakoma atsiųstame pranešime spaudai.

Į kovą dėl vieno iš dvidešimties prekybos tinklo dovanojamų šiltnamių aktyviai įsitraukė ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių gyvenviečių ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios ėmėsi telkti vietos bendruomenes bendram tikslui – padovanoti darželinukams galimybę iš arti pažinti įvairius vaisius ir daržoves. To siekiančių darželių auklėtiniams teko kūrybinė užduotis – nupiešti savo svajonių šiltnamį ir sugalvoti jam pavadinimą. Jau daugiau nei savaitę vyksta balsavimas už šiuos piešinius, o daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukę darbai atneš pergalę juos pateikusiems darželiams.

Konkurse dalyvaujančio Kėdainių rajono Vilainių kaimo mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktorė Renata Zigmantavičienė sako, kad tiek patys ugdymo įstaigos auklėtiniai, tiek jų tėvai ir pedagogai nuo pat pradžių labai palaikė idėją dalyvauti „Sodinčiaus“ konkurse, o mažieji įdėjo tikrai nemažai pastangų į savąją svajonių šiltnamio viziją.

„Su konkursu supažindinome ir už mūsų mažylių piešinį balsuoti pakvietėme visą „Obelėlės“ bendruomenę, kuri tikrai aktyviai įsitraukė ir stengiasi skleisti žinią apie galimybę mūsų darželiui laimėti nuosavą šiltnamį. Gamtos pažinimui ugdydami vaikus skiriame didelį dėmesį – jau ir savo pačių iniciatyva esame įkūrę bei puoselėjame „Obelėlės“ daržą, o šiltnamis suteiktų dar daugiau galimybių mūsų mažyliams pažinti daržoves ir žalumynus“, – sako R. Zigmantavičienė.

Apie didelį darželio bendruomenės įsitraukimą į konkursą pasakoja ir Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos direktorius Vaidas Bacys. Jo teigimu, konkurse dalyvaujančių mažų gyvenviečių darželiams ir mokykloms norint laimėti šiltnamį nėra kito kelio kaip tik sutelkti bendruomenę ir įtraukti visus tėvelius bei darbuotojus.

„Mūsų auklėtinių tėvai visuomet aktyviai dalyvauja mokyklos gyvenime, palaiko ir patys siūlo įvairias iniciatyvas, todėl jų įkalbinėti balsuoti tikrai nereikėjo. Juolab, kad konkurso tikslai yra artimi mūsų mokyklos strategijai ir vizijai, o vaikams patrauklioms edukacinėms erdvėms visuomet skiriame didelį dėmesį. Šiltnamis išties prisidėtų prie mūsų pastangų sukurti įtraukiančią ir sveikos gyvensenos įpročius formuoti padedančią mokymosi aplinką“, – sako V. Bacys.

Vaikų noras laimėti šiltnamius vienus tėvus suvienijo, kiti bandė gudrauti
© T.Stuko nuotr.

Prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė pasakojo, kad vien per pirmąją balsavimo dieną už vaikų piešinius buvo atiduota daugiau nei tūkstantis balsų.

„Iš tiesų džiugina didžiulis ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir gyventojų susidomėjimas konkursu bei aktyvus vietos bendruomenių įsitraukimas siekiant padovanoti vaikams šiltnamius. Aktyvus dalyvavimas ir balsavimas parodė, kad poreikis mažiesiems artimiau susipažinti su vaisiais ir daržovėmis yra iš tiesų didelis“ – teigė B. Čaikauskaitė.

Tiesa, B. Čaikauskaitė pasakoja, kad kai kurie vaikų darželiai taip įsitraukė į konkursą, kad pajutę didelę konkurenciją nusprendė pagudrauti ir balsų įgyti neleistinais būdais. Maža to, buvo netgi įsilaužta į balsavimo sistemą ir bandyta pašalinti konkurso lyderius.

„Iš karto reagavome į sukčiavimo atvejus ir neteisėtai įgytus balsus anuliavome, sustiprinome sistemos saugumą bei perspėjome visus konkurso dalyvius. Vis dėlto net ir po perspėjimo vienas konkurse dalyvavęs darželis bandė toliau neleistinais būdais rinkti balsus, todėl iš konkurso buvo pašalintas. Atidžiai stebime balsavimo eigą ir tikrai netoleruosime jokio sukčiavimo, todėl suaugusiuosius raginame būti sąmoningais ir neatimti iš niekuo dėtų vaikų galimybės susidraugauti su vaisiais ir daržovėmis“, – sako B. Čaikauskaitė.

Kuriems vaikų darželiams bus padovanoti šiltnamiai, paaiškės balandžio 5 dieną. Iki tol visi norintys gali balsuoti už labiausiai patikusius vaikų piešinius internete.

„Sodinčiaus“ socialinį projektą prekybos tinklas vykdo nuo praėjusių metų vasaros. Nuo jo pradžios jau buvo organizuotos vaikų edukacines ekskursijos į daržovių ir vaisių ūkius. Dar daugiau tokių ekskursijų bus surengta šiemet. Be to, drauge su ikimokyklinio ugdymo pedagogais ir vaikų psichiatru Linu Slušniu pernai metais parengta speciali vaikų sveikos mitybos ugdymo programa darželiams ir patarimų rinkinys tėvams, kuris buvo perduotas visoms šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (30)

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda...

Įvardijo prasčiausias Vilniaus mokyklas: vadovai nesupranta vertinimo ir peikia reitingų sistemą (98)

Nors pirmajame geriausių Lietuvos gimnazijų penketuke – net kelios Vilniaus ugdymo įstaigos,...

JAV netrukus turės nepaskandinamą lėktuvnešį? (265)

Nedidelė maždaug 8,2 kvadratinio kilometro ploto vulkaninės kilmės sala Rytų Kinijos jūros...

Prognozuoja, kokia laukia likusi žiema Lietuvoje: visoje Europoje pastebėjo ryškią anomaliją (70)

Naujausios orų prognozės rodo, kad sezoninė to paties centro prognozavimo sistema rodo, kad visa...

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“ (287)

Suvalkų miesto šiauriniame pakraštyje, prie išvažiavimo į Lietuvos pusę, atidarytas naujas...

Plungėje pasmaugtos moters vaikai: nepasidaro lengviau, kad žudiką išlaikys iš mūsų pinigų (61)

„Nepasidaro lengviau išgirdus, kad mamos žudikas nuteistas. Mamos tai nesugrąžins“, – sako...

Šiauliuose iškils didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras planuoja sukurti 1000 darbo vietų (63)

2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti didžiausias Europoje...

Marc Champion ir Aliaksandr Kudrytski

Artėja vienintelės Europoje sovietinės ekonomikos „paskutinioji diena“ (1)

Pasibaigus komunizmo epochai Baltarusija išsaugojo senąsias gamyklas, darbo vietas bei socialines...

Paklausykite: jūros vargonai Kroatijoje įkvėpė sukurti vėjo vargonus

Zadare, Kroatijoje esantys jūros vargonai – didžiuliuose marmuro laiptuose įtaisyti...

Prognozuoja chaosą po Naujųjų: dėl naujos tvarkos gali kilti kainos (11)

Padangų gamintojų ir importuotojų atstovai prognozuoja chaosą rinkoje po Naujųjų, vieno arba...