aA
Sutriko vaiko regėjimas? Priežastys gali slėptis tėvų elgesyje
Tai kiek kitoks požiūris nei įprasta. Gydytojai oftalmologai dažnai sako, kad regėjimo anomalijos paveldimos, neišvengiamos senatvėje, kad sutrikus regėjimui būtina visada nešioti akinius, kai juos paskiria gydytojas.
© Shutterstock nuotr.

Žmonės prigąsdinami neva nenešiojant akinių jų regėjimas dar labiau silps. Mano nuostabai, dabar sutinku daug kūdikių su akiniais. Dar sėdėti nemokančiam vaikui išrašomi akiniai...

Pabendravusi su profesionaliais akių gydytojais supratau koks didelis skirtumas yra tarp oficialaus mokslo pozicijos bandant gydyti (nes išgydyti retai kada pasiseka) minėtus regėjimo sutrikimus ir metodų, leidžiančių natūraliais būdais stiprinti ir atsistatyti normalų regėjimą, filosofijos.

Oficiali medicina sako, kad jei žmogui vystosi trumparegystė, būtina dėtis korekcinius akinius, nes kitu atveju trumparegystė progresuos. Jei užsidėjus akinius po kiek laiko ji vis tiek progresuoja, būtina dėtis stipresnius korekcinius akinius. Ir taip be pabaigos, kol sustos progresuoti (jei sustos), kol ateis 40 m. amžius, kai regėjimo anomalijos krypsta toliaregystės link arba kol akies obuolys įgaus taisyklingą formą (tenka girdėti iš gydytojų, kad vaikui augant ir vystantis, ypač paauglystės metu, akies obuolys įgauna netaisyklingas formas, todėl silpsta regėjimas).

Natūralių regėjimo atstatymo ir stiprinimo metodų autoriai, juos išbandžiusių ir taikančių žmonių patirtis sako visiškai ką kita: trumparegystė progresuoti nustoja vien tik padėjus akinius į šalį, nenešiojant jų. O pradėjus daryti psichiką ir regėjimo mechanizmą atpalaiduojančias pratybas regėjimą galima visiškai atstatyti arba bent jau pagerinti. Tas pats su toliaregyste, astigmatizmu ir žvairumu.

Po dvejų metų patirties organizuojant regėjimo atstatymo ir stiprinimo stovyklas galiu drąsiai teigti, kad daugelį regėjimo sutrikimų: trumparegystę, toliaregystę, žvairumą, astigmatizmą galima panaikinti arba sumažinti šių funkcinių regėjimo sutrikimų laipsnį natūraliais būdais, be akinių. Vos per savaitę pasiekiama puikų rezultatų, kurie, be abejonės, yra labai individualūs. Vienam žvairumas gali dingti per keturias dienas, kitam ir mėnesių neužteks.

Viskas priklauso nuo pačio žmogaus noro, kantrybės, tikėjimo, nuo to, kiek ilgai buvo nešioti akiniai, nuo fizinės sveikatos būklės ir pan. Kiek žmonių, tiek ir regėjimo sutrikimo priežasčių.

Oftalmologas V.H. Beitsas, vienas žymiausių natūralaus regėjimo atstatymo metodo autorių pasaulyje, sakė, kad jei žmogus sugebėtų atsipalaiduoti per 5 minutes, jo regėjimas atsistatytų per tas pačias 5 minutes. Todėl vaikams regėjimą atstatyti daug lengviau. Jie, skirtingai nei suaugusieji, neturi tiek daug neteisingų nuostatų, stereotipų ir kompleksų, trukdančių atsipalaiduoti.

Kalbant apie vaikų regėjimo sutrikimus ir jų šalinimą natūraliais būdais, tėvams yra gera žinia. Anot V. Beitso, vaikų, kaip ir suaugusiųjų, regėjimas sutrinka dėl nuolat patiriamos įtampos.

Įtampos šaltiniai, kaip jau rašyta, visiems labai skirtingi. Tačiau vienareikšmiškai, įtampos šaltinis vaikui pirmiausiai yra šeimoje, šeimos elgsenos modeliuose.

Man per dvejus metus stovyklose teko sutikti šiuos:

Mamos patiriama įtampa, pervargimas, noras greičiau ištrūkti iš namų, siekti karjeros persiduoda vaikui. Vaikas jaučia mamos nuotaiką, prioritetus, siekius, chaosą galvoje ir mintyse, išgyvena kartu su ja nesaugumo jausmą, baimes.

Per didelis rūpestis vaiku, neleidžiantis vaikui atskleisti savo esybės.

Sesės arba brolio atsiradimas šeimoje. Vyresnis vaikas nebejaučia mamos ar tėčio meilės, šilumos, saugumo.

Tėvų skyrybos – viena dažniausių priežasčių, sukelianti vaikų, ypač berniukų, regėjimo sutrikimus.

Perdėtas tėvų muštras tvarkai ir disciplinai, per didelė elgesio kontrolė;

Vaiko prigimčiai prieštaraujanti tvarka ir disciplina mokykloje: sėdėti, tylėti, dirbti, klausyti, viešai demonstruoti įvertinimui savo žinias.

Kad ir koks regėjimo sutrikimas yra jūsų vaikui, tam yra priežastis. Ir ji ne šiandien atsirado, o tvyro jau mažiausiai vienerius-dvejus metus šeimoje. Jei leisite kritiškiau įvertinti savo, kaip tėvų elgesį, nuostatas, požiūrius, galbūt rasite ir išeitį. Labai tikėtina, kad tai pakeis ne tik jūsų vaiko, bet ir jūsų pačių gyvenimo kokybę.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Netikėta: teismas paleidžia Venckienę į laisvę už užstatą teismas paaiškino savo motyvus; papildyta (353)

Vilniaus apygardos teismas antradienio rytą paskelbė sprendimą dėl Neringos Veckienės skundo. N....

Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai (395)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sakė, kad svarbiausia užduotis jai dabar yra...

Gyvai / Raudona 2 laipsnių atšilimo riba: kas įvyktų ją peržengus (1)

Karštos vasaros ir ne tokios atšiaurios žiemos lietuviams, atrodo, visai patinka. Vis dėlto vis...

Sunerimo dėl išaugusių būsto paskolų: siūlo kelias išeitis papildyta (12)

Dėl didėjančių būsto paskolų normų sunerimo ir Lietuvos bankas . Tvirtinama, kad didesnė...

Į politiką su Puteikiu sukanti Kručinskienė: viskas prasidėjo nuo areštinės papildyta (86)

Pirmadienį Lietuvos centro partija „Gerovės Lietuva “ pranešė, kad 2020 metų Seimo...

Gyvenimas dabar ir prieš 10 metų: Lietuva mušė rekordus, bet gyventojai sako įperkantys mažiau (91)

Pastarąjį dešimtmetį gyventojų finansinė situacija gerėjo, vis daugiau save gali priskirti...

Paklausęs, ar Trumpui rūpi Ukraina, sulaukė bjauraus atsakymo (216)

Restorane po atviru dangumi pietavęs Donaldo Trumpo pasiuntinys kalbėdamas su prezidentu mobiliuoju...

Karbauskio prognozės apie rinkimų į Seimą barjerą: 3 ir 5 procentai (25)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi,...

Peršalimas nėštumo metu: medikas įvardijo, kokie vaistai saugūs ir kiek jų galima pavojingos net kai kurios žolelių arbatos (1)

Užklupus ligai, nėščios moters organizmas gali reaguoti kitaip nei įprasta. Audringesnė...

Internetinė pažintis baigėsi blogai: sumušė, apiplėšė ir naktį paliko miške (1)

Pastaruoju metu į Šiaulių apskrities policiją kreipiasi vyrai, internete užmezgę pažintis su...