aA
Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiai? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug kartų aiškinti? Kodėl vienas vos išgirdęs ketureilį gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?
Vaikas mokosi
Vaikas mokosi
© Shutterstock

„Jei jūsų vaikui kažkas nesiseka, tai jokiu būdu nereiškia, kad jis negabus. Kiekvienam galima padėti, tik reikia žinoti, nuo ko pradėti – tikslią diagnozę, ką reikia „gydyti“, kokias smegenų sritis lavinti“, – pranešime spaudai teigia intelekto lavinimo centro „Brain Gym“ ekspertė Justina Inkrataitė.

Specialistė rekomenduoja kiekvienam vaikui atlikti testą, kuris aiškiai identifikuoja problemas.

Gibsono testas

Testas pavadintas amerikiečių mokslininko Keno Gibsono vardu. Jis pats vaikystėje susidūrė su skaitymo sunkumais, tad ryžosi ieškoti problemų sprendimo būdų, kurie pagelbėtų visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jis sukūrė unikalią metodiką „BrainRX“, kuri stiprina visas 7 pagrindines kognityvines sritis, atsakingas už smegenų veiklą.

Testo dėka galime įvertinti kiekvieno žmogaus (nuo 6 metų) protinius gebėjimus, intelektines stiprybes ir silpnybes. Nustatoma pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklė. Išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, informacijos apdorojimo greitis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas – svarbiausi faktoriai, parodantys kaip vaikas priima informaciją bei geba mąstyti.

„Problemą reikia spręsti iš esmės – nuo pat „šaknų“: nustačius mokymosi sunkumų židinį, silpnąsias protines sritis, jas galima tikslingai „gydyti“ – treniruoti. Turėjome atvejį, kai niekada matematikos nesupratęs moksleivis pradėjo ją mokytis su entuziazmu ir savo rezultatus per trumpą laiką pagerino keliais balais. Susitvarkome beveik su visais iššūkiais mokyklose“, – tvirtina ekspertė.

Ką parodo ir ko neatskleidžia IQ testas?

Justina Inkrataitė
Justina Inkrataitė
© Organizacijos nuotr.


Aukštas vaiko IQ nebūtinai reiškia, kad jam viskas puikiai sekasi mokykloje. Taip tėvai dažnai klysta, manydami, kad jų vaikas – beveik genijus ir nesusiduria su jokiais sunkumais.

Atlikus IQ testą, gaunamas tik intelekto koeficientas, bendras vidurkis. Atlikus Gibsono testą, išryškėja kiekviena sritis atskirai, identifikuojama stipriosios ir silpnosios pusės.

„IQ testą galima palyginti su bendru kraujo tyrimu, kuris parodo bendrą organizmo būklę, o Gibsono testą – su išsamiu, kuris parodys, kokių vitaminų konkrečiai vaikui trūksta. Jei trūksta tik vitamino D, tai gal nereikia gerti visų vitaminų rūšių“, – vaizdingai palygina specialistė.

Pavyzdžiui, vaikui 12 metų, bet jo loginis mąstymas – kaip 10 metų. Tai reiškia, kad jam mokytis su bendraamžiais yra sunkiau, todėl reikia intensyviai pasivyti – tobulinti konkrečią silpną vietą – loginį mąstymą.

Galbūt vaikui sunkiau sukoncentruoti dėmesį? Kaip jis lengviau atsimena informaciją – vizualiai pamatęs ar išgirdęs? Kurią sritį patobulinus bus pasiekti efektyvesni mokymosi rezultatai?

Intelektą galima vystyti visą gyvenimą

Mokslininkai pripažįsta, kad tiek vaikai, tiek ir suaugę intelektą gali vystyti visą gyvenimą. Tačiau kuo anksčiau pradedame lavinti smegenis, tuo mažiau laiko reikia pašalinti spragas. Pasiekti tokiems pat rezultatams vaikams užtenka ir 3 – 4 mėnesių, o suaugusiems gali prireikti ir dukart daugiau laiko.

„Naudingiausia Gibsono testą atlikti profilaktiškai prieš einant į mokyklą ar kuo anksčiau pradinėse klasėse, kad užbėgtume problemoms už akių ir nereikėtų gaišti papildomai laiko lankantis pas logopedus ar korepetitorius“, – pataria J. Inkrataitė.

Populiarėja testas, atskleidžiantis visus vaiko gabumus ir mokymosi spragas
© Shutterstock

„Lūžis“ 5 klasėje – tėvams šokas

„Baigus pradines klases ir perėjus į penktą klasę, ne tik vaikai patiria mokymosi sunkumus, bet ir tėvai dažnai gauna atitinkamą „šoką“ pamatę vaikų pažymius. Tėvai dar tikisi, kad vaikas „prasilauš“ ir problemos išsispręs savaime, tačiau dažnu atveju tik gaištamas brangus laikas. Todėl būtent daug penktokų pas mus pradeda lankytis“, – pastebi ekspertė.

J.Inkrataitė pataria neskubėti tėvams kreiptis į korepetitorius ir nešvaistyti laiko veltui, kol nebus išspręsta esminė vaiko mokymosi sunkumų, informacijos suvokimo ir įsisavinimo problema. Tik pašalinus šį trukdį, gali padėti korepetitoriai, jei jų dar prireiks.

Dėl vaiko svajonės verta pakovoti!

Jei jūsų vaikas svajoja tapti rašytoju ar žurnalistu, bet daro daug rašybos klaidų, neskubėkite nuspręsti už jį. Nesvarbu, kad jam matematika ar informatika sekasi labiau, nenukreipkite jo rinktis tiksliųjų mokslų.

„Dažnai jaunimas stoja mokytis ne ten kur norėtų, ne pagal savo pašaukimą, o pagal mokslo rezultatus. Todėl blaškosi, nebaigia mokslų ar vis tiek nedirba pagal specialybę. Įmanoma vaikui padėti – ir matematiką išmokti, ir rašyti be klaidų! Geriau dabar investuoti šiek tiek laiko į vaiko svajonę, kad ateity jis būtų laimingas“, – pataria J.Inkrataitė.

Akivaizdūs rezultatai

Daugelis tėvų svajoja, kad jų vaikas nebus vidutinybe, bet pasieks daugiau nei kiti, bus lyderiu savo srityje. Tai galima padėti vaikui pasiekti lavinant intelektą ir protines sritis su „BrainRX“ programa.

„Jei tėvai investuos į vaiką, kol jis mažas, tai pagerins jo gyvenimo kokybę. Ką jis bedarytų gyvenime, visur bus pirmesnis, nes jo smegenys geriau veiks. Greičiau sugalvos, greičiau išspręs, labiau tobulės. Dažnai tėvams atrodo, kad jų vaikai ir taip logiškai mąsto, kol neįsitikina, kad gali būti dar geriau baigus programą. Tuomet tėvai supranta, kaip ryškiai pagerėjo jų vaikų mąstymas, mokymosi gebėjimai. Mes tai vadiname smegenų treniruotėmis, o mūsų klientai – gyvenimą keičiančiais kursais“, – dalinasi įspūdžiais ekspertė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.5556

Top naujienos

Skandalingas policijos tyrimas: po svaiginančios šlovės pramogų pasaulyje – gėdingas nuopolis (29)

„DJ mokykla – tai ne tik galimybė gauti mokymų pradmenis, bet ir įsitraukti į pramoginę...

Aistė Žebrauskienė | D+

Geidžiamiausi darbdaviai ir tūkstančius siekiantys atlyginimų skirtumai: kai kur situacija – paradoksali

„Sodrai“ pradėjus skelbti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus, kai kuriose didelėse Lietuvos...

Vytenis Miškinis | D+

Vieno žymiausių Lietuvos mafiozo nužudyme – mįslingo milijonieriaus šešėlis

Prieš 7 metus Lietuvą sudrebino mafijos laikus primenantis nusikaltimas – 4 šūviais nužudytas...

Po akistatos Ženevoje – vienareikšmis vertinimas: Bidenas gavo tai, ko norėjo (331)

Trečiadienį Ženevoje įvyko Joe Bideno ir Vladimiro Putino susitikimas. Teigiama, kad susitikime...

Itin saulėtas ir sausas: šeštadienis atneš net +33 laipsnių kaitrą (4)

Šeštadienio diena orus lems po truputį tolstantis anticiklonas. Diena vis dar bus saulėta ir...

Daug greičio ir taškų: puolime spindėjusi rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių testų ciklą (154)

Penktadienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į pirmą kontrolinį testą ruošiantis...

Nėščią žmoną ir dvi dukreles nužudęs monstras teigia tai padaręs iš meilės kitai: ji net susisiekė laiškais (32)

Moteris , dėl kurios Chrisas Wattsas išžudė savo šeimą, vėl su juo susisiekė. Kaip teigia už...

Klampus britų derbis baigėsi be įvarčių (58)

Penktadienio vakarą legendinį „Wembley“ stadioną drebino net ketvirtį amžiaus lauktas Europos...

Vairuotojas skaudžiai pamokė bendrovę, į kurios aikštelę po avarijos policija uždarė automobilį (109)

Po avarijos apgadintą automobilį griovyje palikusio ir iš eismo įvykio vietos pasišalinusio...

Pasaulio vicečempionai neįtikina: vos išnešė kailį prieš čekus (3)

Penktadienio vakarą startavo antrasis Europos futbolo čempionato turas D grupėje. Glazge vykusiame...