aA
Psichologai tikina, jog pravėrus bet kurio buto duris net ir neįgudusia akimi jį nužvelgus iš karto galima atspėti lydi sėkmė jo gyventojus, ar ne, sugeba jie spręsti iškilusias problemas ar ne, jų tarpusavio santykiai puikūs ar toli gražu ne idealūs.
Netvarkinga mergaitė
Netvarkinga mergaitė.
© Corbis
Jei išėjęs iš namų bet kuris žmogus gali pasislėpti po nepriekaištinga išvaizda, tuo tarpu namuose jis tampa it atversta knyga. Anot psichologų, kai namuose jauku ir tvarkinga, sieloje vyrauja harmonija ir susitarimas, tuo tarpu netvarka byloja apie tokį pat chaosą ir buto šeimininko sieloje, o netvarkos lygis atskirose namų erdvėse kuo puikiausiai atskleidžia gyventojų tarpusavio santykius.

Virtuvė -

ryškiausias namų veidrodis. Pasidairius po ją apie namus bei juose gyvenančius žmones galima pasakyti daugiausia - čia dažniausiai gaminamas maistas, joje valgoma, bendraujama, o reiškia, jog nuo tvarkos ar netvarkos virtuvėje priklauso namų gyvybinė energija. Netvarkingoje ir purvinoje virtuvėje gerajai energijai nebelieka vietos.

Tuo tarpu susitvarkius ji sugrįžta į namus, veržiasi per kraštus, todėl nereikia stebėtis, kad tokiems žmonėms viskas sekasi. Švari ir kruopščiai sutvarkyta virtuvė tarsi pažymi, kad gyvenimas klojasi puikiai, o neplauti indai ir pilnas šiukšlių kibiras rodo, kad be aplinkinių pagalbos sunku atsikratyti užgriuvusių problemų. Psichologų teigimu, jei sieloje ramybė ir darna, net dirbant nuo aušros iki sutemos, auginant mažus vaikus ar slaugant sergančius giminaičius, netvarkai neatsiras vietos, nes jaukiai besijaučiantis žmogus visuomet atras minutę tam, kad susitvarkytų virtuvę.

Svetainė -

antrasis, ne mažiau ryškus, namų veidrodis. Ant fotelio numestos kojinės, drabužiais apkabinėtos kėdžių atkaltės, vidury kambario nuspirti bateliai, senais laikraščiais užverstas žurnalinis staliukas, dulkėmis padengtas televizoriaus ekranas, drėgnų puodelių ir taurelių žymės ant stalo aiškiausiai byloja, kad tokiuose namuose seniai būta svečių, o pats šeimininkas mieliau vakarais įsisupęs į taukuotą chalatą vienišas murkso prie televizoriaus ekrano, nei smagiai leidžia laiką bičiulių kompanijoje. Tačiau visuomet reikėtų prisiminti, jog verta žengti pirmą žingsnį ir pamėginti išsivalyti bendravimui skirtą erdvę, o tuomet kartu ateis suvokimas, kad gyvenimas nestovi vietoje ir niekas nesiruošia nurašyti net ir didžiausią nesėkmę patyrusio žmogaus.

Miegamasis -

intymiausia ir ne visiems svečiams rodoma namų erdvė. Jei tokioje erdvėje netvarka, vadinasi, arba šeimininkus kamuoja nuolatiniai miego sutrikimai, arba santykiai su antrąja puse gerokai pašliję. Esant tokiai situacijai psichologai pataria pirmiausiai susitvarkyti miegamąjį, išsivalyti kelią lovos link, išvėdinti ir į kambarį įleisti gaivaus oro - tuomet dings nemiga, “sušils” atvėsę santykiai su partneriu.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kokia bus Lietuva artimiausius metus: partijos ant stalo kloja pasiūlymus dėl strateginių pokyčių (203)

Tarp Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ), Liberalų sąjūdžio ir...

Dvi Europos galiūnės grįžta prie karantino: net didžiausi pesimistai to neprognozavo papildyta 09.50 (174)

Virtualus Europos Sąjungos (ES) lyderių susitikimas virs bandymu išspręsti COVID-19 krizę, dviem...

Išpuolis Prancūzijoje: Nicoje peiliu nužudyti du žmonės (23)

Per išpuolį Nicoje peiliu nužudyti du žmonės. Vienam žmogui užpuolikas perrėžė gerklę, apie...

Vieninteliai mokesčiai, kurių kitąmet surinks daugiau – aplinkosauginiai: pokyčių žada ir nauja Vyriausybė (49)

Kitų metų valstybės biudžeto projekte beveik visose pajamų eilutėse skaičiai mažesni, nei buvo...

Dramatiškos nuotaikos Europoje: ateinančias savaites situacija blogės, ir ji visiškai kitokia, nei buvo pavasarį vakcina nėra stebuklas, Kalėdoms gerų naujienų neplanuojama (545)

Naujai koronaviruso bangai skandinant Europą, į pandemijos suvaldymą vis aktyviau bando įsitraukti...

Lukašenka atleido apie „karą“ šalyje kalbėjusį ministrą (10)

Aliaksandras Lukašenka atleido Baltarusijos vidaus reikalų ministrą Juryjų Karaevą. Apie tai...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. ES perbraižė paramos ūkininkams gaires: kas laukia Lietuvos (2)

Europos parlamentas savo balsavimu nubrėžė istorines gaires – nuo 2023 m. žemės ūkio politikas...

Dėl Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu kreiptasi į VTEK (10)

Į 2020–2024 m. Seimą išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Prieš ilgąjį savaitgalį perspėjimas vairuotojams: vieną dieną turite važiuoti ypač atidžiai (7)

Automobilių gausa keliuose, intensyvus eismas ir spūstys per Vėlines turbūt nieko nestebinanti...

|Maža didelių žinių kaina