aA
Išmokyti katę atlikti tualeto reikalus dėžutėje nėra taip jau sudėtinga. Tam padeda katėms būdinga švara, tačiau pastangų įdėti į šį procesą vis dėlto reikės. Mokyti įprasti kates daryti į dėžutę reikia kaip įmanoma anksčiau.
© Shutterstock nuotr.

Kaip išsirinkti vietą tualeto dėžutei?

Pradėti reikėtų nuo vietos parinkimo dėžutei. Kartais pasitaiko, kad kačiukas atsisako atlikti tualeto reikalus dėželėje dėl to, kad jam nepatinka šeimininko išrinkta vieta. Dėl to reikėtų paisyti jūsų augintinio nuomonės.

Pagrindinės taisyklės yra šios: dėžė turėtų būti nuošalesnėje vietoje, paslėpta nuo pašalinių akių. Augintinis turi turėti laisvą priėjimą prie savo tualeto dėžės. Dėl to geriausia būtų laikyti katės dėžę tualete arba vonios kambaryje. Patieskite po juo kokį nors kilimėlį, tuomet dėžė neslidinės ant grindų ir katinėliui nebus taip paprasta jį apversti.

Kokią dėžę išsirinkti?

Galima įsigyti specialią dėžutę su tinkleliu (jis padeda nesušlapti letenėlėms) arba dėžę, į kurią pilamas specialus užpildas kačių tualetams.

Dėžė katės tualetui turi būti atitinkamo dydžio. Išmatavimai turi būti pakankami, kad katė jaustųsi dėžėje laisvai. Nepamirškite, kad kai kačiukas paaugs, pakeisti dėžę į didesnę bus sunkiau nei iš anksto pastatyti didesnę. Pasirinkite tinkamą dėžės aukštį. Iš žemos dėžės gali ištekėti skystis, o į aukštą dėžę katinėliui gali būti sunku įlipti. Pageidautina, kad dėžė turėtų plokščią dugną, tada dėžė bus stabilesnė.

Katės turi įprotį iš prigimties užkasti savo ekskrementus, tačiau padėklai su sieteliais neleidžia joms to daryti, todėl dažnai katės pripažįsta tik dėžutes su užpildais. Jeigu jūs nuspręsite rinktis dėžutę su sieteliu, nepamiršite jos išplauti katei apsilankius.

Pripratinimas

Katės organizmas taip sutvertas, kad į tualetą jos keliauja iškart po valgio. Tam, kad pripratintumėte katę atlikti gamtinius reikalus tualete, iš pradžių, iš karto po to, kai ši pavalgo, nuneškite ją į dėžutę.

Laikui bėgant katė prisimins, kur yra jos tualetas, tačiau nereikalaukite to iš jos greitai: net jeigu iš pradžių jūsų augintinis nuklys visai ne į tą pusę, pasistenkite nebausti jo stipriai, o ryžtingesniu tonu ištarkite „negalima!” ir pasodinkite į dėžę. Retai, tačiau būna, kai kačiukas niekaip negali priprasti prie paskirtos vietos. Pabandykite pabarti savo augintinį, tačiau nestipriai. Jokiu būdu nesuduokite jam fiziškai – tai neveiksminga ir gali dar pabloginti situaciją. Atneškite kačiuką į dėžę ir „įtikinkite“ jį ja naudotis.

Jūs turite pademonstruoti savo atkaklumą ir pastovumą prieš mažylio kaprizus, tačiau tik švelniai, be nervų. Išteptą augintinio vietą būtina švariai išplauti ir dezinfekuoti, kad pasinaikintų kvapas, kuris gali iš naujo pritraukti katiną.

Kodėl kačiukas atsisako daryti į dėžutę?

Atsisakymas ne visada reiškia katės nenorą ar kaprizus. Tokio elgesio priežastys gali būti visiškai kitos. Gali būti, kad katei nepatinka dėžėje naudojamas užpildas, dėžės dydis (truputį per didelis ar per mažas), arba purškiamas tualeto gaiviklis, kurio kvapo nemėgsta jūsų katinas. Seniai nekeistas užpildas taip pat gali būti priežastimi, ypač jeigu jūsų augintinis labai jautrus. Kai kuriems katinams reikia padėti dvi dėžutes, nes į vieną dėžutę ir antrą kartą jie neina.

Daugiau skaitykite portale mypets.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (21)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (196)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (5)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Ekstremali situacija kelyje: greitosios pagalbos dispečerių konsultacija priminė siaubą (12)

Noriu pasidalinti nutikimu, įvykusiu pirmadienį kelyje Kaunas – Vilnius . Sakyčiau, liūdni dėl...

„Netflix“ dairydamasi daugiau vartotojų išmėgins mažesnių kainų planą (1)

„ Netflix Inc.“ pranešė išbandysianti savo filmų, serialų ir įvairių pramoginių laidų...

Didžioji Lietuvos nelaimė: ar demografinę duobę padės užpilti statybininkai iš Ukrainos? (297)

Lietuvoje nebeliko ir 2,8 mln. gyventojų – liūdnai skelbia statistikos duomenys. Kiti...

Užkalnis. Kaip apsupti save protingais žmonėmis (140)

Kodėl reikėtų taip elgtis? Su kvailiais artimoje aplinkoje juk lengviau? Jie mažiau kritiški,...

Guogos pastaba „Žalgiriui“: pirmoje vietoje turi būti rinktinė (86)

Vilniaus „Ryto“ klubo oficialiai svetainei interviu davęs klubo prezidentas Antanas Guoga...