aA
Jau lapkričio 14d. startuoja unikali Lietuvoje „Gyvenimo mokykla pamestinukams“– tai bendras prieglaudos „SOS gyvūnai“ ir šunų dresūros ir laisvalaikio klubo URBAN DOG projektas. Šio projekto metu 6 šunų mylėtojai priglaus namie po vieną prieglaudos gyventoją ir kartu su profesionaliais dresuotojais mokys juos pagrindinių komandų, teisingo elgesio namuose, reikalui esant, užsiims pamestinukų socializacija.
© Shutterstock nuotr.

Visą projekto laikotarpį, 6 savaites, pamestinukai gyvens ir mokysis projekto dalyvių namuose, o kartą per savaitę – keliaus į gyvenimo pamokas URBAN DOG klube, kartu su profesionaliais dresuotojais mokysis bendro paklusnumo pratimų, rodys ką išmoko per savaitę bei gaus tolimesnius namų darbus.

Projektas sukurtas siekiant surasti namus „SOS gyvūnų“ prieglaudos senbuviams, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių jau ilgą laiką lieka nepastebėti to tikrojo šeimininko, kuris juos mylėtų ir niekada nepaliktų. Pasak „SOS gyvūnų“ vadovės Ilonos Reklaitytės-Mezencevos, absoliuti dauguma prieglaudos šunų gali puikiai gyventi pas žmones namie.

„Kartais reikia tiek nedaug - išmokyti juos gražiai vaikščioti su pavadėliu, atprasti šokinėti sveikinantis ar atbėgti, kai kviečia šeimininkas, ir tokį šunelį pasiimti namo jau būtų kur kas lengviau ir smagiau. Mūsų nuolatiniai savanoriai stengiasi juos išmokyti gražaus elgesio, bet turint tokius krūvius dažnai fiziškai neįmanoma skirti kiekvienam daug dėmesio, todėl šis projektas labai reikalingas.“

Bet pirma turime surasti žmones, kurie imsis šio iššūkio! Taigi kviečiame prisidėti prie gražaus ir prasmingo projekto ir tapti projekto „Gyvenimo mokykla prieglaudinukams“ dalyviu. Per 6 savaites Jūs ne tik padarysite gražų ir prasmingą darbą, bet ir patobulėsite – sužinosite daugiau apie šunų kūno kalbą, gyvūnų mokymosi principus. O jei galvojate apie dresuotojo ar kitą su šunimis susijusią karjerą – tai puiki proga išmėginti jėgas ir gauti profesionalią pagalbą.

Pirmajam projekto etapui bus atrinkti 6 dalyviai, dirbs dvi URBAN DOG trenerės Vilma ir Agnė. Kiekvienas dalyvis drauge su dresuotoju visam projekto laikotarpiui pasirinks jam tinkamą šunį ir jį apgyvendins savo namuose. Kartu gyventi yra svarbu, nes siekiant efektyvesnių bei ilgalaikių mokslo rezultatų su šunimi bendrauti ir jį mokyti reikia kiekvieną dieną. Pasak trenerės Vilmos Jazukevičiūtės, kiekvieną šeštadienį projekto dalyviai bus kviečiami į dresūros pamokas, kurių metu ne tik bus mokomasi pagrindinių komandų ir skiriami „namų darbai” visai savaitei, tačiau taip pat dresuotojos konsultuos, kaip spręsti individualias kiekvieno šuns elgesio problemas. Bus suteikta galimybė gauti profesionalų pagalbą viso projekto metu, konsultuotis iškilus klausimams ar sunkumams.

Ieškomi vilniečiai, pasiruošę pakeisti šešių pamestinukų gyvenimus
© Organizatorių nuotr.

„Kadangi norime atvirai papasakoti, ar sunku neturinčius šeimininkų šunis išmokyti geresnio elgesio, paskatinti daugiau žmonių ne vien suteikti namus tokiems gyvūnams, bet ir patiems dresuoti savo augintinius, projektas bus nuolat viešinamas. Kiekvienas dalyvis į projektui sukurtą puslapį dės filmuotą medžiagą ar nuotraukas, iš kurių matysime jų „auklėtinių“ progresą. Projekto organizatoriai taip pat tikisi, kad dalyviai ir patys bandys surasti namus savo globojamam šuneliui. Juk kartais pakanka pasidalinti šunelio istorija, nuotrauka socialiniuose tinkluose, įdėti skelbimą portale, papasakoti kolegoms, ir kažkas gali šunelį pamilti ir pasiimti namo“,- sako trenerė.

Jaučiate, kad galite tapti projekto “Gyvenimo mokykla prieglaudinukams” dalyviu?

Pirmiausia – įsitikinkite, ar turėsite galimybę savo namuose 6 savaitėms (nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 19 d.) apgyvendinti šunelį iš prieglaudos ir šiuo laikotarpiu kiekvieną šeštadienį kartu lankyti dresūros pamokas (14.00-15.00 val.) Vilniuje. Ar pakaks laiko šunelį ne tik išvesti į lauką ir pamaitinti, bet ir kiekvieną dieną skirti laiko jo mokslams? Taip pat ar turėsite galimybę jį pafilmuoti ar nufotografuoti, kad ir kiti galėtų pasidžiaugti jo progresu, įdėti skelbimą ar kitaip pasistengti, kad Jūsų globojamas šunelis būtų pastebėtas naujų šeimininkų.

Na, ir galiausiai – ar Jums jau yra bent 18 m. Jei į visus klausimus atsakėte taip – siųskite mums trumpą prisistatymą, kuriame papasakokite apie save, savo patirtį su šunimis ir savanoriavimu, jei tokia yra, ir kodėl norite dalyvauti projekte elektroniniu paštu: justina@sos-gyvunai.lt Bet kokiu atveju su jumis susisieksime. Tikime, kad visi kartu galime padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Jei norite paremti projektą

Projektas ”SOS dresūra” atrodo gana paprastas, tačiau ir čia neišvengsime išlaidų. Šunelius reikės transportuoti į dresūros vietą, pasirūpinti dresūros priemonėmis ir skanėstais, nupirkti maisto, naujus stiprius pavadėlius, indus ir kitus namų globai būtinus daiktus. Taigi jei turite galimybę nors maža dalele prisidėti – jūsų pagalba labai laukiama. Jūsų šuns nebeėdamas, bet kokybiškas maistas, pavadėlis, naujas dubenėlis ar keli pervesti eurai – tai bus didelė pagalba ir paskata mums ir toliau stengtis, kad kuo daugiau beglobių surastų saugius ir šiltus namus.

1. Finansinė parama. VšĮ „SOS gyvūnai", įmonės kodas 301536872, bankas „Swedbank" AB, sąskaitos nr. LT837300010106209100, SWIFT/BIC kodas: HABALT22. Pavedimo paskirtyje nurodykite: “SOS dresūrai”

2. Parama daiktais. Projektui reikalingi: maistas, indeliai, pavadėliai, dresūros priemonės ir kiti daiktai. Juos galite atvežti ir palikti “SOS gyvūnų” namelyje už Vilniaus Akropolio arba prieglaudoje Minsko pl. 33A, Vilniuje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (20)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (1)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (6)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (6)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (173)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (147)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (19)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...