aA
Prabėgus rugsėjo pirmosios šventei lyg ir būtų galima atsikvėpti. Visgi didžiosios išlaidos dar nesibaigė –artimiausiu metu laukia pirkiniai iš sąrašo, kuriuos moksleiviai ar jų tėveliai jau gavo arba gaus mokykloje. O jame – pratybų sąsiuviniai, knygos ir kitos privalomosios priemonės. Tad labai svarbu būti finansiškai pasiruošti ir apgalvoti išlaidas, kurių pareikalaus jau prasidėję mokslo metai.
© Shutterstock nuotr.

Mokyklines išlaidas reikia planuoti visiems mokslo metams

Atrodo, nupirkus sąsiuvinius, penalą, kuprinę ir sutilpus į atsidėtą biudžetą, galima sakyti, jog viskas praėjo sklandžiai. Pagrindinė tėvelių daroma klaida – užmirštama, jog reikės pirkti ir vadovėlius, ir pratybų knygas, o greičiausiai, kad specialioms pamokoms reikės ir tam skirtų specializuotų įrankių ar medžiagų. O kur dar užklasinė veikla, mokyklinės rinkliavos ir ekskursijos.

„Jeigu vaiką išleidote į pirmą klasę, pripažinkite sau, jog tokios patirties dar neturėjote. Todėl turite atsiskaičiuoti biudžetą visiems metams tam, kad prireikus brangesnių prekių, turėtumėte lėšų joms įsigyti, – dėmesį atkreipia „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

Praėjusiais metais atliktos apklausos resultatai atskleidė, jog didžioji dalis tėvų, 63 proc., vaikų poreikiams ir reikmėms išpildyti nesiskolina. Likusi dalis respondentų nurodė, kad jiems yra tekę skolintis, tačiau didžioji dalis pripažino skolinęsi tik svarbiausiems daiktams įsigyti.

„Mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai sutiks, kad vaikų mokyklinėms reikmėms išleisti tenka nemažai. Ir tikrai kartais nutinka taip, kad lėšų viskam neužtenka. Tačiau prieš priimant sprendimą imti paskolą mokyklinėms reikmėms įsigyti pirmiausia reikia apsvarstyti, ar neįmanoma rasti kitų sprendimų? Tiesa, kartais pasitaiko atvejų, kuomet pinigų prireikia tiesiog čia ir dabar. Tokiais atvejais elkitės atsakingai – atidžiai skaitykite sutarties sąlygas, nepraleiskite pro akis jums nesuprantamų punktų, nes turite žinoti ir suprasti visus įsipareigojimus“, – kalba Dovilė Krinickienė.

Patarimai tėvams

Laikykitės mokykloje gauto sąrašo. Labai lengva išklysti iš kelio ir imti pirkti gražius, bet ne visai reikalingus dalykus, o kartais net ir visai netinkamus mokyklai. Kol vaikai žavėsis ir norės brangesnės ir geriau atrodančios mokyklinės atributikos, jūs išleisite daug lėšų, o mokykloje galite gauti pageidavimus pirkti paprastus sąsiuvinius linijomis ir paprastus trintukus.

Turėkite omenyje, kad kai kuriose mokyklose laikomasi tam tikrų principų, pavyzdžiui, jog vaikai nesineštų į mokyklą perdėtai blizgančių ar brangiai atrodančių daiktų, idant kiti nesijaustų nuskriausti ar imtų pavydėti. Tokius daiktus verčiau naudokite namuose ruošiant pamokas. Tokiu būdu būsite tikri, kad daiktai nebus išmėtyti ir nepatirsite nuotolių.

Susirinkite iš kitur. Paklauskite draugų ir artimųjų, galbūt jie turi kažką, ko jiems seniai nebereikia? Kartais stalčiuose turime po kelis drožtukus ar skaičiavimo mašinėles, juk tiek turėti visai nereikia. Galbūt jūsų prašymas bus tarsi paslauga – žmonės turi daug daiktų, kurių jiems nereikia, bet jie yra dar pakankamai geri, kad jų atsikratytų. Padėkite jiems atlaisvinti lentynas!

Taip pat apsvarstykite ir tuos žmones, kurie galbūt dirba specializuotose parduotuvėse, knygynuose, prekybos centruose, rūbų parduotuvėse ir turi jiems pritaikytą nuolaidą? Padarykite mainus: už nuolaidą pakvieskite į šeimos vakarienę ar iškepkite naminių sausainių.

Jei galite – apsipirkite vieni. Kai kurie vaikai labai tiksliai žino, kaip šis procesas vyksta ir labai mėgsta šį ritualą. Tačiau, kad ir kaip bebūtų apmaudu, daugeliui vaikų tai visai nėra svarbu. Jei jūsų vaikas sutinka, jog apsipirkimą mokyklai padarytumėte jūs, taip ir darykite. Tokiu būdu daugiau galimybių, jog išvengsite impulsyvių pirkinių, nes būtent apsiperkant su vaikais didesnė tikimybė, jog nupirksite kažką tiesiog „išprašyti“.

Galėsite užtrukti tiek laiko, kiek reikia, galbūt aplankyti daugiau parduotuvių ir pasinaudoti daugiau specialių pasiūlymų. Be to, nereiks galvoti, kaip mandagiai atsakyti į vaikų prašymus, kurių negalite išpildyti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Landsbergis perspėjo Karbauskį: mūsų laukia katastrofa (5)

Besibaigiant Seimo rudens sesijai ir prasidedant rinkimų maratonui laidoje „DELFI Diena“...

Teismas paskelbė verdiktą dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją: visuomenė jo nesužinos (221)

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl tarptautinio įvaikinimo, kuriame devynmetės...

„Linkomanija“ bus užblokuota šią savaitę, „piratai“ atsakė instrukcijomis kaip apeiti draudimus (75)

Interneto tiekėjai, vykdydami teismo sprendimą, ruošiasi blokuoti failų dalijimosi svetainę...

Populiarioje JAV laidoje – skandalingas „Fox News“ žvaigždės pareiškimas dėl Rusijos ir Baltijos šalių (202)

Įtakingas JAV politikos komentatorius, „Fox News“ televizijos žvaigždė Tuckeris Carlsonas per...

Gyvai / Dakare išmušė lemiama diena – lietuvių laukia kova dėl pozicijų atnaujinta 14.45 val. (5)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Pietų pertrauka bufetuke: už nelabai ypatingų durų atrado labai jaukią vietą pavalgyti (3)

Kaip tau pavyksta atrasti visas šias maitinimo vietas? Tai yra antras man dažniausiai užduodamas...

Tomas Janonis. Elitinių medžiotojų tamsiosios paslaptys: valstybę pavertė nuolankia tarnaite (64)

Elitinio medžiotojų būrelio paslaptys saugomos po devyniais užraktais. Ir tas paslaptis saugo ne...

Po skandalų vėl kartu su Simu Jasaičiu gyvenanti Oksana Pikul: viskas pradėjo keistis nuo rugsėjo (34)

Sekmadienio vakarą TV3 laidoje „Raudonas kilimas“ Oksana Pikul -Jasaitienė pagaliau ryžosi...

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai galite pasitikrinti (82)

Krašto apsaugos ministerijoje informuojama, kad sudaryti šauktinių sąrašai .

Putinas svaidosi naujais kaltinimais Vakarams (33)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš ketvirtadienio vizitą Serbijoje apkaltino Vakarų...