aA
Turiu problemą. Na mano tėvai yra išsiskyrę jau 8 metai ir aš kartais susitinku su savo tikruoju tėvu, bet nežinau ar jam rūpiu. Paskutinį kartą, kai susitikome, jis manęs nepaklausė kaip sekasi, jei pasakoju, kaip gyvenu, kaip sekasi, mamai ir visai šeimai, jis tiesiog atsako „gerai“, lyg jam nerūpi, pastebėjau, kad jis rečiau skambina man ir sesei, bet kartais atsiunčia pinigų.
© Shutterstock nuotr.

Nepagarbiai elgiasi su mūsų mama (dėl to aš jo nekenčiu), tiesiog jau kelis kartus aš jam atleidau, kad jis melavo ir nepagarbiai elgiasi mama (nors ji mus augina ir stengiasi, kad nieko mums netrūktų, kiek tik gali). Aš nežinau, ar jam vėl verta jam atleisti ir ar jam tikrai bent kažkiek aš ir mano sesė rūpime, prašau padėkite.
Ričardas (vardas pakeistas)

Pataria psichologė Kristina Grigalavičienė

Sveikas, Ričardai. tokius laiškus kaip tavo visada skaityti labai skaudu, nemini kiek tau metų, bet iš to, kad tavo mama rūpinasi tavimi ir augina, sprendžiu, jog nesi dar pilnametis. Tačiau ne metai svarbiausi, o tai, kad tau skaudu ir liūdna, kad nežinai kokius jausmus gali jausti jausti savo tikram tėvui.

Atrodo neturėtų taip būti, tarsi savaime suprantama jog tėvai privalo mylėti vaikus ir atvirkščiai, tačiau realybė deja kitokia. Šiandien noriu pasakyti, kad esi laimingas vien dėl to, jog turi mylinčią mamą, kurios meile tau nekyla mintis suabejoti. Nes ji rūpesčiu ir veiksmais išreiškia savo jausmus, kai tuo tarpu tėčio siunčiama meilės žinutė – piniginė perlaida. Gyvenimas gali būti neteisingas, tėvai pykstasi ir skiriasi, o jų asmeninės nuoskaudos gali būti tokios didelės, kad net trukdo pastebėti tai, kas svarbiausia. Kokie puikūs ir protingi jūs augate, kaip jums reikia dėmesio, žodžių, paguodos.

Žmogus – sudėtinga būtybė, galinti vienu metu išgyventi spalvingą jausmų paletę. Neapkęsti ir trokšti meilės vienu metu. Tai jausti visiškai normalu, svarbu, kaip tie jausmai atsispindi mūsų veiksmuose. Tebūnie tavo tėvas tau geriausias pavyzdys, kaip nereikia skaudinti moterų ir savo vaikų. Kaip nesielgti nepagarbiai, kaip išmokti atsiprašyti. Išgyvendamas tai turi šansą ateityje tapti daug geresniu vyru ir tėvu. Liūdnos gyvenimiškos pamokos, tačiau jas išmokus gyvenimas gali tapti gražesnis.

Yra ir kitas variantas, nejučia tapti tokiu kaip jis, abejingu ir skaudinančiu, bet skaitydama tavo pagalbos šauksmą, tikiu, jog taip nenutiks. Tu šiandien drąsiai kalbi apie jausmus, tegu ir ne pačius gražiausius, kreipiesi pagalbos, imiesi veiksmų, o ne slepiesi savo liūdesyje.

Pabandyk pasikalbėti su tėvu, palik neapykantą nuošalyje, žvelk į jį kaip į žmogų, kurio nuoskaudos tokios didelės, kad kliudo jums suartėti. Pasakyk jam ką jauti, kaip jo veiksmai veikia tave, tavo mamą ir seserį. Gal tai bus pradžia naujiems santykiams, o jei ir ne, orientuokis į tai, ką turi šalia: mamą, seserį, savo gyvenimą. Ne visada mūsų valioje keisti situacijas, juo labiau kitus žmones, tačiau pamėginti galima.

Linkiu būti stipriu.

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paksą į prezidento postą vedęs Katkevičius: viskas yra taip pat, pamokų neišmokome (14)

2002 metais Lietuvoje vykę prezidento rinkimai nustebino ne vieną analitiką. Nors 2001 m. apklausos...

Pensijų pokyčiai palies visus: kitąmet reikės apsispręsti, kaip elgsimės su savo pinigais (8)

Nuo kitų metų pensijai kaupsime kitaip nei tai darėme iki šiol. Visi jaunesni nei 40 metų...

Bloomberg ekspertas: su Vokietijos skola dedasi kažkas neaiškaus (4)

Krentantis Vokietijos vyriausybės skolos pajamingumas – klasikinės „atsitraukimo“ strategijos...

Po šūvių Strasbūre – milžiniškos saugumo pajėgos: yra žuvusių, nukentėjusieji kritinės būklės Atnaujinta 02.00 val. (422)

Prancūzijoje, Strasbūre po šaudynių netoli miesto kalėdinės mugės mažiausiai vienas asmuo...

Skandalų centre vis atsiduriantis Juozas Statkevičius: mane su purvais maišo, o kai numirsiu prie paminklo gėles dės (6)

„Net ir sijono siuvimą pakylėjau iki meno lygio, perlipau šalies ribas ir išėjau į...

„Liverpool“ ir „Tottenham Hotspur“ išplėšė kelialapius į Čempionų lygos aštuntfinalį (2)

UEFA Čempionų lygos šeštojo turo rungtynėse C grupėje antradienį vicečempionė...

Visai netoli šaudynių vietos Strasbūre esantis lietuvis žurnalistas: neaišku, ar viskas baigėsi (47)

LRT žurnalistas Adomas Šimkus, esantis Strasbūro centre, visai netoli tos vietos, kur buvo...

Dramatiškame trileryje „Rytas“ tik po pratęsimo įveikė Europos taurės autsaiderius (152)

Vilniaus „Ryto“ (4-5) krepšininkai dramatiškai nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų...

Anglijoje išžagintos ir nužudytos 14-metės byloje – motinos liudijimas: ji kėlė labai daug rūpesčių (171)

14-metės iš Lietuvos, kuri buvo nužudyta Vulverhamptone, Jungtinėje Karalystėje, motina...