Pica. Naudokite Mocarelą. Šis sūris gerai lydosi. Kad ir kiek laiko jis praleis pečiuje ar orkaitėje, nevirs kieta pluta. Primename, kad laikyti mocarelos sūrį reikia būtinai skystyje ir ne ilgiau kaip dvi dienas.

Pasta. Spagečius, kaneloni ir kitus makaronų patiekalus Italijoje priimta barstyti Parmezanu. Šis sūris, skirtingai nei Mocarela, gali būti laikomas ir labai ilgai.

Fondiu. Kai draugus susiruošite pasikvieti tikram šveicariškam fondiu, nusipirkite Griujerio sūrio. Šis kietasis sūris yra vaisių ir riešutų skonio. Taip pat fondiu tinka ir Ementalio sūris su didelėmis skylėmis.

Sūrio lėkštė

Jeigu norite svečiams pasiūlyti sūrio lėkštę, joje turėtų būti 4-7 skirtingų rūšių sūriai. Juos reikėtų sudėlioti ratu pagal laikrodžio rodyklę pradedant nuo švelniausio iki intensyvaus skonio sūrių.
Prie sūrių priimta patiekti obuolių, kriaušių ir figų, tik jokiu būdu ne citrusinių vaisių, kurių skonis “permuš” sūrį. Patiekite ir juodos duonos. Taip pat tinka migdolai arba graikiniai riešutai ir džiovinti vaisiai.

Egzotika

Sūris su kirmėlėmis

“Casu Marzu” - ypatinga Sardinijoje (Italija) gaminamo sūrio, kuriame yra musių lervų, rūšis. Sūrio pavadinimas išvertus reiškia “supuvęs sūris”, žmonės jį dar vadina “sukirmijusiu”. “Casu Marzu” nokinamas ilgiau nei įprasta fermentuojant sūrius - taip pasiekiama puvimo stadija. Laisvai šio sūrio negalima nusipirkti net Italijoje, nes delikatesas, kuriame knibždėti knibžda lervų, gali šokiruoti net gurmaną.

Sūris iš briedžių pieno

Pats brangiausias sūris gaminamas Švedijoje iš briedžių pieno. Pamelžti laukinius žvėris itin sunki užduotis, todėl šio sūrio kilogramo kaina gali siekti iki tūkstančio erų.

Girtas sūris

Tru dju kriu - “girčiausias” sūris. Šis sūris jį gaminant yra “plaunamas” vyne arba šampane. O vėliau tris savaites, kol sūris bręsta, dar ir degtinėje.