Kalbant apie patrauklią darbovietę, lankstumas, drauge su atlyginimu, įdomiu darbu ir geru kolektyvu, yra viena didžiausių vertybių šiuolaikiniams dvidešimtmečiams ir trisdešimtmečiams Lietuvoje. Taip teigia daugiau kaip trys ketvirtadaliai (78%) jaunų žmonių, gimusių po 1983 m. ir priskiriamų taip vadinamai Y kartai.
© Shutterstock

Tai paaiškėjo iš tyrimo, kurį atliko naujos kartos greitojo laikino įdarbinimo platforma „GoWorkaBit“, sakoma pranešime spaudai.

Pusė Y kartos atstovų norėtų dirbti nuolatinį darbą lanksčiu grafiku, beveik ketvirtadalis norėtų projektinio darbo ar būti laisvai samdomais darbuotojais (24%). Tradicinio nuolatinio darbo nuo 9 iki 18 val. norėtų tik kiek daugiau nei penktadalis respondentų (22%).

Lankstaus darbo svarbą parodo tai, kad galimybė dirbti lanksčiai gali būti nauda, dažnai svarbesnė nei atlyginimas. Į klausimą, ar rinktųsi lankstaus darbo galimybę, ar 10% didesnį atlyginimą darbe su griežtomis darbo valandomis, pvz. nuo 9.00 iki 18.00 val., net 55% respondentų atsakė, kad rinktųsi lankstų darbą. Didesnį atlyginimą su griežtomis darbo valandomis rinktųsi gerokai mažiau – 42% Y kartos atstovų.

„Lietuvoje darbdaviai dar dažnai nedrąsiai ir nepatikliai žiūri į lankstų darbą. Tačiau nauja realybė yra tokia, kad norint pritraukti darbuotojus ir atrakinti Y kartos potencialą, reikės neišvengiamai ieškoti įvairių lankstaus darbo formų. Tai, kad vien tik atlyginimas nėra vienintelis motyvatorius, yra ir gera žinia darbdaviams. Taip jie turi gerokai daugiau įrankių sudominti potencialius darbuotojus.

Tereikia nebijoti naujovių, būti lankstiems ir kūrybiškiems“,- teigia naujosios platformos rinkodaros vadovas Gediminas Galkauskas.

Įdomu pastebėti, kad Y kartos vyrai gerokai dažniau nei moterys nori lankstumo. Vyrai linkę dažniau dirbti projektinį darbą nei moterys (30% prieš 21%), taip pat jie gerokai rečiau rinktųsi griežtą darbo grafiką (17% prieš 24%).

„Panašu, kad Y karta išskirtinė ne tik požiūriu į darbą. Kiek netikėta, kad vyrai dažniau nei moterys rinktųsi lankstumą, o ne didesnę algą. Moterų pasirinkimai pasiskirstė beveik tolygiai, o štai net beveik du trečdaliai vyrų rinktųsi lankstumą, o ne didesnę algą. Panašu, kad Y karta nėra suvaržyta tradicinių stereotipų, kaip turi elgtis viena ar kita lytis. Tai yra dar viena gera naujiena“, - džiaugiasi G. Galkauskas.

Tyrimo metu apklausti 944 respondentai. Naujos kartos greitojo laikino įdarbinimo platforma prieš trejus metus buvo įkurta Estijoje, o nuo 2016 m. pabaigos veikia ir Lietuvoje. Šiuo metu platformoje yra beveik 9 tūkst. registruotų žmonių iš Lietuvos, ieškančių galimybių laikinai padirbėti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

V. Mazuronis nori tapti prezidentu: užkniso tai, kas šiandien vyksta

Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis paskelbė, kad dalyvaus 2019 m. Prezidento rinkimuose.

Galimi pretendentai į D. Grybauskaitės vietą pradėjo kalbėti netikėtus dalykus (333)

Galimi kandidatai prezidento rinkimuose pradėjo kalbėti apie socialinę atskirtį ir regionų...

Nemaloni staigmena degalinėje: už daugiau nei 30 prekių negalima mokėti kortele (86)

Į degalinę „Circle K“ užsukęs būrys užsieniečių susidūrė su nemalonia problema. Visiems...

Lietuviai išnaudoja nemokamas keliones į Suvalkus: važiuoja ne tik apsipirkti (11)

Alkoholio prekybai taikomus valdžios draudimus galima lengvai apeiti. Tokią tiesą atskleidžia...

Vėl smogė meningokokinė infekcija – staiga užgeso berniuko gyvybė (45)

Sekmadienį – nauja meningokoko auka. Kauno klinikų atstovė ryšiams su visuomene Eglė...

Savo sprendimą D. Šakalienė aiškina siekiu Lietuvoje įtvirtinti tikrąją socialdemokratiją (164)

Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) pirmadienį paskelbė sukūrusi frakciją Seime –...

K. Pūkas su žmona susilaukė dešimto vaikelio: tai – gyvenimo prasmė (81)

Seimo narys ir žinomas populiarios Kauno televizijos įkūrėjas Kęstutis Pūkas sulaukė...

Energetikos pokyčiai šalyje palies kiekvieną (1)

Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, jog iki 2050 m. Lietuva elektros ir...

A. Mamontovo idėja Lietuvai - didesnė už Cheopso piramidę (3)

„Aš visuomet galvoju, kodėl žmonės iš viso pasaulio važiuoja į Egiptą? Suveža ten savo...