aA
Sąmonė yra galingas mechanizmas. Visi jos sugebėjimai yra dar ne iki galo žinomi net patiems mokslininkams. Tačiau daugelis jų pripažįsta, kad šio mechanizmo pagalba galime visiškai sėkmingai paveikti savo emocijas.
Technika, kuri gali padėti pasiekti savo tikslų
© Shutterstock nuotr.

Kas yra vizualizacija?

Tai viena technikų, kurių naudojimas gali padėti mums pasiekti savo tikslų, įgyvendinti pačius didžiausius norus. Vizualizacija, naudodama mūsų sąmonę, padeda mums pamatyti ir suprasti tai, ko mes taip laukiame.

Kai vizualizuojame savo norus, mes kartu ir padedame juos įgyvendinti. Vienas pagrindinių vizualizacijos privalumų yra tai, kad ji prieinama visiems - jos technikas gali naudoti bet kuris žmogus, siekiantis įkūnyti savo gyvenimo tikslus.

Kaip naudotis vizualizacija

Svarbiausia vizualizacijos taisyklė - aiškiai įsivaizduoti, kad jūsų tikslai jau įgyvendinti ir jau turite tai, apie ką svajojate. Kai jūsų sąmonė aiškiai įsivaizduoja pasiekto tikslo rezultatą, ji stipriau motyvuojama šį tikslą įgyvendinti. Iš pradžių gerai apgalvokite, ko būtent norite pasiekti. Pastebima, kad vizualizacija veikia geriau, kai mes koncentruojamės į kažkokį vieną tikslą. Priežastis paprasta - susitelkę ties vienu tikslu, pačiu paprasčiausiu, mes tiesiog negaištame jėgų ir laiko neesminiams dalykams.

Vizualizacija panaši į meditaciją

Vizualizacijos procesas prasideda nuo visiško sąmonės išvadavimo nuo pašalinių minčių. Būtina sąlyga - viso dėmesio sutelkimas į tą konkretų tikslą, kurio siekiate. Geriau užsiimti vizualizacija tylioje vietoje, kur niekas negalės jūsų atitraukti nuo šio proceso.

Įjunkite vaizduotę

Aiškiai įsivaizduokite, koks taptų jūsų gyvenimas, jei tikslas jau būtų pasiektas. Pavyzdžiui, jei norite įsigyti naują namą, pasistenkite pamatyti save jame. Kaip vaikštote po jo kambarius, koks interjeras, kokios vazos lentynose, kaip atrodo svetainės kilimas. Pajuskite švaros ir gaivos kvapą, pasistenkite „prisiliesti“ prie sienų, lango, pabandykite įjungti šviesą, atidaryti duris, įeiti į kitus kambarius.

Pajuskite, kaip jums gera ir patogu šiame name. Galbūt išgirsite tyliai grojančią muziką, pajusite lengvą vėjelį - kuo realistiškiau ir konkrečiau vizualizuosite, tuo geriau įsivaizduosite savo tikslą ir jo siekimo būdą.

Kartokite vizualizaciją

Kuo dažniau vizualizuosite, tuo geresni bus rezultatai. Tai padės likti motyvuotiems ir neleis nukrypti nuo tikslo. Taip pat galite nupiešti savo vizualizaciją, ir visai nesvarbu, kad piešti nemokate. Svarbiausia, kad piešinys jums primintų jūsų svajonę ir kad jame būtų kertiniai elementai. Galima padaryti koliažą iškarpius iš žurnalų vaizdinius, kurie charakterizuoja jūsų tikslo rezultatus. Savo piešinį ar koliažą padėkite matomoje vietoje.

Tikėkite, kad pasieksite tikslą

Viena būtinų vizualizacijos sąlygų - visiškas dėmesio sukoncentravimas. Jūs privalote tikėti savo svajone visa širdimi. Įsivaizduojamas rezultatas turi būti maksimaliai detalus ir priartintas prie realybės.

Specialistų manymu, žmogaus sąmonė neskiria dabarties ir įsivaizdavimo. Todėl atliekant vizualizaciją sugebama programuoti sąmonę, lyg jau turime tai, ko trokštame. Kai tik pasieksite tos būsenos, iškart pajusite teigiamą nuotaiką, jėgų antplūdį ir ryžtą įgyvendinti tikslus. O juk pasiryžimas čia ir yra svarbiausias.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (60)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Dėl Europos Sąjungos „pietiečių“ ima kelti nepatogius klausimus: išvardijo visas nuodėmes (93)

Briuselyje dauguma sutaria, kad reikalingas bendras atsakymas į pandemijos sukeltą ekonominę...

Istorija kartojasi: tūkstančiai gyvūnų rūšių masiškai ieško šaltesnio klimato – juda link išnykimo (6)

Niekam ne paslaptis, kad pasaulinis atšilimas skatina daugybę gyvūnų visame pasaulyje palikti...

30 eurų vertės pirkinys kaunietį pavertė ginklų kontrabandininku (143)

Įstatymų neišmanymas ir nedėkingai susiklosčiusios aplinkybės karo istorija besidomintį...

Vokiečių spauda: šalies neonaciai sukarintus mokymus atlieka Rusijoje (116)

Dešiniosios pakraipos ekstremistai iš Vokietijos lavinti kovinių įgūdžių vysta į Rusiją ,...

Kada reikia keisti automobilio tepalus ir kas nutiks, jei laiku to nepadarysite (1)

Variklio alyvos keitimas yra vienas iš nedidelių vargų eksploatuojant automobilį, tačiau ją...

Po baisios avarijos vaikinas liko neįgaliu – gydytojos žodžiai pakreipė jo gyvenimą ypatinga linkme (13)

Mano vardas – Artūras Tūrė Žilis. Norėčiau pasidalinti savo istorija ir tikiuosi, kad ji...

Jurbarko krašto gamtos ir architektūros lobiai: kelionė paliks neišdildomus įspūdžius (28)

Jei visus gražiausius Lietuvos kampelius būtų galima sudėti į vieną didelę knygą, Jurbarko...

Europa dėl Kinijos pasiekė lūžio tašką: dabar viskas keičiasi (174)

Europos santykiai su Kinija iš blogų tampa dar blogesniais. Pekino sprendimas Honkonge...

|Maža didelių žinių kaina