„17 metų iš eilės bandžiau peršokti save, kitų nuomones ir visas įmanomas ribas. Akivaizdu – tobula aš netapau, o nuo bandymų iki šiol skauda įvairias kūno dalis, bet labiausiai – galvą ir širdį.“ - Beata Tiškevič.
© Shutterstock

Taigi, kas tas tobulumas: nepasiekiama siekiamybė ar apčiuopiama realybė?

Pastaruoju metu žiniasklaida, seminarų antraštės bei bent kažką pasiekusių asmenų pasisakymai mirga nuo šūkių: „Eik! Siek! Daryk! Būk toks, būk anoks. Nebūk priklausomas nuo darbdavio – dirbk sau! Būk milijonierius ir t.t. Manau, kad jautresnius žmones tai gali paveikti ir priversti susimąstyti: „Tai gal aš esu menkavertis žmogus, jei nepasiekiau kažkokių karjeros aukštumų ir neprisidėjau prie to, kad pasaulis taptų geresnis?“

Žmonės yra skirtingi. Skirtinga jų prigimtis, svajonės, siekiai, tikslai... Jei žmogus patenkintas savimi ir savo gyvenimu. Viduje jaučia harmoniją su savimi bei supančia aplinka - toks žmogus gyvena savo gyvenimą ir yra laimingas. Visiškai nesvarbu, kad kažkam jo gyvenimas gali pasirodyti bevertis, nykus ir nuobodus. Nieko tokiam žmogui nereikia keisti nei savyje, nei aplinkoje. Nebent požiūrį, kad reikia keistis.

Ne visi iš prigimties linkę vadovauti, ne visi randa savyje veržlumo kažko siekti. Todėl svarbiausia gyvenime įsiklausyti į save ir savo norus. Ir posakis: „Prastas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu“ – yra visiškai nelogiškas. Jei visi kareiviai siektų tapti generolais, tai kam tie generolai vadovautų? Kas atlikinėtų vadovų užduotis, jei nebūtų pavaldinių? Kas valytų gatves, jei visi būtų ponai? Net ir gamtoje mes matom ryškias hierarchines pakopas.

Labai dažnai gyvenime būna taip, kad tie tylūs, niekam nepastebimi žmonės, pabaigę savo darbo dieną - to darbo, kuris nėra ryškiai pastebimas ir reikšmingas, bet užtat jo širdžiai mielas ir streso nekeliantis, - grįžta į šeimą ir tai yra viskas, ko jam reikia: ramus ir stabilus gyvenimas. Ir toks žmogus gyvena laimingą gyvenimą, nes tas gyvenimas yra jo gyvenimas. Jis neprivalo būti geresnis ar gražesnis, jei nieko geriau ir nesinori.

Kad ir kokį darbą žmogus dirbtų, kad ir ką gyvenime būtų pasiekęs, kad ir kiek disponuojamos valdžios ir pinigų beturėtų - jis yra lygiai toks pats žmogus kaip ir tas, kuris rūpinasi, jog kas dieną žmonės vaikščiotų švariomis gatvėmis.

Nepasiduokite spaudimui, kuris ragintų save perdarinėti į kažką, kas ryškiai prieštarautų jūsų vidiniams įsitikinimams ir jūsų asmeninei prigimčiai. Arba siekti gyventi tokį gyvenimą, kurį gyvena kiti, bet ne tokį, kurio trokšta jūsų siela.

Pastebėjau, kad žmonės labai bijo žodžio „tobulas“. Ar jūs dažnai savo gyvenime vartojat šį žodį? - Retai? Visai nevartojat? Net nežinot, kas tas tobulumas? Kodėl? Manot jūs ir jūsų gyvenimas nėra vertas to žodžio vartojimo? Tuomet jūs klystat.

Tobulumas neturi idealų. Jis yra tik jūsų. Individualus, asmeninis, aukščiausias pasitenkinimo pojūtis. Ir visai nesvarbu kas tai: tobulo skonio kava, tobulo grožio bateliai ar tobulas, visą esybę apimantis jausmas, kylantis iš pasitenkinimo savimi ir savo gyvenimu. Kad ir koks jis bebūtų.

Tobulumo niekam nereikia įrodinėti, nes jis tik jūsų.

Jūsų pasitenkinimas gražiu, tik jums tobulu rytu...
Jūsų tobula suknelė, tobulai atitinkanti jūsų skonį...
Jūsų vaikai jums tobulai gražūs ir jūsų meilė jiems yra tobula...

Kuo daugiau savo gyvenime pajausit tobulumo, tuo tobulesnis darysis jūsų gyvenimas ir jūs patys jame. Netikite? Pabandykite! Tam neprireiks 17 metų. Pakaks tik pakeisti požiūrį į gyvenimą ir save. Ir visas gyvenimas pasikeis, kai tuo tarpu aplinkybės išliks tos pačios.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kunigėlis: stebuklai sporto srityje įmanomi – „Žalgiris“ padarė tai, kas Kremliui tikrai nepatiks netiki, kad Šaras treniruos CSKA (48)

Kaip prieš 19 metų Miunchene, taip ir šį sekmadienį Belgrade finišavusį Eurolygos finalo...

Venckienės sūnus nesustoja: amerikiečiams pasakoja, kaip Lietuvoje blogai (90)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus intensyviai siekia atkreipti JAV spaudos ir visuomenės...

VSD duomenys: su „MG Baltic“ glaudžiai bendradarbiavo aukštas prokuroras (346)

Valstybės saugumo departamentas ( VSD ) teigia, kad su koncerno „ MG Baltic “ vadovais...

„Real“ – dešimtame danguje: žvilgsniai į Kijevą, pagarba Kaunui ir linkėjimai Mačiuliui specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (30)

Madrido „Real“ krepšininkai užgaišo ketveriais metais ilgiau nei futbolininkai, kol...

Vilniaus širdyje duris atvėrė „Pacų“ viešbutis, prieš kurio prabangą nublanksta kiti (5)

Šiandien Vilniuje duris atveria penkių žvaigždučių „Pacų” viešbutis , įsikūręs didikų...

Atskleidė, ką pasakė princas Harry, išvydęs savo nuotakos vestuvinę suknelę

Sasekso hercogienės Meghan vestuvinę suknelę kūrusi dizainerė Clare Waight Keller žiniasklaidai...

Cukriniai runkeliai augintojams nebesaldūs

Cukrinių runkelių supirkimo kainos mūsų žemdirbiams nebegarantuoja saldaus kąsnio, todėl...

Vilniuje dingo jauna trijų vaikų mama (39)

Vilniuje dingo 36 metų Viktorija Šestelinskaja . Trečiadienį ji išėjo iš namų ir niekas...

9 maisto produktai, kurie gali skatinti rėmenį

Ar pavalgius jums dažnai pradeda deginti gerklę ar skrandį? Tai vadinama gastroezofaginiu refliuksu...

Vasaros prognozės: žada karščius ir skęstančius miestus (25)

Šilumai ir gerai nuotaikai nesitraukiant, lietuviai jau pradeda svajoti ir tikėti, kad ši vasara...