Savo pačios silpnąsias karjeros vietas atskleidžiau jau seniai, kai kolegė atvirai išsakė pastabas apie mano elgesį darbe“, - sako Sara Canaday, lyderystės ekspertė, knygos „You - According to Them: Uncovering the Blind Spots that Impact Your Reputation and Your Career“ autorė.
© Shutterstock nuotr.

„Kopdama karjeros laiptais visuomet norėjau, kad į mane būtų žiūrima rimtai, ir atiduodavau darbui šimtą procentų savo energijos. Šitai atsigręžė prieš mane. Kolegė kartą pasakė, kad apie mane buvo kalbama kaip apie žmogų-mašiną, persistengiantį ir stokojantį humoro jausmo.

Šios pastabos buvo šokiruojančios, net skausmingos. Prisiminimai apie tai vis dar yra slegiantys. Tačiau jos atvirumas padėjo man pasikeisti“, - sako S. Canaday.

Tai jai buvo akis atverianti pamoka: pašalinti silpnąsias vietas yra gyvybiškai svarbu karjeroje. Veikiausiai tai pastebėjote ir patys. Prisiminkite tuos profesionalus, kurie netenka paaukštinimų ar praranda didžiules galimybes, net jei atrodo, kad jie daro viską, kad koptų karjeros laiptais. Tačiau nuopelnai nesiskaito. Jie puikiai atrodo ant popieriaus, tačiau sėkmę blokuoja kažkas kita. Ir tai - silpnosios vietos.

Kartais tai apibrėžiu kaip nesusikalbėjimą - kai aplinkiniai žmonės nesuvokia mūsų žodžių ir elgesio taip, kaip mes turėjome omenyje. Mes manome, kad mūsų ramybė ir susitvardymas yra didžiulis privalumas stresinėje darbo aplinkoje. Deja, kolegoms atrodo, kad mes robotiški ir bejausmiai. Mūsų tikslas gali būti atrodyti atvirais ir ryžtingais, tačiau galime pasirodyti žiaurūs ir negailestingi.

Ar mes energingi ir ryžtingi? O gal nerimastingi ir erzinantys? Ar mes metodiški ir sistematiški? O gal nelankstūs ir pernelyg atsargūs? Kartais tarp šių būsenų tėra plonytė riba. Tačiau svarbiau ne mūsų intencijos, o tai, kaip mus mato. Nepaisant mūsų tikslų ir įspūdžio, kurį siekiame padaryti, verslo sėkmę nulemia mūsų reputacija ir vadovų bei kolegų susidaryta nuomonė.

Kodėl atsiranda tos silpnosios vietos? Dažnai nesąmoningas elgesys kyla dėl neteisingai suformuotų įsitikinimų vaikystėje. Jei visuomet buvau giriamas dėl entuziazmo, manysiu, kad sėkmės paslaptis yra kuo daugiau entuziazmo. Mes nebepamatome, kada pozityvi savybė gali imti mums kenkti. Nenuostabu, kad tuomet sutrinkame, kai paaukštinamas mažiau kvalifikuotas kolega. Kitas dalykas: nei vienas nėra apsaugotas nuo silpnųjų vietų. Visi mes jų turime. Tačiau sėkmingi žmonės gali jas atpažinti ir imtis priemonių jas nugalėti.

Pirmiausia jie siekia suvokti savo stipriąsias puses ir silpnybes. Savo elgesyje jie siekia teisingos pasitikėjimo savimi ir kuklumo pusiausvyros. Tuomet jie išmoksta „reputacijos valdymo“ meno kontroliuodami, kaip juos mato kiti. Jie teiraujasi aplinkinių nuomonės siekdami sužinoti, ar apie juos galvoja taip, kaip siekiama. Ir jei ne, tuomet jie imasi iniciatyvos pakeisti savo elgesį.

Jei jaučiate, kad jūsų karjera nei kiek nesistūmėja į priekį, pasinaudokite šiomis strategijomis ir pagerinkite savo profesinę reputaciją. Atpažinkite ir pakoreguokite savo silpnąsias vietas. Tuomet jūsų karjerai atsivers naujos, kvapą gniaužiančios kryptys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teks prisitaikyti prie naujo klimato: nei vasaros, nei žiemos nebebus tokios, kaip anksčiau (19)

Ekstremalūs orų pokyčiai, kai vienus kraštus skandina potvyniai, o kitus kepina nebūdingas...

Andrius Tapinas. Dienos, kai valstiečiams eina (285)

Kolega Rimvydas Valatka įdomiai rašo apie paskutinius neribotos valstiečių arogancijos metus.

Kraupūs vaizdai iš Lietuvos fermų: štai kokį pragarą turi iškęsti bejėgiai žvėreliai (160)

DELFI pasiekė šokiruojanti filmuota medžiaga iš Lietuvoje esančių kailinių žvėrelių ūkių....

Pavojus dėl tymų grėsmingai auga: susirgo rekordiškai daug europiečių (12)

Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Europoje tymais...

Afganistano sostinė atakuota raketomis, vyksta susirėmimai atnaujinta 10:58 (54)

Šalia Afganistano sostinės diplomatinio rajono antradienį anksti ryte nukrito mažiausiai...

Autentiška sodyba atveria duris Molėtų rajone: siūlys praustis kamine (1)

Verslininkas Kazimieras Jakutis užsimojo naujiems tikslams: jam priklausančią autentišką, kone...

Japonų menininkas internetą užkariavo iliustracijomis, kasdienes situacijas pripildančiomis humoru

Japonų menininkas, žinomas Keigo vardu, sužavėjo internetą paprastais, tačiau mielais ir...

Pasibaisėjo komentarais dėl nunuodyto šuns: ar jūs tikrai pateisinate nusikaltėlius? (31)

Po paskutinės paviešintos istorijos , kai buvo nunuodytas pasaulyje gerai žinomas šuo,...

Palangoje žuvimi prekiaujanti vieniša Petro Gražulio dukros mama džiaugiasi pelninga vasara: geriausi pirkėjai – rusai (61)

Palangos verslininkai džiaugiasi – pagaliau po daugelio metų vasara karšta ir labai pelninga....

Javapjūtė: ūkininkai pjauna ne tik javus, bet ir elektros stulpus (7)

Šiemet nuo metų pradžios užfiksuoti 53 įvykiai, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar...