aA
Patikimumas – priemonė, padėsianti įtampos akivaizdoje išlikti ramiam. Tai tokia solidi proto būsena, kuri, regis, be jokių pastangų skraidina Jus per gyvenimo problemas, kliūtis ir sudėtingas situacijas. Tai sugebėjimas klestėti maloniose erdvėse, kur viskas teka sava vaga. Tai – stiprioji charakterio savybė, paverčianti Jus lyderiu.
© Shutterstock nuotr.

1. Neieškokite patvirtinimo

Kai Jums nesvarbus kitų patvirtinimas, esate laisvas. Jūsų savarankiškumas prilygsta aukštai kokybei ir laiduoja patikimumą. Pasitikėdamas savimi atsikratote tokių emocinių būsenų kaip skurdas ir neviltis, kurios blokuoja galimybes ir sėkmę. Efektyviai tvarkote savo laiką, vos to prireikus galėdamas pasakyti „ne“ ir esate pasiryžęs daryti tai, kas svarbu ir vertinga Jums ir Jūsų bendrakeleiviams. Savo patikimumą auginate rizikuodamas ir darydamas, Jūsų galva, svarbius sprendimus.

2. Šypsokitės

Tegul Jūsų šypsena netaps gynybos mechanizmu, maskuojančiu nepasitenkinimą ir demonstruojančiu tariamai gerą nuotaiką. Tokia šypsena reiškia patikimumo stygių ir sėja nesaugumo jausmą. Užsitarnavę savo vietą po saule šypsotės, nes gera savijauta yra natūrali Jūsų būsena. Besišypsantiems žmonėms juk ir sekasi geriau. Kurdamas patikimumo atmosferą, negalite gaišti laiko nereikalingiems bumbėjimams. Kuo daugiau šypsotės, tuo efektyviau dirbate ir gyvenate laužydamas natūralią smegenų tendenciją mąstyti negatyviai. Šypsena perinstaliuoja Jūsų smegenis ir pozityvios mintys užplūsta negatyviųjų zoną. Šypsena skleidžia pasitikėjimą. Ji byloja, kad esate patenkintas savimi ir savo vieta pasaulyje.

3. Tegyvuoja tyla!

Žinodamas savo vertę nutrūktgalviškai nelekiate sėkmės link. Jus tenkina tylos galia, todėl daugiau veikiate šioje erdvėje. Tyloje įdėmiau klausotės. Labiausiai žmonės trokšta būti išgirsti, suprasti ir atidžiai įvertinti. Patenkinę šiuos poreikius jie bus Jums palankesni. Norėdami įgyti pasitikėjimą, turite mokėti klausytis. Prieš atsakydami įsitikinkite, ar jau gavote visą informaciją, kuria norėta pasidalinti. Taip Jūs nesunkiai pateksite į pašnekovų širdis ir protus bei perprasite jų charakterius. Tyla – Jūsų išminties, inteligencijos ir saugumo paraiška. Kai prieš praverdamas burną sugebate apmąstyti, ką išgirdote, tuomet kalbate protingai ir rimtai.

4. Būkite atsakingas

Norėdamas būti patikimu, atsakomybės už padarytas klaidas nesuverskite kitiems. Tegul Jums pakanka savikontrolės ir pasitikėjimo savo jėgomis gyventi savarankiškai, priimant sprendimus ir vykdant atitinkamus veiksmus. Toks požiūris spinduliuos Jumyse pasitikėjimą, būsite vertas užimti lyderio poziciją ir, žinoma, būsite drausmingesnis įtampos ir iššūkių akivaizdoje. Rinkitės ne vaikišką mąstyseną, o brandą. Niekada nebūkite auka ir nekeikite kitų dėl savo nesėkmių. Mokykitės iš savo klaidų ir naudokite jas tarsi akmenėlius pasitikėjimo bokštui pastatyti.

5. Nepadlaižiaukite

Nemeilikaukite, nepataikaukite, nepadlaižiaukite. Tai dirbtina. Žinodamas, kas esate, kitiems transliuojate paprastą, garbingą grįžtamąjį ryšį. Jūsų vadovams taip pat. Padlaižiaudamas esate ne tik nenuoširdus, Jūsų mezgamas ryšys yra savanaudiškas. Jus mėgs už atliktus darbus. Ugdydamas pasitikėjimą nemeluokite pats sau ir, jei reikia, mokėkite paimti rykštę ar pasakyti kritišką žodį. Tegul Jūsų nuomonė, kokia ji bebūtų, bus vertinama ir gerbiama.

6. Mylėkite save

Pats stabiliausias ryšys, kurį galite turėti, yra ryšys su savim pačiu. Čia prasideda laimė ir ji laiduoja pasitikėjimą. Negyvenkite pagal formulę: „būsiu laimingas tuomet, kai man pasiseks“. Jei nori, kad pasisektų, pirmiausia turi būti laimingas. Todėl valgykite sveiką maistą, gerai pailsėkite, valdykite savo mintis bei emocijas perjunginėdami dėkingumo ir sprendimų pavaras. Būti patikimu reiškia būti savimi. Prieš tarnaudamas kitiems turi būti emociškai stiprus. Išminties čia tokios būta: geriau gali tarnauti tuomet, kai esi pasirengęs duoti, o ne gauti.

7. Nebijokite būti pažeidžiamu

Būti patikimu nereiškia nedaryti klaidų, būti neteisiam. Būkite žmogiškas ir nebijokite parodyti savo silpnybių. Niekada neapsišaukite visažiniu. Prireikus, prašykite pagalbos. Būkite kuklus ir drįskite pamatyti savo klaidas ir, kai reikia, uoliai ieškokite pagalbos. Patikėkite, jog patirdami sunkumus augate labiausiai, o pažeidžiamumo suvokimas sukuria Jums ilgalaikės sėkmės galimybę.

8. Tikėkite savimi

Patikimumo kaina – daugybė niuksų. Kai gyvenimas nusviedžia Jus ant žemės, savo valios pastangomis išmokite pakilti, eiti toliau ir patirti sėkmę. Iš savo nuopuolių, klaidų ir atžagarumo, sužinokite, kas esate. Pasitikėkite savimi ir auginkite savo stipriąsias charakterio savybes, nuspauskite atkaklumo pedalą. Kai galite greitai atstatyti savo dvasines ir fizines jėgas, pasitikėjimas yra šalia. Kai Jums nepasiseka ir pripažinęs tai vėl patiriate sėkmę, žmonės Jumyse mato lyderį; asmenybę, kuri moka priimti iššūkius.

9. Neteiskite kitų

Nereikia be priežasties vertinti kitų. Pavydas yra geriausias nesaugumo indikatorius. Kai vertinate kitus net nežinodamas kas jie yra, kokia jų istorija ir kaip jie čia atsidūrė, Jūsų balsas atsklinda iš nesaugios zonos. Žinodami savo vertę taip nesielgiate. Ne vertinantys ir įžeidžiantys žodžiai, o tyla yra Jūsų sąjungininkas. Prieš vertindamas darykite viską, idant išliktumėte atviras ir pažintumėte prelegentą.

10. Susitaikykite su nesėkme

„Nebijokite patirti nesėkmę. Rizikos kaina dažnai būna pralaimėjimas, bet be rizikos sėkmė neįsivaizduojama. Kai save įvertinate kaip patikimą, nesėkmes pradedate vertinti kaip tam tikrą sėkmės rūšį. Nesėkmei ištikus išsiaiškinate, kas nesuveikė. Ir štai Jums nauja pradžia, naujas tramplynas, nuo kurio galite atsispirti. Nesėkmė padovanojo Jums išsamesnę informaciją apie kryptį, kuria reikia judėti iš ten, kur atsidūrėte.“ teigia verslo konsultantas, nemokamasadresas.lt steigėjas Romualdas Mačiulis.

Būti patikimu reiškia būti stipriu ir žinančiu savo vertę. Laikui bėgant iššūkio akivaizdoje išliksite oriu ir solidžiu. Mokėsite išlikti garbingu ir etišku. Kai žinote savo vertę, esate pažeidžiamas, bet pasitikintis savimi. Jūsų patikimumas yra nepaneigiama Jūsų išimtinė savybė. Jūsų patikimumas kalba už Jus ir sukuria sėkmę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sužeistuosius per mįslingą sprogimą Rusijoje gydę medikai – šokiruoti nukentėjusiuosius vežė plastikiniuose maišuose (202)

Trys sužeisti vyriškiai atvyko į ligoninę maždaug 16.30 val. Jie buvo nuogi ir suvynioti į...

Seimas iš naujo suteikė Vyriausybei įgaliojimus veikti: lieka klausimai dėl sprendimo teisėtumo Papildyta 12:31 val. (88)

Seime nuo pat ryto, jau neeilinės Sesijos darbų programos tvirtinimo etape, užvirė aštrios...

Būdamas 45-erių metė darbą ir įkūrė savo įmonę: tai yra tikras kaifas (40)

Iš Jonavos kilęs Robertas Banys būdamas 45-erių metė samdomą darbą ir įkūrė savo logistikos...

Premjeras: vienas iš alkoholio draudimų gali būti peržiūrėtas (30)

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo iš naujo įvertinti 2017 metų birželį Seimo įteisintus kai...

Razma: jau ketvirtadienį rengsime kreipimąsi dėl šios Vyriausybės įgaliojimų (1)

Opozicija jau šį ketvirtadienį dėl Vyriausybės įgaliojimų tvirtinimo procedūros Seime kreipsis...

Artėjant rudeniui, medikai primena apie pavojingą infekciją: ypač svarbu tėvams, auginantiems vaikus iki 5 metų (4)

Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 m. amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo...

Lietuvoje tilapijas auginantis ūkininkas Aurimas: noriu sulaužyti mitą, kad tai nevertinga žuvis (42)

Dauguma esame girdėję, kad žuvis yra tas produktas, kuris stiprina širdį ir imunitetą, gerina...

Rekonstruos Kauno rotušę: kaina kol kas nutylima (14)

Vienas geriausiai žinomų Kauno objektų – Rotušės rūmai – netrukus pasikeis. Tiesa, iš...

Atminties susilpnėjimas, išsiblaškymas ir nesugebėjimas susikaupti: kaip palengvinti šiuos simptomus?

Nejaugi gyventi ilgai ir laimingai galima ne tik pasakose? Klaipėdos universiteto lektorė, medicinos...