aA
Visi žinome tą jausmą, kai tiesiog nusvyra rankos. Tokių situacijų pasitaiko visur: asmeniniame gyvenime, profesinėje veikloje ar tiesiog visiškai netikėtose erdvėse su visai nesusijusiais su jumis žmonėmis. Asmeninę dalį nagrinėti paliksime kitiems specialistams, o pakalbėsime apie profesinę. Tad kaip išlikti motyvuotu darbuotoju ar vadovu?
© Shutterstock nuotr.

1. Dėl ko tai darote ir kur judate?

Pirmiausia reikia suprasti kuria linkme judate. Kadangi motyvaciją galima skirti į „motyvaciją link“ ir „motyvaciją nuo“, jums reikėtų išsigryninti ar dirbdami bandote nuo kažko pabėgti (gyvenimo nuo atlyginimo iki atlyginimo; prasto rajono; vidutinybės jausmo) ar visgi kažką pasiekti (gyvenimą, kuomet nereikia skaičiuoti pinigų, vadovo poziciją tarptautinėje kompanijoje, jachtą Karibų jūroje). Pirmoji veda link pozityvių veiksmų, o antroji – tai tarsi bandymas išvengti bausmės. Jei sugebate sau pasakyti, kas jus motyvuoja tiek nuo, tiek į, puiku! Užsirašykite visas mintis ir jei vieną dieną nebemotyvuos nauja ir prabangi jachta, galbūt suveiks didelė komanda, kurią subursite darbe.

2. Turėkite tikslą ir įvertinkite naudą

Tai ne tik didieji tikslai kur ar nuo ko einate, bet ir mažesni kiekvienam jūsų žingsniui. Jei darbe lauke 40 skambučių nepatenkintiems klientams, turite žinoti koks jūsų tikslas ir kokią naudą gausite jūs. Tikslas, žinoma, gali būti elementarus – padaryti bjauriausią darbą ryte ir tada prisėsti prie malonesnių. Tačiau galbūt sugebėsite grąžinti bent kelis nepatenkintus klientus, kurie buvo pasižadėję sau daugiau niekada nieko iš jūsų nebepirkti. Galbūt būsite pastebėtas vyresniųjų, kaip sugebantis padaryti darbą, kurio niekas nenori ar gal net nesugeba tinkamai padaryti.

3. Žinokite, kas trukdo pasiekti tikslus ir sėkmę

Motyvacijai labai svarbu sėkmė. Jos nepasieksite, jei nuolat atsiras trukdžių, kurių niekaip negalėsite įvardinti nei sau, nei savo vadovams. Nesėkmės atveju prisėskite, įvertinkite ir keiskite. Tada motyvuos ne tik rezultatas, bet ir įvertinimas, kad sugebate analizuoti ir priimti tinkamus sprendimus.

4. Duokite sau pažadą ir už tai atsidėkokite

Ar atkreipiate dėmesį, kaip skirtingai žiūrime į pažadus kitiems ir pažadus sau? Pirmuoju atveju tikrai stengiamės atlikti viską laiku ir kokybiškai, o sau duotus pažadus dažnai pamirštame. Negi tikrai esate to verti? Beje, išpildžius pažadą kitiems sulaukiame padėkos, o save retai kada apdovanojame geru žodžiu ar dovanėle. Tad kitą kartą, kai atliksite ką nors svarbaus, stabtelėkite ir pasakykite sau, kad esate šaunuolis. Na, arba bent nusipirkite skanų šokoladą arba pasidarykite 10 minučių ilgesnę pertrauką.

5. (Ne)lyginkite save su kitais

Kiekvieną kartą, užuot verkšlenę, kaip kitiems sekasi geriau nei jums ar kaip jūs esate prastesni, geriau grįžkite į ankščiau minėtą punktą ir susirašykite veiksmus kaip pasiekti tai, kas kituose jus žavi. Kai pamatysite, kiek žingsnių jus skiria, visai tai atrodys gerokai realistiškiau ir tai, savo ruožtu, jus labiau motyvuos. Kitu atveju, įvertinkite ar su lyginamu žmogumi tikrai esate tos pačios srities atstovas. Galbūt jūs net nesate tinkami palyginimui.

6. Vertinkite savo laiką

Planuokite savo darbus ir laiką. Tai, kad niekur nesuspėjate gali būti ne didelio darbo krūvio, o jūsų problema. Nebedirbdami viršvalandžių galėsite daugiau laiko skirti pomėgiams ir mažiau pykti ant darbdavio. Mažiau blogų emocijų – geresnė savijauta ir didesnis noras ryte keltis į darbą.

7. Ilsėkitės

Taip taip taip! Paprastas ir elementarus poilsis yra vienas iš didžiausių, nors ir netiesioginių motyvacijos komponentų. Jei neišsimiegosite ar būsite kitaip stipriai fiziškai ar protiškai nuvargę, viskas eisis gerokai sunkiau, truks ilgiau ir pasitaikys daugiau klaidų. Beje, toks miego trūkumas ir patiriamas stresas – peilis jūsų sveikatai.

8. Turėkite pomėgių

Jei neturėsite veiklos, kuri priverstų pamiršti viską pasaulyje, darbe tikriausiai irgi seksis sunkiai. Mintys vis sugrįš prie planų ar spaudžiančių terminų. Eikite pabėgioti, paplaukioti, pažiūrėti gerą spektaklį ar koncertą, pagroti pianinu ar pasijuokti su draugais! Beje, kompiuteris nėra geriausias būdas ilsėtis. Tad, jei skaitant šį straipsnį už lango geras oras, pabaikite ir eikite pasivaikščioti!

9. Neatidėliokite nemalonių darbų

Kodėl to nereikėtų daryti? Nes užuot kankinęsi mintimis apie tuos darbus vos 1 dieną ar valandą, pratęsiate terminą iki dviejų, trijų dienų ar savaitės.

10. Konsultuokitės, bendraukite, dalinkitės!

Kalbėkite su kolegomis, draugais ar bendraminčiais. Kai kurios problemos, kurioms jums gali atrodyti labai didelės ir neįveikiamos, žmogui iš šono gali pasirodyti lengvai išsprendžiamos. Taip ne tik išeisite iš keblios situacijos, bet ir žinosite sprendimo būdą ateičiai.

11. Domėkitės savo įmonės veikla ir siūlykite savo idėjas!

Jei gerai žinosite ką veikia ir daro jūsų įmonė, niekada neapsiriksite. Tai padės tiek teisingai atlikti paskirtas užduotis, tiek siūlyti savo idėjas veiklos plėtrai, optimizavimui, reklamai, darbuotojų klimato kūrimui ir daugeliui kitų sričių. Galų gale turėdami tokių žinių gerokai kokybiškai atstovausite savo darbdavį, o tai neliks nepastebėta. Ko pasėkoje, gavę pagyrimų ar paaukštinimą, tikrai jausitės įvertinti ir kartu motyvuoti.

12. Valgykite mažais kąsniais

Kiekvieną didelį darbą ar tikslą padalinkite į mažesnius etapus, kuriuos perėję pasieksite tai, ką planavote. Valgydami dideliais kąsniais praleisite mažas pergales ir pasiekimus, kurie padės išlikti motyvuotais.

13. Džiaukitės!

Jei tai, ką darote, neteikia jums jokio džiaugsmo, kam ir dėl ko tai darote? Jei nesugebate atsakyti į šį klausimą, gal pats laikas keisti darbą?

14. Būtinai paskaitykite šį punktą!

Jei paklausėte šio mūsų patarimo, tikriausiai buvote atidūs skaitytojai. Tikėtina, kad dalis jūsų tiesiog išjungs straipsnį ir pamirš, kad jį skaitė. Tačiau įgyvendinkite bent porą punktų iš šio netrumpo sąrašo ir pamatysite, kad rezultatai ir motyvacija tikrai pasikeis.

Na ir pabaigai. Yra posakis, kad nėra blogų situacijų, yra tik blogas požiūris į jas. Pasistenkite požiūrį turėti tik gerą ir tik su šiek tiek optimizmo!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vėžiu susirgusi Vaiva pinigų negauna: kovoja ne tik su liga, bet ir su draudimo bendrove (49)

Kaip ir daugeliui vėžio diagnozė Vaivai Mickuvienei buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. „Man...

Įvertino „Barclays“ pasitraukimą: taip gerai Lietuvoje jau seniai nebuvo – bus dar daug kitų (17)

Daliai žmonių pradėjus skambinti pavojaus varpais, kad „ Barclays “ – tik pirmoji kregždė,...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (171)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Kaip klaidinami pirkėjai: per savo neapdairumą už būstą sumokėsite daugiau (1)

Pirmą kartą su būsto pirkimu ar pardavimu susiduriantys žmonės gali nesunkiai pasimesti...

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė (500)

Seimas antradienį priėmė 2019 metų biudžetą . BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino,...

Žilvinas Tratas 30-ąjį gimtadienį atšventė su pačiais brangiausiais žmonėmis: nesitikėjau, kad mane taip paveiks ši diena

Neseniai savo gimtadienį atšventęs žinomas aktorius Žilvinas Tratas drąsiai gali sakyti, kad per...

Seime priimant biudžetą – nesuvaidintos emocijos (14)

Seime surinkus 84 balsus už antradienį priimtas valstybės 2019 m. biudžetas. Per kelias valandas...

Astrologės Lolitos Žukienės 2019 metų prognozė gimusiems po Liūto ženklu: naujų progų ir sumanymų metai

Šiais metais kursite materialią gerovę. O kai kuriems gyvenimas siūlys alternatyvas ir reikės...

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius (110)

Per balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime...

Vilniaus eglės kūrėja Jolanta Tūraitė įvardijo, kokia turėtų būti pagrindinė Kalėdų mada (5)

Vilniaus eglės bendraautorė, jau du dešimtmečius kurianti Kalėdų egles ne tik Lietuvoje, bet ir...