aA
Dauguma darbo ieškančiųjų elgiasi vienodai: susikuria standartinį CV, susiranda bent kelis patinkančius darbo pasiūlymus, išsiunčia tą patį CV.
Pokalbis
© Shutterstock nuotr.

Jei darbo skelbime prašoma pridėti ir motyvacinį laišką, pagal internete pateikiamus šablonus susikuria ir jį, nusiunčia, o vėliau laukia atsakymo iš darbdavių ir kartoja procesą. Ši įvykių seka atrodo logiška, tačiau ieškant darbo yra daug daugiau galimybių. Rekomenduojama jas visas išnaudoti – aplenksite daugumą kandidatų.

Pasinaudokite pažintimis

Ieškant darbo nebūtina turėti įtakingų pažinčių – Jums padėti gali visi Jūsų draugai ar pažįstami. Pradėjus ieškoti darbo, galima apie tai paskelbti visiems savo draugams. Sužinoję, jog ieškote darbo, Jūsų draugai gali Jus informuoti apie laisvas vietas savo kompanijose. O jei laisvų vietų nebūtų, draugai tiesiog persiųstų netyčia pastebėtus Jums tinkamus darbo pasiūlymus.

Raskite bendrų pažįstamų

Jei radote kokią nors įmonę, kurios siūlomą darbo poziciją norėtumėte užimti, pabandykite paieškoti bendrų pažinčių su įmonės darbuotojais. Per bendrus pažįstamus galima užmegzti ryšį su įmonės darbuotojais, sužinoti iš jų informacijos apie įmonę ar netgi gauti rekomendaciją kandidatuojant.

Galvokite kaip darbdavys

Ieškodami darbo, galvokite kaip darbdavys – įsivaizduokite save darbdavio vietoje ir apgalvokite, kokios darbuotojo savybės Jums būtų svarbiausios ir reikalingiausios konkrečiam darbui atlikti. Tas savybes turėkite kiekviename kandidatavimo etape.

Darbdaviui tereikia įrodyti du dalykus. Pirma, kad galite susidoroti su darbu ir atnešti darbdaviui daugiau naudos, nei jis išleis Jūsų atlyginimui bei Jūsų apmokymui. Šis punktas apima Jūsų sugebėjimus ir patirtį. Antra, Jums reikia įtikinti darbdavį, kad būtent tokį žmogų kaip Jūs jis nori turėti savo komandoje. Šis punktas susijęs su Jūsų charakterio savybėmis.

Į kandidatavimą žvelkite kaip į rimtą užduotį

Suradę tinkamą darbo skelbimą, nusiteikite rimtai ne tik tuomet, jei būsite pakviesti į darbo pokalbį, bet jau ir siųsdami savo CV. Geriau siųsti mažiau CV, bet kiekvieną pritaikyti pagal siūlomą darbą ir įmonę. Darbdaviui tikrai matosi, kurie CV bei motyvaciniai laiškai yra siunčiami iš eilės, o kurie parengti konkrečiai tam darbui. Motyvaciniai laiškai, parengti pagal šabloną, iš kitų neišsiskiria, taigi yra nieko verti. Todėl apgalvokite ir susikurkite skirtingus CV bei motyvacinius laiškus.

Išsiuntę CV nebijokite susisiekti su atrankas atliekančiu asmeniu telefonu ir prisistatęs pasiteirauti, ar CV gavo ir kokia bus atrankos eiga. Po tokio pokalbio bus didesnė tikimybė, kad su atrankas atliekančiu asmeniu bus užmegztas asmeniškesnis ryšys, o Jūs parodysite, jog darbas Jus tikrai domina.

Jei Jus pakvies į darbo pokalbį, būtinai jam pasiruoškite. Yra keletas standartinių klausimų, kurių klausia darbdaviai, tad būtinai iš anksto apgalvokite atsakymus į juos (pavyzdžiui, sugalvokite, kaip save apibūdinsite žodžiu, atsakykite į klausimą, kokie Jūsų tikslai, kaip įsivaizduojate save po kelerių metų, kodėl norite dirbti toje konkrečioje įmonėje, kokio atlyginimo tikitės ir pan.).

Nebijokite darbo ieškoti kūrybiškai

Kartais darbo ieškantieji sugalvoja netradicinių darbo paieškos būdų. Pavyzdžiui, vienas žmogus norėjo dirbti kompanijoje „LEGO“, tačiau tradicinis CV siuntimas jam nepadėjo gauti darbo. Jis nusprendė padaryti tai, ką moka geriausiai – ėmė konstruoti įvairius objektus iš „LEGO“ ir publikuoti jų nuotraukas internete. Netrukus kompanija pastebėjo šiuos darbus ir pakvietė jį dirbti.

Arba viena moteris kartu su savo CV darbdaviams nusiųsdavo savo keptų sausainių dėžutę. Jos teigimu, po tokio siuntimo beveik visuomet būdavo pakviesta į pokalbį, o po vieno iš jų gavo darbą.

Tai yra puikūs pavyzdžiai, kaip galite originaliai ieškoti darbo. Netradiciniai pasirinkimai dažnai gali gana paprastai pelnyti darbo vietą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šimonytė įgėlė „valstiečiams“: nesuprantu, kam reikia savigarbos likučius kasinėti į žemę (10)

Kai tu prisirenki žmonių, kurie neturėjo nieko bendro su politika ar politine programa, tada jie...

Trumpas atvyko į G-20: kliuvo ne tik varžovams, bet ir sąjungininkams (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį davė toną veikiausiai audringai vyksiančiam...

Gyvai / DELFI Diena. Konservatorių vertybės pagal Dagį ir Navicką bei kaip pasikeis miestai padidinus taršos mokesčius vyksta apklausa (4)

Rimantas Jonas Dagys, kurio narystė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Valstiečiai siūlo stabdyti mokesčių mažinimą ir nori naujo progresinio tarifo (91)

Penki Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime nariai užregistravo Gyventojų...

Per avariją Kaune apsivertė BMW, vairuotojas išvežtas į ligoninę (9)

Ketvirtadienio popietę Kaune susidūrus dviem vokiškiems automobiliams, vienas iš jų apsivertė....

Konservatoriai nusitaikė į Nausėdą palaikiusius saviškius: Tapinas paviešino „juodąjį sąrašą“ susekė net feisbuko apklausas, kliuvo ir už asmenines žinutes (330)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos Priežiūros komitetą po...

SEB įspėja – neatidarykite šių nuorodų: platinamos pavojingos SMS žinutės (16)

SEB bankas sulaukė pranešimų apie tariamai banko vardu siunčiamas trumpąsias žinutes. Jose...

Sutarties pasirašymas dėl koalicijos nukeliamas: "valstiečiai" jau dėlioja ir atsarginį scenarijų papildyta Kirkilo komentaru  (108)

Potencialiems koalicijos partneriams nenusileidžiant dėl savo derybinių pozicijų, sutarties dėl...

Švenčionėliuose – rimti audros padariniai: medžiai virto ant automobilių ir namų (12)

Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį Lietuvoje praūžusi audra pridarė nuostolių...

Merkel antrą kartą per dvi savaites užfiksuota drebanti renginio metu papildyta (198)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel per pastarąsias 10 dienų antrą kartą drebėjo ir svyravo...