Yra daug priežasčių dirbti namie. Viena iš jų – taip tiesiog patogiau. Jeigu jums įkyrėjo beprasmiškai ilgi pasitarimai, pilstymas iš tuščio į kiaura prie vandens aparatų su kolegomis ir eismo kamščiuose praleidžiamos valandos, verta pagalvoti apie nuotolinį darbą. Kad lengviau būtų apsispręsti, siūlome prisiminti pagrindinius nuotolinio darbo privalumus, išdėstytus pagarsėjusioje Basecamp ir Ruby on Rails kūrėjų knygoje – „Remote: Office not required“. Štai devynios pagrindinės knygos tezės.
© Shutterstock nuotr.

1. Darbe vyksta viskas, išskyrus patį darbą. Būnant pačiam su savimi kur kas paprasčiau išties dirbti, o ne imituoti darbą. Už biuro sienų niekas per daug neklausinėja, neblaško ir neprašo pagelbėti atlikti smulkių užduočių, nekviečia į beprasmiškus susirinkimus ir praeidami pro šalį, nežvilgčioja į ekraną. Vadybininkai, kurie turėtų motyvuoti, veikia atvirkščiai, sukurdami kolektyve nedarbingą atmosferą, kviečia begalinius planavimo susirinkimus, pasitarimus, susitikimus ir aptarimus, pamiršdami, kad surinkę 10 žmonių valandai pokalbio, jie iš viso darbo proceso atima 10 valandų.

2. Kinta ne tik technologijos, bet ir sąmonė. Ne veltui knygos epigrafu tapo frazė: „Ateitis jau atėjo, tiesiog netolygiai paskirstyta“. Mums prieš akis kinta ne tik kasdien naudojamos technologijos, bet ir mąstymo būdas. Turėdami internetą ir kompiuterį, daugelis projektus gali atlikti bet kuriuo dienos ar nakties metu, bet kuriame planetos taške. Nebekyla problemų nei su nuotolinio darbo apmokėjimu, nei su bendravimu – žinučių ir failų dalinimosi programų pilna. Bet svarbiausia, kad disciplinuoto darbo biure nuo 8 iki 18 koncepciją palengva keičia darbo ne tarp keturių sienų, individualiu, patogiu būtent jums grafiku, idėja.

3. Jūsų kompanija tuo jau veikiausiai užsiima. Galite netgi nežinoti, kad kompanija, kurioje dabar dirbate, turi gausybę distancinių darbuotojų: tai gali būti juristai, dizaineriai, pardavimų vadybininkai, programuotojai, žurnalistai, prodiuseriai, buhalteriai, marketologai, konsultantai, žmogiškųjų išteklių specialistai ir dešimčių kitų profesijų atstovai. Nuotolinius darbuotojus samdo ne tik smulkios įmonės, bet ir tokie gigantai, kaip IBM, eBay, Intel ir McKinsey & Co.

4. Nuotolinis darbas taupo laiką, pinigus ir nervus. Ankstyvas kėlimasis pagal žadintuvą ir vėlyvas grįžimas iš darbo išsunktam kaip citrinai, džiaugsmą teikia, tarkime taip, nedaugeliui – užtenka paskaičiuoti: per metus kelionei į biurą ir atgal, sugaištate ~400 valandų, o tai jau 17 parų arba 50 aštuonių valandų darbo dienų! Laikas – pinigai,
o dirbdami distanciniu būdu, sutaupysite ne tik laiką, bet ir pinigus visuomeniniam transportui, ar benzinui, ir užuot vėl praleidę treniruotę, savo vaiko koncertą darželyje ir artimo draugo gimtadienį, spėsite ir dirbti ir gyventi visavertį gyvenimą.

5. Nebereikia atidėlioti gyvenimo. Galėsite atsikratyti „atidėto gyvenimo“ sindromo ir tapti tikru savo laiko šeimininku. Nauja, dabar visų trokštama prabanga – ne „leksusas“ ir asmeninė padėjėja, o galimybė gyventi čia ir dabar. Galėsite persikraustyti gyventi į patogesnę vietą (tarkime, už miesto), ir tam nebereikės laukti pensijos. Su distanciniu darbu nereikia atidėlioti gyvenimo vėlesniam laikui, o išeiginėms dienoms neretai susikaupiantį didžiulį darbų sąrašą galima išdėstyti per visą savaitę, atlaisvinant šeštadienį ir sekmadienį kokiems nors svarbesniems ir įdomesniems užsiėmimams, nei namų ruoša ir žygiams po parduotuves.

6. Patogios sąlygos. Gal jums patogiausia dirbti vėlai naktį virtuvėje, apsivilkus pižamą, o gal įsitaisius ant sofos anksti ryte, o gal esate darboholikas, norintis darbuotis net per naujųjų metų šventes? Biuras nei jiems, nei kitiems pasirinkimo nesuteikia – 8 valandas per dieną tenka sėdėti krėsle, o ilsėtis galite tik poilsio dienomis. Tuo tarpu nuotolinis darbas suteikia galimybę savarankiškai reguliuoti dienos ir savaitės režimą, taip sukuriant tinkamiausias ir produktyviausias sąlygas (ir jokio aprangos kodo!). Dirbant nuotoliniu būdu, galėsite ir teisingai maitintis, o ne nuolat kaulyti iš kolegų smulkiųjų dar vienam šokoladukui iš automato.

7. Talentingi kolegos. Distanciniam darbui darbuotojus samdančiai kompanijai atsiranda galimybė bendradarbiauti su geriausiais specialistais iš kitų miestų ir šalių. Tokios kompanijos neapsiriboja vienu miestu, o mąsto planetos masteliais ir kur kas aktyviau vystosi tarptautinėje rinkoje.

8. Naujas pasitikėjimo lygis. Distanciniame darbe svarbus darbdavio pasitikėjimas darbuotoju – didėja asmeninės atsakomybės lygis ir išnyksta būtinybė kontroliuoti visus kompanijos darbuotojus. Jei žmonės nesėdi darbo vietoje, tai nereiškia, kad jie nedirba, o žaidžia kompiuterinius žaidimus, ar visą dieną spaudalioja interneto nuorodas. Iš tiesų, jei žmogus nori veltėdžiauti, visus šiuos dalykus jis darys biure, tiesiog imituodamas darbą, o jeigu jis nori dirbti, tai dirbs iš tiesų, net būdamas kitoje Žemės pusėje.

9. Svarbu rezultatas. Jūsų darbdaviui nesvarbu, ar užtrunkate darbe iki vėlumos, – darbas bus vertinamas pagal rezultatą, o ne pagal tai, kiek ir kur jį dirbote. Tokie kriterijai, kaip „o jis atėjo į darbą laiku?“, „o ji šiandien pernelyg dažnai pasitraukdavo iš savo darbo vietos“, „kai tik eidavau pro šalį, ji sėdėdavo feisbuke“, „ar jis man šypsojosi, kai susitikome?“ nebeveiks našumo vertinimo. Vienintelis darbdavį dominsiantis klausimas bus: ką jis iš tiesų šiandien atliko?

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Medikams nesuvokiamas Verygos ministerijos sprendimas: tarsi laiko mašina nubloškė į praeitį (166)

Šių metų rugsėjį vaikų ugdymo įstaigose sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba...

Paskelbta, kada prasidės paraiškų namų elektrinėms rinkimas, kokia parama

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Seime pristatydamas grandiozinį „žaliosios“...

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose (124)

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl...

Po skandalo Kybartų pataisos namuose lekia pirmosios galvos (36)

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams...

Sukrečianti vienos nuotraukos istorija: emocijas sunkiai tvardė net fotografas (48)

Kai kurie vaizdai visam laikui įsirėžia visuomenės atmintin. Vienas iš tokių yra JAV pasienyje...

Konfliktas įsisiūbuoja: po Skvernelio ir Karbauskio pasiūlymo Jakeliūnas įregistravo priešingą projektą (58)

Seimui svarstant pensijų kaupimo pertvarką, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys...

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (3)

Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą...

Apie moteris, kurios myli per stipriai: įsitikinimai, kurie įstumia į meilės spąstus

Nemažai moterų turi klaidingus įsitikinimus apie santykius su vyru ir pačią meilę, tie...

Kito sezono „Žalgiris“: didelė šeima skirstosi palikdama daug klaustukų (92)

Kauno „Žalgiris“ sužaidė istorinį sezoną, o jam dar nesibaigus du žaidėjai nusprendė...

„Sodra“ perskaičiavo esamas ir būsimas pensijas: pasitikrinkite, kiek gausite jūs (650)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį jau skirtos ir būsimos pensijos...