aA
Yra daug priežasčių dirbti namie. Viena iš jų – taip tiesiog patogiau. Jeigu jums įkyrėjo beprasmiškai ilgi pasitarimai, pilstymas iš tuščio į kiaura prie vandens aparatų su kolegomis ir eismo kamščiuose praleidžiamos valandos, verta pagalvoti apie nuotolinį darbą. Kad lengviau būtų apsispręsti, siūlome prisiminti pagrindinius nuotolinio darbo privalumus, išdėstytus pagarsėjusioje Basecamp ir Ruby on Rails kūrėjų knygoje – „Remote: Office not required“. Štai devynios pagrindinės knygos tezės.
© Shutterstock nuotr.

1. Darbe vyksta viskas, išskyrus patį darbą. Būnant pačiam su savimi kur kas paprasčiau išties dirbti, o ne imituoti darbą. Už biuro sienų niekas per daug neklausinėja, neblaško ir neprašo pagelbėti atlikti smulkių užduočių, nekviečia į beprasmiškus susirinkimus ir praeidami pro šalį, nežvilgčioja į ekraną. Vadybininkai, kurie turėtų motyvuoti, veikia atvirkščiai, sukurdami kolektyve nedarbingą atmosferą, kviečia begalinius planavimo susirinkimus, pasitarimus, susitikimus ir aptarimus, pamiršdami, kad surinkę 10 žmonių valandai pokalbio, jie iš viso darbo proceso atima 10 valandų.

2. Kinta ne tik technologijos, bet ir sąmonė. Ne veltui knygos epigrafu tapo frazė: „Ateitis jau atėjo, tiesiog netolygiai paskirstyta“. Mums prieš akis kinta ne tik kasdien naudojamos technologijos, bet ir mąstymo būdas. Turėdami internetą ir kompiuterį, daugelis projektus gali atlikti bet kuriuo dienos ar nakties metu, bet kuriame planetos taške. Nebekyla problemų nei su nuotolinio darbo apmokėjimu, nei su bendravimu – žinučių ir failų dalinimosi programų pilna. Bet svarbiausia, kad disciplinuoto darbo biure nuo 8 iki 18 koncepciją palengva keičia darbo ne tarp keturių sienų, individualiu, patogiu būtent jums grafiku, idėja.

3. Jūsų kompanija tuo jau veikiausiai užsiima. Galite netgi nežinoti, kad kompanija, kurioje dabar dirbate, turi gausybę distancinių darbuotojų: tai gali būti juristai, dizaineriai, pardavimų vadybininkai, programuotojai, žurnalistai, prodiuseriai, buhalteriai, marketologai, konsultantai, žmogiškųjų išteklių specialistai ir dešimčių kitų profesijų atstovai. Nuotolinius darbuotojus samdo ne tik smulkios įmonės, bet ir tokie gigantai, kaip IBM, eBay, Intel ir McKinsey & Co.

4. Nuotolinis darbas taupo laiką, pinigus ir nervus. Ankstyvas kėlimasis pagal žadintuvą ir vėlyvas grįžimas iš darbo išsunktam kaip citrinai, džiaugsmą teikia, tarkime taip, nedaugeliui – užtenka paskaičiuoti: per metus kelionei į biurą ir atgal, sugaištate ~400 valandų, o tai jau 17 parų arba 50 aštuonių valandų darbo dienų! Laikas – pinigai,
o dirbdami distanciniu būdu, sutaupysite ne tik laiką, bet ir pinigus visuomeniniam transportui, ar benzinui, ir užuot vėl praleidę treniruotę, savo vaiko koncertą darželyje ir artimo draugo gimtadienį, spėsite ir dirbti ir gyventi visavertį gyvenimą.

5. Nebereikia atidėlioti gyvenimo. Galėsite atsikratyti „atidėto gyvenimo“ sindromo ir tapti tikru savo laiko šeimininku. Nauja, dabar visų trokštama prabanga – ne „leksusas“ ir asmeninė padėjėja, o galimybė gyventi čia ir dabar. Galėsite persikraustyti gyventi į patogesnę vietą (tarkime, už miesto), ir tam nebereikės laukti pensijos. Su distanciniu darbu nereikia atidėlioti gyvenimo vėlesniam laikui, o išeiginėms dienoms neretai susikaupiantį didžiulį darbų sąrašą galima išdėstyti per visą savaitę, atlaisvinant šeštadienį ir sekmadienį kokiems nors svarbesniems ir įdomesniems užsiėmimams, nei namų ruoša ir žygiams po parduotuves.

6. Patogios sąlygos. Gal jums patogiausia dirbti vėlai naktį virtuvėje, apsivilkus pižamą, o gal įsitaisius ant sofos anksti ryte, o gal esate darboholikas, norintis darbuotis net per naujųjų metų šventes? Biuras nei jiems, nei kitiems pasirinkimo nesuteikia – 8 valandas per dieną tenka sėdėti krėsle, o ilsėtis galite tik poilsio dienomis. Tuo tarpu nuotolinis darbas suteikia galimybę savarankiškai reguliuoti dienos ir savaitės režimą, taip sukuriant tinkamiausias ir produktyviausias sąlygas (ir jokio aprangos kodo!). Dirbant nuotoliniu būdu, galėsite ir teisingai maitintis, o ne nuolat kaulyti iš kolegų smulkiųjų dar vienam šokoladukui iš automato.

7. Talentingi kolegos. Distanciniam darbui darbuotojus samdančiai kompanijai atsiranda galimybė bendradarbiauti su geriausiais specialistais iš kitų miestų ir šalių. Tokios kompanijos neapsiriboja vienu miestu, o mąsto planetos masteliais ir kur kas aktyviau vystosi tarptautinėje rinkoje.

8. Naujas pasitikėjimo lygis. Distanciniame darbe svarbus darbdavio pasitikėjimas darbuotoju – didėja asmeninės atsakomybės lygis ir išnyksta būtinybė kontroliuoti visus kompanijos darbuotojus. Jei žmonės nesėdi darbo vietoje, tai nereiškia, kad jie nedirba, o žaidžia kompiuterinius žaidimus, ar visą dieną spaudalioja interneto nuorodas. Iš tiesų, jei žmogus nori veltėdžiauti, visus šiuos dalykus jis darys biure, tiesiog imituodamas darbą, o jeigu jis nori dirbti, tai dirbs iš tiesų, net būdamas kitoje Žemės pusėje.

9. Svarbu rezultatas. Jūsų darbdaviui nesvarbu, ar užtrunkate darbe iki vėlumos, – darbas bus vertinamas pagal rezultatą, o ne pagal tai, kiek ir kur jį dirbote. Tokie kriterijai, kaip „o jis atėjo į darbą laiku?“, „o ji šiandien pernelyg dažnai pasitraukdavo iš savo darbo vietos“, „kai tik eidavau pro šalį, ji sėdėdavo feisbuke“, „ar jis man šypsojosi, kai susitikome?“ nebeveiks našumo vertinimo. Vienintelis darbdavį dominsiantis klausimas bus: ką jis iš tiesų šiandien atliko?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekonomistai mala į miltus naują pensijų reformą: tokios sistemos nerastume niekur į Vakarus nuo Berlyno sienos (238)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka. Kam ji naudinga? „Delfi Dėmesio centre“...

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele (279)

Du vienos kauniečių šeimos vaikai perkelti į laikinąją globą po to, kai mama per...

Čempionų lyga: „Juventus“ laimėjo Mančesteryje, Romoje – incidentas metro, sužeistieji ir CSKA fiasko (7)

Trečiadienio vakaras UEFA Čempionų lygoje buvo karštas. Sužaistos aštuonerios trečio grupių...

Širinskienės klausimas konservatorei: kurioje vietoje čia yra visuomenės teisė žinoti? (346)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos atstovei Radvilei...

Orai: talžys vėjai, būkite atsargūs! (3)

Šiąnakt pradės stiprėti šiaurės vakarų vėjas: vakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15–20...

Kaip atrodo pigiausiai parduodami būstai Lietuvos didmiesčiuose (53)

Didmiesčiuose šiuo metu tikrai nestinga būstų pasiūlos, tačiau jiems įsigyti kartais...

Paaiškino, kodėl kauniečių šeima tarnyboms sukėlė įtarimų: rimtų klaidų padarė abi pusės (1131)

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė atskleidė daugiau aplinkybių apie...

Elle ir Žilvinas Grigaičiai pirmą kartą pasirodė kartu po santykių krizės: pora švenčia gyvenimą (72)

Antradienio vakarą Vilniaus širdyje žinomi žmonės rinkosi į atsinaujinusio žurnalo...

Tyrimas parodė: seksas su buvusiu partneriu netrukdo atsigauti po išsiskyrimo (24)

Tūkstančius kartų girdėjote įspėjimą, kad po išsiskyrimo to daryti nederėtų, tačiau seksas...

Kaip Agnės Jagelavičiūtės padiktuotą aprangos kodą interpretavo vakaro svečiai (29)

Kaip apsirengtumėte į vakarėlį, kurio aprangos kodas – fashion animal ? Savo interpretacijas...