Šiomis dienomis, kai trūksta darbo vietų, nedarbas didžiulis, labai mažai žmonių ryžtasi palikti darbą, kad ir kaip jis nepatiktų. Vyksta kur kas prastesni dalykai: darbuotojai „išeina“, tačiau pasilieka.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau  tyrimo, atlikto vienoje įmonėje, duomenimis, egzistuoja septyni veiksniai, kurie lemia kylantį darbuotojų pasitenkinimą darbu net esant prastai ekonominei situacijai.

Nuoseklios vertybės. Kai kuriose organizacijose darbuotojai mato, kad pagrindinės vertybės būna nustumiamos į šalį, atėjus prastesniems laikams. Lyderystės vertybės būna taikomos gerais laikais, tačiau dingsta blogais. Tačiau minimoji organizacija neišsižadėjo savo vertybių net suprastėjus ekonominei situacijai. Darbuotojai ėmė tai labiau vertinti, kai pamatė, kas sunkmečiu vyksta kitose organizacijose.

Ilgalaikiai tikslai. Kompanija į recesiją žvelgė kaip į laikiną problemą ir išlaikė savo ilgalaikių tikslų perspektyvą. Recesija ilgalaikiams tikslams turėjo didžiulės įtakos, tačiau sukūrė ir naujų galimybių. Darbuotojai lengviau išgyvena sunkius laikus, kai tiki, jog ateitis laukia šviesesnė.

Lokali lyderystė. Kompanija suvokė, kad pagrindinis pasitenkinimo ar nepasitenkinimo šaltinis kyla iš to, kas nutinka kiekvienoje darbo grupėje. Kiekvienas vadovas gavo aiškų darbuotojų pasitenkinimo įvertinimą ir jam reikėjo rasti galimybių, kaip jį padidinti.

Nuolatinė komunikacija. Sunkmečiui atėjus žmonės yra linkę mažiau komunikuoti, o iš tikro reikėtų dar daugiau. Ši kompanija padidino savo pastangas komunikuoti ir dalintis svarbia informacija. Jei nebūdavo gerų žinių, jie teikdavo realią esamos situacijos apžvalgą.

Bendradarbiavimas. Grupės pagerino savo gebėjimus dalintis resursais ir dirbti kartu. Taip sumažinti kaštai ir padidintas efektyvumas.

Plėtros galimybės. Kadangi darbo tempas buvo lėtesnis, žmonės turėjo galimybių išmokti naujų įgūdžių ir vystyti naujas žinias. Organizacija pasinaudojo ramesniu laiku ir suteikė papildomų iššūkių, lavinančių darbuotojų žinias. Jie taip pat padidino formalių apmokymų skaičių.

Greitis ir budrumas. Esant mažesniam biudžetui, visi suvokė poreikį judėti greitai ir pasinaudoti rinkos teikiamomis galimybėmis. Buvo pabrėžta greitų sprendimų svarba.

Žinoma, negalima teigti, kad prasti laikai visą laiką turi būti lygu mažesnis pasitenkinimas darbu. Kaip rodo tyrimas, tai paprasčiausiai netiesa. Organizacija, kurią aptarėme, pelnė didžiulį darbuotojų pasitenkinimą darbu ir jų atsidavimą itin prastais ekonominiais laikais. Ji paprasčiausiai elgėsi teisingai. Pokyčiai padėjo kompanijai sukurti finansinį stabilumą nestabiliais laikais.

Ko galima pasimokyti iš šios istorijos? Daugelis organizacijų laukia, kol pasitaisys ekonominė padėtis, kad pamatuotų darbuotojų pasitenkinimą, tačiau jie praranda puikią galimybę. Įsivertindami dabar, jie gali remtis dabartinėmis nuomonėmis bet kokiomis ekonominėmis sąlygomis ir gali įgyvendinti pokyčius, kurie padės net esant geresniems finansiniams periodams. Taip pelnoma ir daugiau darbuotojų pasitikėjimo: klausiant jų nuomonių dabar, parodoma jiems, kad klausiama ne tik to, ką norima girdėti, bet ir to, ką reikia išgirsti.

Taigi ko laukiate? Jei vertinate savo darbuotojų pasitenkinimą, laikas pasiteirauti jų nuomonės apie darbą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Skvernelio pažadas: kada ir kiek didės gydytojų atlyginimai pildoma (228)

Premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su Lietuvos medikų sąjūdžio atstovais patikino, kad...

Gavusi sąskaitą nustebo – restoranas įtraukė dar nematytą mokestį (128)

Restorane gautoje sąskaitoje – 20 –ties centų mokestis. Tiek už vandens buteliukus buvo...

Pasiūlė išeitį regionams: už 6 valandas gauna 30 eurų (59)

Netylant debatams apie dviejų greičių Lietuvas, vienas iš būdų regionuose sukurti daugiau darbo...

Kretinga skęsta: antrą parą iš namų vandenį žmonės semia kibirais (18)

Patvinusią Danės upę toliau maitina iš Kretingos pusės slūgstanti Akmena. Keliaujant paupiu,...

Iš eksperto lūpų – šiurpą keliantis pasakojimas: į burną įgrūdo bulvę, nes auka priešinosi (38)

Garbaus amžiaus kaimynės tyčiniu nužudymu, siekiant paslėpti kitą nusikaltimą –...

R.I.T.A. Kur tūkstančiais byra valstybės pinigai: vien už ryšio su savimi atkūrimą – 36 tūkst. eurų (225)

Valdininkai įvairiems mokymams ir viešinimui leidžia tūkstančius eurų. Socialinės apsaugos ir...

Prašo šimtmečio simbolikos nenaudoti ant tualetinio popieriaus pakuočių (120)

Seimo nariai kreipiasi į verslo bendruomenę su prašymu nenaudoti šimtmečio simbolikos ant...

Šiaulietis be elektros gyveno ilgiau nei metus (1)

Išnagrinėjus Šiauliuose gyvenančio vartotojo ir „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą,...

Saviems palanki „Panathinaikos“ politika: į rinktinę graikus išleidžia, o Lekavičiaus į Lietuvą – ne (11)

Eurolygoje dalyvaujančio Atėnų „Panathinaikos“ klubo žaidėjai Nickas Calathesas , Thanasis...

Sumaištis Luhanske – centrą užėmė ginkluoti žmonės be skiriamųjų ženklų atnaujinta 15.16 (522)

Okupuoto Ukrainos miesto Luhansko centre nežinomi ginkluoti žmonės apsupo taip vadinamosios...