aA
Pranešimai spaudai yra esminė rinkodaros variklio dalis. Sunku įsivaizduoti įmonę, kuri naujienas ar šviežio produkto paleidimą į rinką skelbia nepublikavusi nei vieno ar kelių pranešimų spaudai. Tačiau perpildytų elektroninių laiškų dėžučių ir akimirksniu žingeidumą patenkinančių socialinių tinklų laikais ar jie vis dar pasiteisina?
© Shutterstock nuotr.

Nepakanka tiesiog keliais žodžiais aprašius savo įmonės naujienas ilsėtis. Veiksmingi tekstai yra ir menas, ir mokslas. Pateikiame 8 dalykus, kuriuos atlikus pranešimų spaudai poveikis padidės keliskart.

1. Paerzinkite ir pasakykite

Jūsų pranešime spaudai turi būti pakankamai informacijos, kuri ne tik įgalintų klientus ir žurnalistus suvokti žinios svarbą, bet ir paskatintų užduoti klausimus. Aiškindamas savo pranešimą nebūkite drovus. Jei skaitytoją erzinsite nepateikdami detalių, prarasite jį ir jis nekasinės aplink idant išsiaiškintų, kas vyksta.

2. Naudokite vaizdines priemones

Pranešimai spaudai, kuriuose yra ir vaizdo įrašai, padidina susidomėjimą maždaug nuo 18 % iki 55 % . Pats laikas įdėti informatyvią diagramą ar trumpą video, kurie iliustruos Jūsų pranešimo idėjas. Vizualizacijos – puiki priemonė glaustai, dozuotai informacijai pristatyti.

3. Nublizginkite savo SEO įgūdžius

Norėdami padidinti šansus perkrautose žiniasklaidos svetainėse ir google paieškose būti pastebėtiems, savo pranešimuose įgalinkite SEO. Tačiau nepersistenkite. Už Jūsų antraščių raktažodžių ribų, pranešimai spaudai turėtų būti svarbiausia ne paieškos optimizavimas, kaip tinklaraščiuose. Jūs rašote žmonėms.

4. Pritaikykite kalbą auditorijai

Rengiant pranešimą spaudai labai knieti demonstruoti geriausią rinkodaros kalbą, bet ji neužkabina skaitytojų. Tokius žodžius kaip sinergija, naujausias ir lyderis palikite kitam kartui, o vietoj jų pasitikėkite paprastomis frazėmis, kurios šviečia žurnalistus ir klientus. Sakyti „Mūsų metodas 73 % padidina darbuotojų produktyvumą“ yra efektyviau negu „Būdamas pramonės lyderiu, mūsų alternatyvus naujas metodas garantuoja sinergiją tarp klientų ir darbuotojų“.

5. O kokia nauda skaitytojui?

Pranešimus spaudai taip pat naudokite ir ryšiams su žurnalistais bei klientais stiprinti. Sugaiškite pora minučių tam, kad keliais sakiniais atkreiptumėte skaitytojų dėmesį pasakydami, ką Jūsų pranešimas reiškia kiekvienam jų. Klientai nori žinoti, kokią įtaką naujiena padarys, o žurnalistai – kaip ji užpildys tiriamą nišą. Pasakykite.

6. Būkite pasiruošęs atsakyti į klausimus

Teisingai parengtas pranešimas spaudai išprovokuos skambučius ir vizitus tų, kurie nori sužinoti daugiau. Įsitikinkite, kad Jūsų kontaktinė informacija yra lengvai pasiekiama ir kad Jūsų darbuotojai gali atsakyti į visus užduodamus klausimus. Niekas aiškiau nepasakys „Man nerūpi“ už tylą.

7. Papasakokite istoriją

Atvejų analizės ir baltieji popieriai yra populiarūs, nes jie papasakoja nuostabią istoriją, kurią skaitytojai gali interpretuoti ir pritaikyti savo situacijose. Apie pranešimus spaudai galvokite kaip apie istorijas, kurios naujienas paaiškina gražiai. Kitą kartą rašydami paklauskite savęs: „Kas Jūsų įmonę verčia judėti pirmyn? Kaip pamaloninate savo klientus? Kas išskiria Jus iš kitų?“

8. Pranešimus spaudai visada publikuokite ir savo tinklaraštyje

Nesikliaukite besikeičiančiais vėjais internete, kurių dėka Jūsų pranešimas spaudai bus randamas. Visada publikuokite kopiją į savo įmonės internetinę svetainę. Vienu šūviu nušausite du zuikius: skaitydami šaltinį klientai gali greitai spustelėti virš Jūsų produkto ar kontaktinių puslapių, o žurnalistai nesileis medžioklėn, idant sužinotų organizacijos naujienas.

„Pranešimas spaudai turi gan griežtą struktūrą ir lygiai tokį pat tikslą, todėl įvairiems meniniams bei literatūriniams išvedžiojimams vietos gali ir neatsirasti. Kita vertus sugalvoti, kaip užkabinti skaitytojo akį ir priversti skaityti iki galo – kūrybiškumo reikalaujantis etapas. Kad ir kaip gerai save vertintumėte rašymo srityje, visgi šią užduotį siūlyčiau patikėti tos srities profesionalams.“ įžvalga dalinasi „63 Wire Marketing“ pardavimų vadybininkė Simona Lošytė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Albinas Januška: klysta manantys, kad Šimonytė pralaimės Nausėdai (114)

Jei prezidento rinkimų antrame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda , bent dalis...

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais (32)

Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos...

Svarbiausia Europos upė džiūsta: pasekmes jaučia milijonai gyventojų (4)

Kevino Kilpso automobilių keltas skrodžia Vokietijos Reino upės vandenis, jam sukant į krantą...

Landsbergis: Lietuva prarado Meką taip ir nesupratusi, ką iš tikrųjų turėjo (281)

Trečiadienį mirė vienas garsiausių lietuvių kilmės kino menininkų Jonas Mekas . Jam buvo 96-eri.

Pažeidžiamiausi rinkimai: su kokiomis grėsmėmis susidursime rinkdami Europos Parlamentą

Rusijos vykdytos dezinformacijos kampanijos trikdė 2016 m. JAV prezidento rinkimus ir galėjo...

Andrius Užkalnis. Išaiškėjo, ką Užkalnis iš tikrųjų veikia JAV ir ką liepia dirbti jums (222)

Pamatėte nuotrauką ir žinote, kodėl iš tikrųjų taip ilgai ir dažnai būnu Amerikoje....

Sulaukta dar vieno „Sandros Grafininos apsireiškimo“: mįslė ramybės neduoda ir jos artimiesiems, ir Nigelo Westo advokatui (7)

Detektyvu virtusi Sandros Grafininos dingimo istorija iki šiol nėra išnarpliota. Naujienų apie...

Rusija viešai pademonstravo raketą, galinčią sužlugdyti ginkluotės sutartį su JAV (223)

Rusija trečiadienį pademonstravo raketų sistemą, anot Vašingtono, pažeidžiančią svarbą...

Sielos išsivystymas liks (1)

V. V. L.: Atsimenu gražius tavo tekstus iš dienoraščio, kai maždaug 1950-ais metais rašei, kad...

Dainiaus Sinkevičiaus filmo „Pravieniškių mafija“ premjera (70)

Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios ir jau betseleriu...