Lengvos ir švarios erdvės
Šių namų šeimininkai daug keliauja, Lietuvoje praleidžia mažai laiko, tad ypatingų reikalavimų dėl stiliaus, spalvų dizainerei nekėlė. „Kaip ir dauguma užsakovų, jie pageidavo, kad butas būtų jaukus ir patogus gyventi. Dar reikėjo atsižvelgti į tai, kad kurį laiką jis gali būti nuomojamas“, – aiškina V. Kandratavičiūtė.
Tačiau butas turėjo ir trūkumų, kuriuos teko taisyti ieškant geriausios išeities. Jo langai išeina į šiaurės pusę, todėl mažai patenka natūralios saulės šviesos. Kambariai pereinami, visa būsto erdvė ilga ir siaura, nepatogios formos – raidės „L“. Privalumai – aukštos lubos ir daug langų.
Pereinamų kambarių neliko, kai vienoje buto pusėje įrengė patogią drabužinę. Į ją galima patekti tik iš miegamojo, ji skirta šeimininkams, svečiai ja nesinaudoja. Atsiradusi atskira zona drabužiams ir daiktams laikyti leido išsaugoti lengvas ir švarias gyvenamąsias erdves, neužgriozdinti jų baldais ir rakandais.
Dera prie pastato architektūros
Kurdama interjerą V. Kandratavičiūtė siekė, kad jis atitiktų senamiesčio dvasią ir derėtų prie pastato architektūros: „Džiaugiuosi, jog užsakovai neišsigando išskirtinio stiliaus, neįprastų art deco elementų ir pritarė idėjai. Tikrai ne visi interjerą suvokia plačiau, ne tik kaip gražių spalvų, baldų ir detalių visumą.“
Anot dizainerės, nors šio buto erdvės gana mažos ir tamsokos, bet labai jaukios. Saulės šviesos trūkumą kompensuoja šviesios sienos, dirbtinės šviesos šaltinių įvairovė: pagrindiniai, darbo zonos, vakariniai intymūs. Jie atlieka ne tik tiesioginę apšvietimo funkciją, bet ir tapo ryškiais interjero elementais.
„Beveik visos medžiagos natūralios – mediena, akmuo, stiklas, metalas. Taip siekėme aukštesnės kokybės.
Tiek grindims, tiek mano projektuotiems korpusiniams baldams naudota tonuoto ąžuolo mediena. Medieną ir audinius rinkomės sodrių, tirštų spalvų, kurios atskleidžia norimą stilistiką“, – sako interjero kūrėja.
Nėra nieko nereikalingo
Įėję į butą atsiduriame koridoriuje – tamsiausioje būsto vietoje. Čia įrengta didelė sieninė drabužių ir batų spinta, ji atskiria pagrindinę gyvenamąją erdvę (svetainę ir virtuvę) nuo patalpos, į kurią patenkame tiesiai iš laiptinės. Užteko vietos ir krėsliukui, komodai.
Virtuvė įsilieja į svetainės erdvę (buitiniai prietaisai įtaisyti balduose), gartraukis paslėptas po veidrodžiu. Valgomojo kėdėms ir sofai naudotas vienodas audinys.
Toks pat gobelenas parinktas ir miegamojo lovai, šis kambarys gali būti bendros erdvės dalis, pravėrus dideles dvivėres duris, ir visiškai atskirtas jas užvėrus. Miegamasis neperkrautas baldais, yra tik lova, fotelis ir keli naktiniai staliukai. Drabužiai laikomi greta esančioje drabužinėje.