aA
Tai, kaip patirti kuo daugiau vasariškų malonumų, galbūt nėra interjero dizaino tema, bet tai tema apie namus ir mūsų savijautą juose. Tokiais periodais kaip vasarą, kai išimtinai malonus oras rėkte rėkia „a-t-o-s-t-o-g-o-s!”, reikėtų leisti sau susivokti, kokias emocijas ar asociacijas norime pajusti savo aplinkoje.
© Shutterstock nuotr.

Kadangi saulėtas, šiltas ir šviesus periodas nėra toks jau ilgas, siūlyčiau į namus įsileisti kuo daugiau vasariškos nuotaikos bei įvairių elementų, simbolizuojančių ją. Keletas būdų, kurie tikrai praskaidrins jūsų gyvenamąją aplinką, o taip pat ir nuotaiką.

Šviesa, švara! Vasarą pačios populiariausios spalvos – tai šviesūs tonai nuo baltos iki smėlinės bei ryškūs, gėlių žiedus primenantys atspalviai. Norėdami patirti vasarišką gaivą ir lengvumą – pasikeiskite užuolaidas į lininius ar medvilninius, plazdančius, šviesius ar ryškiaspalviais akcentais puoštus audinius ir nepamirškite tokiu pat audiniu užkloti svetainės sofą ar virtuvinį stalą. Šviesios užuolaidos ne tik atrodys šventiškai, o ir nesugers saulės šviesos taip, kaip sugeria tamsūs audiniai, dėl kurių prikaista patalpos.

Vasariškos nuotaikos akcentai jūsų namuose
© Shutterstock nuotr.

Žaluma. Vasarą žydi įvairiausios laukų gėlės, todėl drąsiai įsileiskite gamtą į savo namų vidų – skinkite ar įsigykite gėlių kuo dažniau, nes jos suteiks namams neįprastą nuotaiką, kurios niekada nepatiriame rudenį ar žiemą. Balkonuose vazonėliuose galite auginti ne tik gėles ar kitus augalus, o taip pat ir paprastą veją, kuri ne tik labai smagiai atrodo, bet ir suteikia galimybę kojomis prabraukus per žolės stiebus nors akimirkai prisiminti tą jausmą vaikščiojant basomis. Augalija ne tik papuoš ir džiugins akį, bet ir suteiks vėsos jūsų balkonui.

Vasariškos nuotaikos akcentai jūsų namuose
© Shutterstock nuotr.

Faktūros. Gamta pasižymi įvairiausiomis faktūromis, kurias nejučia norime palytėti būdami gamtoje. Kodėl gi tam tikrų elementų neįsileidus ir į savo namus? Pasitiesus šiurkštesnį pintą kilimą ir pro jį kas kartą perėjus, mes sugrįžtame į dabartį, o ne skendime savo mintyse, ogi būtent buvimas čia ir dabar suteikia tikrąjį pilnatvės jausmą. Į plokščią indą galima įberti glotnių akmenų, smėlio ar kriauklelių, kurias patys rinkote per savo atostogas. Šitoks dekoro elementas bus ir estetiškas, ir sukels malonių prisiminimų. Turint didesnį indą ir ant akmenų užpylus šiek tiek vandens, galime įmerkti kojas ir braukdami per akmenis, svajoti apie pajūrį, atsigaivinti. Iš medinių lentučių pagaminti vonios kilimėliai primena lieptelį prie ežero ar priepirtį, o iš vazos styrantys rugiai pasakos jums apie kelionę po Lietuvą.

Vasariškos nuotaikos akcentai jūsų namuose
© Shutterstock nuotr.

Ugnis. Nors šilumos vasarą tikrai pakanka, tačiau vakarais jaukumo suteiks žvakės. Jos jums primins ilgus vakarus prie laužo, vakarojimą su draugais, šeima. Vasariškai nuotaikai sukurti žvakes galima dekoratyviai pateikti – kaip žvakidę naudoti kriaukles, indus su vandeliu, kuriuose žvakės plūduriuos ir atrodys ne tik romantiškai, bet ir atpalaiduojančiai. Balkone labai smagu turėti žibintus, padedančius sukurti nuotaiką, lyg būtume ne mieste, o vasarą labiausiai to ir norisi.

Vasariškos nuotaikos akcentai jūsų namuose
© Shutterstock nuotr.

Minkštumas. Vasara mums kelia malonius jausmus dėl to, jog kaip niekad būname suartėję su gamta – daug laiko leidžiame gryname ore, valgome šviežių vaisių ir daržovių, ragaujame įvairiausias sultis, eksperimentuojame gamindami maistą gamtoje. Namuose pasijusti artimesniems gamtai mums padės minkšti audiniai – kilimėliai, pagalvėlės, pledai. Jei turėsime galimybę daugiau laiko patogiai sėdėti ant grindų, pajusime kitokią savo būtį ir tai mums kiek primins pikniką parke. Paprasti lauko baldai, atsiradę namuose mums primins sodybą. Iš siūlų ar virvės pinti austiniai elementai gali atsirasti ne tik ant grindų - jei yra galimybė, galima pasikabinti hamaką namuose arba tokiu audiniu papuošti sieną.

Vasariškos nuotaikos akcentai jūsų namuose
© Shutterstock nuotr.

Tai ne interjero dizaino paslaptys, o tik maži patarimai kaip vasarojant galima stebėti savo emocijas ir patirtis bei kaip jas iš atostogų ar laisvadienių perkelti į kasdienybę, kurią norisi ne pragyventi laukiant savaitgalio, o kasdien prasmingai mėgautis mažais džiaugsmais. O koks gi džiaugsmas gali būti didesnis nei savi prisiminimai, kurių niekas negali atimti.

Gerų emocijų namai
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (414)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Po Nausėdos pasisakymo apie „laukinius vakarus“ davė pasiūlymą: reikia didinti mokesčius (156)

Prezidento Gitano Nausėdos pasisakymas apie tai, kad Lietuvos ekonomikai pernelyg ilgai leista...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (3)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....

Vitalija Guobė

Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų! (1)

Viskam yra ribos. Kai prieš Naujuosius dalyvavau klasės susitikime, visa pakylėta, šį kartą be...

Zelenskis nepaleidžia atsistatydinti norinčio Ukrainos premjero papildyta (4)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį nesutiko patenkinti savo premjero...

Paskelbtas šalių, kur geriausia auginti vaikus, sąrašas: kelintoje vietoje atsidūrė Lietuva?

Norite sukurti šeimą? Remiantis nauja „USA News & World Report“ apklausa, Lietuva nėra...

Sunkiausią dieną užbaigę Žala ir Jurgelėnas: tai buvo pati šūdiniausia diena šiame Dakare (63)

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas , „ Agrorodeo “ ekipažas, 2020-ųjų metų Dakaro ralį...

Bedarbį mažamečio tėvą sveikatos draudimo tvarka pribloškė: noriu įspėti kitus (32)

Norėčiau įspėti bedarbius tėvus, auginančius mažamečius vaikus, kurie svarstys pasinaudoti...

Apie šią pieno savybę tikrai nežinojote: dar vienas būdas, kaip jį panaudoti buityje

Ar žinojote, kad pienu galima laistyti augalus? Jis augalams tinka dėl savo pagrindinės maistinės...

Religinė sekta egzorcizmo metu nukankino nėščią moterį ir nužudė penkis jos vaikus (14)

Aukos buvo kankinamos, mušamos, deginamos ir kapojamos mačetėmis, kad „atgailautų už savo...