Mėlyna spalva mus supa visur – kur bepažvelgsime, akys užklius už mėlyno atspalvio... Pirmiausia, žinoma, dangus – jis visada nuostabus, kokios spalvos bebūtų... Vandenys – jūra, upės, ežerai.
© Shutterstock nuotr.

Gėlės – daugybė atspalvių. Sodrios mėlynos spalvos draugeliai, melsvuojančios kalnų viršūnės. Na, ir aišku, praeiviai, jų aprangoje gausu mėlynų detalių, atspalvių, kad ir džinsai...

Jei mėlyna spalva tokia dažna, ar yra prasmė mėlynai dekoruoti dar ir savo interjerą? Tikriausiai verta, juk mėlyną spalvą lengva pritaikyti daug kur. Pabandykime pažaisti mėlyna spalva, pasižiūrėkime, kokiu būdu ją lengviausia sėkmingai panaudoti mūsų buto ar namo interjere.

Mėlynos spalvos psichologinė reikšmė

Mėlyna spalva simbolizuoja ramybę, taiką, kūrybingumą, jausmingumą. Mėlyna – moteriškumo spalva. Pagal feng-šui, mėlyna – in, tai yra, moteriškojo prado spalva. Todėl mėlyna apibūdinama kaip spalva, suteikianti harmonijos, rūpestingumo, jausmingumo.

Su kuo dažniausiai asocijuojasi mėlyna spalva? Mėlyna – tai ramybė, tyla, vėsuma, giluma, gaivumas, lengvumas. Tokią reikšmę turi klasikinė mėlyna spalva, taip pat šilti ir šviesūs jos atspalviai. O tamsiai mėlyna turi kiek kitokią reikšmę – ji asocijuojasi su intrigomis, susijaudinimu, grėsme ir melancholija. Kuriant interjerą reikėtų į tai atsižvelgti.

Atkreipkite dėmesį, kad skaisti mėlyna ir šviesesni jos atspalviai vizualiai padidina patalpą. Kadangi mėlyna sukuria vėsumos, gaivumo įspūdį, ja tinka dekoruoti saulėtoje pusėje esančias patalpas. Ji ypač tinka šiltesnio klimato kraštams, kur vasara būna ilga ir karšta.

Mėlyna, skleidžianti ramybę ir tylą, tinka poilsio kambarių dekoravimui, relaksacijai. Meditacijai geriau tiktų tamsiai mėlyni tonai, šiek tiek įaudrinantys ir intriguojantys. Taip pat tamsiai mėlyna derės miegamajame ar naktiniame klube, kur svarbi naktis – susitikimų ir aistrų laikas.

Mėlyna spalva interjere
© Shutterstock nuotr.

Mėlyna interjere

Mėlyna spalva naudojama ne tik remiantis abstrakčiomis asociacijomis, dangaus, jūros, tamsaus paros meto spalva tinka, kai norisi sukurti jūros tematikos interjerą, pavyzdžiui, vaiko kambaryje arba vonioje – bet kokiu atveju prireiks vieno ar kelių mėlynos atspalvių.

Miegamojo interjere mėlyna primins pasakišką naktį, tylų ir ramų miegą.

Dangaus tematika galima dekoruoti lubas - imituojamas žvaigždėtas nakties dangus, galimi ir „dirbtiniai“ langai, pro kuriuos „matomas“ nakties dangus. Žydra spalva maloni ir neieškant reikšmės asociacijų, pvz., puikiai atrodys lubos, apklijuotos žydrais tapetais. Neblogai atrodys ir piešinys su debesėliais ar nakties šviesuliais.

Asociacijos su žiema svarbios patalpose, kur reikalinga lengva ir vėsi atmosfera. Tokiose patalpose smagu ilsėtis, susidaro įspūdis, kad patalpos švarios ir gaivios. Mėlynas interjeras dera su minimalizmo stiliumi, kuriam būdingi šviesiai mėlyni, pilki, sidabro spalvos, balti ir kiti šalti atspalviai.

Mėlyna spalva interjere
© Shutterstock nuotr.

Mėlyna spalva sužadina svajones apie poilsį užsienyje, kur galima atsipalaiduoti ne tik mėlynos jūros bangose, bet ir atsigulus po mėlynu dangum ar sėdint prie mėlyno staliuko, ar neriant į švarų žydro baseino vandenį. Mėlyna šviesa dominuoja viduržemio jūros, tropiniame, paplūdimio interjere.

Ypatingas efektas išgaunamas derinant mėlyną su geltona, smėlio, oranžine, žalia. Taip pat galima originaliai apipavidalinti tiek žiemos, tiek vasaros sodus. Na, o didelis mėlynas vonios kambarys atgaivina prisiminimus apie paplūdimį ir vandenyną.

Mėlyna spalva interjere
© Shutterstock nuotr.

Mėlynos spalvos interjere ypatybės

Jei mėlyną interjerą pagyvinsime šiek tiek kito atspalvio mėlyna spalva, tai patalpai suteiks gyvumo ir dinamiškumo.

Nedidelės patalpos mėlynos spalvos dėka išsiplečia ir į poltį, ir į ilgį, o daiktai tarsi pasitraukia į antrą planą, todėl ši spalva tokia populiari dekoruojant mažesnes patalpas. Tačiau nereikėtų mėlynai dažyti visko, pavyzdžiui, ankštame prieškambaryje galima mėlynai nudažyti tik lubas ir jis atrodys erdvesnis ir aukštesnis.

Taip pat galima vieną sieną nudažyti mėlynai, o ant kitos pakabinti veidrodį. Prieškambaris iškart taps didesnis. Tai galima pritaikyti bet kokioms nedidelėms patalpoms.

Jei kambarys pakankamai didelis, reikėtų pagalvoti, ar tikslinga naudoti mėlyną spalvą – juk ji dar labiau padidins patalpas. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai net idealiai apstatytas kambarys atrodo šaltas ir tuščias.

Mėlyna spalva interjere
© Shutterstock nuotr.

Jei patalpose šalta, langai išeina į šiaurę, mėlyna spalva interjere nereikalinga. Kambarys atrodys dar šaltesnis, o žmonėms, esantiems jame, bus niūru, šalta, nejauku.

Ir apskritai mėlyna netinka kaip fonas, koks kambarys bebūtų – ankštas ar erdvus, gerai apšviestas ar aptemdytas. Išimtis – kai norima šiek tiek interjerui suteikti vėsumo ir gaivos.

Jei patalpose dominuoja mėlyna spalva, ji gali slėgti. Mėlyna dera su įvairiais kitų spalvų atspalviais, taip pat ir įvairiais mėlynos spalvos tonais, kur monohrominiai paviršiai netinka.

Mėlyna spalva interjere
© Shutterstock nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, sukrėtusi Lietuvą: kaip visa tai prasidėjo (32)

Žinia, kad Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , ne vieną privertė...

Tokie mes vieninteliai: lietuvių būstų įsirengimų ypatumai, kurie Vakarams nesuprantami (34)

Būstas yra bene didžiausias pirkinys žmogaus gyvenime, reikalaujantis daug svarstymų ir...

Įgimta liga nustatoma kas dešimtam kūdikiui: išduoti gali eisena

Pirmieji kūdikio žingsniai daugeliui tėvų yra ne mažiau jaudinanti akimirka, negu pirmieji...

Įžvelgia pavojingą tendenciją Donbase: bandoma užmaskuoti realią būklę (26)

Šveicarijos dienraščio „Neue Zürcher Zeitung“ publikacijos autorė, Rytų Europos ir...

Adomaitis išvardino vengrų stiprybes ir davė pažadą už 12-o likusiems žaidėjams

„Man, kaip treneriui, labiausiai norėtųsi registruoti visus 14 žaidėjų ir kad kiekvienas gautų...

Išvydęs tai, kas kubiečiams teikia begalinį džiaugsmą, pasijuto pernelyg išlepintas Lietuvoje (64)

Nustebsite, kokiais mažais dalykais moka džiaugtis kubiečiai. Ir tai yra labai gražu, bet tuo...

Galimybių būti apgautam Rusijoje sumažėjo (3)

Per 2016-2017 m. Rusijoje išnyko per pusantro milijono įmonių ir kitų juridinių subjektų. Iš...

Dabartiniai šalčiai – tik preliudija: pavasario teks laukti tikrai ilgai (100)

Ketvirtadienį šaltų orų periodas tik prasidėjo – laukia dar žemesnė temperatūra, LRT RADIJUI...

Žinia apie suimtą Venckienę suteikė viltį: sieks, kad būtų teisiama ir dėl nužudymo (979)

Čikagos (JAV) teismui nusprendus suimti nuo Lietuvos teisėsaugos beveik penkerius metus...

Kelia klausimus dėl VRK narių ryšių su valstiečiais–žaliaisiais (81)

Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ( VTEK )...