Visuomenės nuomonės ir rinkų tyrimo centro „Vilmorus“ ir prekybos centro „Baldų rojus“ atlikta apklausa parodė, kad net 35 proc. pirkėjų rinkdamiesi naujus baldus pirmenybę teikia lietuviškai produkcijai, o 27 proc. respondentų yra įsitikinę, kad lietuviška produkcija atitinka geriausią kainos ir kokybės santykį.
Interjeras
© Shutterstock nuotr.

39,3 proc. didžiųjų miestų gyventojų pirkdami baldus yra linkę pirmiau rinktis lietuvišką produkciją, o 35,2 proc. respondentų pirmenybę lietuviškai produkcijai teikia dėl gero kainos ir kokybės santykio.

Anot prekybos centro „Baldų rojus“ vadovo Aurelijaus Sabaliausko, tokios tendencijos yra suprantamos.

„Šie rezultatai parodo, kad pirkėjai yra racionalūs. Jie pirmenybę teikia lietuviškai produkcijai ne vien dėl patriotinių jausmų. Lietuvoje gaminami baldai yra kokybiški, o žmonių pasąmonėje šis faktas yra įstrigęs, dėl to jie ir yra linkę pirmenybę teikti lietuviškai produkcijai, o kitaip tariant - kokybei“, - kalbėjo A. Sabaliauskas.

Jaunimas renkasi lietuvišką prekę

Atlikta apklausa parodė, kad 32,7 proc. respondentų, kurie yra jaunesni nei 29 metų yra linkę pirmenybę teikti lietuviškai produkcijai, o tos pačios amžiaus grupės 29,8 proc. respondentų yra įsitikinę, kad lietuviška produkcija atitinka geriausią kainos ir kokybės santykį.

Kaip teigia baldų ekspertė Elena Rinkutė, jauni žmonės tampa daug labiau racionalesni.

„Anksčiau buvo įprasta manyti, kad jauniems žmonėms užtenka baldų pakaitalų iš Lenkijos. Šiuo metu situacija yra kiek kitokia. Jauni žmonės vangiai perka baldus, bet pirkimo momentu renkasi lietuvišką produkciją dėl kokybės, tai leidžia jiems sutaupyti ne vieną šimtą litų“, - kalbėjo E. Rinkutė.

Vyresni žmonės vertina patirtį

17,3 proc. vyresnių nei 40 metų ir 19,5 proc. vyresnių nei 50 metų respondentų renkasi lietuviškus baldus, nes jau yra naudoję anksčiau arba naudoja šiuo metu ir yra patenkinti baldų kokybe. Dėsninga, bet tik 10,5 proc. respondentų, kurie yra jaunesni nei 29 metų yra anksčiau naudoję lietuviškus baldus ir yra patenkinti jų kokybe.

Kalbinti pašnekovai pastebi, kad šios amžiaus grupės nuomonė apie lietuviškus baldus ir negali būti kitokia. Jauni žmonės perka baldus tik tuomet, kai sukuria šeimą arba įsigyja būstą. Kitu atveju yra įprasta gyventi su baldais, kurie jau būna nuomojamame būste, tačiau, pašnekovų teigimu, matomos tendencijos, kad jauni žmonės noriai renkasi Lietuvos gamintojų produkciją.

Didžiausi patriotai - regionuose

Net 47,7 proc. respondentų gyvenančių ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose visuomet pirmenybę teikia lietuviškai prekei, o 25 proc. jų lietuviškus baldus vertina dėl geriausio kokybės ir kainos santykio.

Gali atrodyti, kad tokia meilė lietuviškiems produktams gali kilti iš menkos patirties naudojant kitų šalių produkciją, tačiau baldų eskpertė Elena Rinkutė pastebi, kad tai lemia visai kitos priežastys.

„Neteisinga galvoti, kad šiuo metu tik didžiųjų miestų gyventojai turi didelį pasirinkimą užsienietiškiems baldams. Vienu laikotarpiu būtent regionų gyventojai pirkdavo mažiausiai lietuviškų baldų, jų sprendimą lemdavo pigesnė produkcija iš Vokietijos. Plečiantis baldų gamintojų tinklams Lietuvoje, dabar kiekvienas pirkėjas gali rasti norimą produktą arti savo namų“, - kalbėjo E. Rinkutė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Sodra“ pelnosi iš sirgusių darbuotojų – išmokų neišmoka tūkstančiams (28)

Daugelis žino, kad laiku nesumokėjus mokesčių, gali būti užblokuotos visos sąskaitos. Tačiau...

Užkalnis: gaila, kad Rimas Tuminas liks nenubaustas (90)

Niekas, žinoma, nesitikėjo, kad režisierius Rimas Tuminas ką nors neigiamo gali pasakyti apie...

Klaida ar noras užvaldyti valstybę: vienas skandalingiausių tyrimų, prasidėjęs grasinimu nesikapstyti po kaulus (27)

Juos vadino „valstybininkais“, o kai kas net kalbėjo apie gresiantį valstybės užvaldymą. Kita...

Rinkimus laimėjusio Putino laukia nauja užduotis: kas bus toliau? atnaujinta 11.41 (706)

Kažin ar kas abejojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus perrinktas ir vėl. Vis...

Įtampa auga: britai rusus kaltina absurdu, rusai reikalauja atsiprašymo (66)

Maskva, kuri neigia prisidėjusi prie buvusio dvigubo rusų šnipo apnuodijimo nervus...

Matuko nužudymu kaltinamų Kaziukaitytės ir Kontenio byloje netikėtas posūkis  kaltinamieji bus apklausti poligrafu (140)

Daugiau nei pusę metų trunkantis bylos, kurioje motina Monika Kaziukaitytė ir jos sugyventinis...

Į pagalbą kelių policininkams – pažangus greičio matuoklis (37)

Šiaulių apskrities policija savo svetainėje internete skelbia nuo šiol greičio mėgėjus...

Paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą (4)

​Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių...

Paruošė sveiką patiekalą, kurio galima valgyti, kiek tik nori (19)

Šis patiekalas – ir sveikas, ir vertingas, ir labai skanus, pristatydama naują receptą sako...

Didžiausias vairuotojų siaubas: kaip važiuoti žiedu ir nesukelti avarijos? (100)

Eismas žiedinėmis sankryžomis, kurios kitaip vadinamos žiedais, net ir patyrusiems vairuotojams...