aA
Ar esate „labai aistringas“ ar „mažai aistringas“ partneris? Sekso terapeutas, psichologas dr. Davidas Schnarchas atskleidžia seksualinės pusiausvyros paslaptis.
© Shutterstock nuotr.

Seksualinės aistros paaiškinimas

Kiekvienuose santykiuose yra „labai aistringas“ ir „mažai aistringas“ partneris.

Štai vienintelė tiesa apie seksualinę aistrą, kuriai nesvarbus laikas, kultūra ir asmeninės aplinkybės: santykiuose visuomet yra mažai aistringas partneris ir visuomet yra labai aistringas partneris - visuomet, kiekvienuose santykiuose. Ši tiesa gali padėti naujai pažvelgti į save ir savo partnerį.

Šis naujas paveikslas gali visiškai pakeisti tai, kaip jaučiatės, nesvarbu, ar esate mažai aistringas partneris (MAP), ar labai aistringas partneris (LAP). Tai leidžia jums nustoti jaustis neadekvačiai ar justi, kad esate „ne toks“. Tai sveikas požiūris į seksualinės aistros problemas: MAP ir LAP yra tiesiog pozicijos santykiuose.

Tiksliau, dvi pozicijos santykiuose yra mažesnės aistros partneris ir didesnės aistros partneris. Tačiau praktikoje paprasčiau kalbėti apie MAP ir LAP, prieš tai nusistačius, ką šie terminai reiškia.
MAP ir LAP yra bet kokioje problemoje ir sprendime jūsų santykiuose.

Vienas partnerių (LAP) nori kažko labiau nei kitas (MAP). Net jei judu su partneriu abu norite to paties dalyko, vienas jūsų vis tiek to nori daugiau. Didžiulė aistra ir menka aistra yra pozicijos, kurias prisiima partneriai. Ir kilus konfliktui, kuris nebūtinai turi būti apie seksą, ryškėja, kuris partneris renkasi kurią poziciją.

Nei vienas nėra LAP ar MAP visuose dalykuose. Šios pozicijos kinta priklausomai nuo nagrinėjamų dalykų. Galbūt jūs LAP seksui, tačiau jūsų partneris yra LAP intymumui. Galbūt jūs LAP seksui ar intymumui, tačiau MAP vaiko pradėjimo klausimais ar monogamijai. Ar kalbama apie seksą, ar apsigyvenimą kartu, vaikų auklėjimą ar vaikų neturėjimą, giminių ar draugų lankymą, jūs būsite arba MAP, arba LAP.

Viskas yra reliatyvu

Jei pasižymite maža seksualine aistra, dar nereiškia, kad aistros visiškai nejaučiate. Galbūt vidutiniškai norite mylėtis kartą per savaitę. Taigi jei jūsų partneris nori sekso du kartus per savaitę, jūs pasidarytumėte MAP. Jei jis nenorėtų sekso išvis, jūs būtumėte LAP.

Tas pats sekso kiekis vienuose santykiuose gali jus padaryti MAP, kituose LAP. Galbūt norite sekso kasdien, tačiau būsite MAP, jei partneris norės sekso dusyk per dieną. Ir būsite LAP, jei norėsite sekso dusyk per mėnesį, o partneris nenorės išvis. Viskas yra reliatyvu, ir viskas remiasi sulyginimu su jūsų partneriu.

Nėra jokio „teisingo“ sekso dažnumo. Suvokimas, kad „maža aistra“ ir „didelė aistra“ yra visuomet reliatyvios pozicijos, gali padėti nustoti ginčytis dėl to, kiek aistros ar sekso yra „normalu“ ar „sveika“. Tai gali paaiškinti, koks seksualinio gyvenimo dažnumas turėtų būti: jei judu su partneriu esate patenkinti, vadinasi, taip ir turėtų būti.

Tai gali skambėti kaip savaime aiškūs ir logiški dalykai, tačiau tiesa ta, kad anksčiau, prieš man sukuriant šią teoriją, apie tai nebuvo kalbėta. Šis naujas mąstymo būdas pakeitė tai, kaip gydau seksualinės aistros problemas, ir mano klientų gyvenimas labai pagerėjo.

Ir jums reikia pakeisti savo požiūrį. Jums reikia nustoti galvoti apie mažą seksualinę aistrą kaip asmenybės trūkumą. Neretai būna taip, kad LAP santykių pradžioje vėliau tampa MAP, arba atvirkščiai. Suvokimas, kad aistringumo intensyvumas nėra charakterio bruožas, padės jums jaustis gerai ir priimti savo pačių seksualumo pobūdį. Tai leis jums ir jūsų partneriui pasijusti lygiems.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

DELFI Diena. Kaip elgtis Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams po balsavimo dėl „Brexit“ sutarties

Britams atmetus pasitraukimo iš ES sutartį, tvyro nežinomybė. Kaip elgtis lietuviams, gyvenantiems...

Landsbergis perspėjo Karbauskį: mūsų laukia katastrofa (170)

Besibaigiant Seimo rudens sesijai ir prasidedant rinkimų maratonui laidoje „DELFI Diena“...

Teismas paskelbė verdiktą dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją: visuomenė jo nesužinos (395)

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl tarptautinio įvaikinimo, kuriame devynmetės...

Nusivylę, susierzinę ir pikti: „Brexit“ įvarė JK į kampą (3)

Jungtinė Karalystė atsidūrė pavojingiausioje kryžkelėje per kelis dešimtmečius po to, kai...

„Linkomanija“ bus užblokuota šią savaitę, „piratai“ atsakė instrukcijomis kaip apeiti draudimus (150)

Interneto tiekėjai, vykdydami teismo sprendimą, ruošiasi blokuoti failų dalijimosi svetainę...

Populiarioje JAV laidoje – skandalingas „Fox News“ žvaigždės pareiškimas dėl Rusijos ir Baltijos šalių (263)

Įtakingas JAV politikos komentatorius, „Fox News“ televizijos žvaigždė Tuckeris Carlsonas per...

Gyvai / Dakare išmušė lemiama diena – lietuvių laukia kova dėl pozicijų atnaujinta 15.08 val. (16)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Žiemiškos pramogos savaitgaliui: kur nuvažiuoti ir ką aplankyti

Lietuvoje kaip reikiant paspaudė šaltukas. Tačiau mėgstantiems pramogas gamtoje speigas ir sniegas...

Pietų pertrauka bufetuke: už nelabai ypatingų durų atrado labai jaukią vietą pavalgyti (4)

Kaip tau pavyksta atrasti visas šias maitinimo vietas? Tai yra antras man dažniausiai užduodamas...

Tomas Janonis. Elitinių medžiotojų tamsiosios paslaptys: valstybę pavertė nuolankia tarnaite (78)

Elitinio medžiotojų būrelio paslaptys saugomos po devyniais užraktais. Ir tas paslaptis saugo ne...