aA
Nėra abejonės, kad barnių kyla visose porose. Juk natūralu, kad jūsų ir partnerio nuomonė sutampa ne visais klausimais. Tačiau pyktis taip pat reikia mokėti, jei norite išsaugoti darnius ir harmoningus santykius.
© Shutterstock nuotr.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt primena, kaip nesielgti po barnio, kad nepablogintumėte santykių.

1. Nepradėkite ignoruoti partnerio. Jei po barnio jums reikia šiek tiek laiko atvėsti, išeikite į kitą kambarį ir nusiraminkite. Tačiau blogiausia, ką galite padaryti, tai imti ignoruoti savo partnerį. Jei tai darysite, jūsų partneris jausis taip, tarsi jį baudžiate. Ar tai darote tik dėl to, kad jis kitaip galvoja? Tai nėra teisinga, ir galiausiai jūsų mylimasis ar mylimoji gali nebenorėti atskleisti jums savo jausmų.

2. Nepriimkite giliai į širdį kiekvieno jo žodžio. Kiekvienas mes kartais supykę pasakome tai, ko galbūt nederėjo. Jei barnio metu jūsų antroji pusė pasakė ką nors įžeidžiančio, iš karto pasakykite, kad tokie žodžiai jus skaudina. Tačiau niekada pasibaigus barniui neprikaišiokite partneriui, kad jis ką nors pasakė ne taip. Juk taip tik vėl išprovokuosite barnį, kai turėtumėte galvoti apie tai, kaip konfliktą išspręsti.

3. Nesistenkite susitaikyti, jei vis dar jaučiatės įskaudintas (-a). Gali kilti noras atsiprašyti ir susitaikyti, net jei vis dar jaučiatės įžeistas (-a) partnerio žodžių, jei jums nuoširdžiai atsibodo bartis ir norite kuo greičiau bet kokia kaina nutraukti konfliktą. Tačiau jei visko iki galo neišsiaiškinsite, imsite laikyti pyktį savyje, o tai nieko gero santykiams neduos.

4. Nesiteisinkite. Buvo sunki diena darbe, susipykote su drauge ar pametėte piniginę – galite rasti milijoną priežasčių, kodėl pradėjote barnį. Iš tiesų, kai trūksta poilsio ar kas nors nepasisekė yra kur kas lengviau susipykti su mylimuoju ar mylimąja. Visgi kiekvienas konfliktas turi savo priežastį, todėl kiekvieną barnį reikia išspręsti nekaltinant aplinkybių.

5. Nepraleiskite pro ausis užuominų. Jei jūs antroji pusė leidžia jums suprasti, kad dėl kokių nors jūsų žodžių ar veiksmų jaučiasi įskaudintas (-a), neturėtumėte apsimesti, kad nesupratote, apie ką jis (ji) kalba. Paklauskite, kas vis dar jaudina jūsų partnerį, ir stenkitės kartu išspręsti problemą taip, kad daugiau netektų prie jos grįžti.

6. Sutelkite dėmesį ne į ginčą, o į problemos sprendimą. Bet kokio konflikto metu stenkitės ne kaltinti partnerį, o ieškoti problemos sprendimo. Pavyzdžiui, jei jūsų vyras pamiršo grįždamas namo užsukti į parduotuvę ir nupirkti duonos, gal paprasčiau bus nueiti į parduotuvę ir nupirkti duonos, o ne valandą jį kaltinti užmaršumu. Žinoma, jei jis nuolat pamiršta padaryti tai, ką yra pažadėjęs, ramiai paklauskite jo, kur problema ir kaip jis siūlo ją spręsti. Kalbėkitės, o ne kaltinkite ir šaukite.

7. Nieko nekaltinkite dėl to, kad kilo barnis. Visos poros daugiau ar mažiau kartais barasi, tad tikrai neverta kelti klausimo, ar šis kivirčas reiškia tai, kad judu netinkate vienas kitam. Meskite panašias mintis iš galvos ir verčiau galvokite apie tai, ką galėtumėte padaryti, kad jūsų santykiai taptų dar tvirtesni.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šnipinėjimo byla: Algirdas Paleckis sulaikytas ne vienas, tyrimas susijęs su politinėmis partijomis (1262)

Trečiadienio rytą viešumą pasiekė žinia, jog tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs...

Vladimiras Laučius. Kodėl Saulius Skvernelis greičiausiai kandidatuos (125)

Premjeras Saulius Skvernelis kol kas nepadarė tokių klaidų, kurios užkirstų jam kelią į...

FNTT krečia Alytaus rajono savivaldybę (15)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) pareigūnai trečiadienį krečia konservatoriaus...

Rimvydas Paleckis apie brolio suėmimą: jeigu jis būtų paklausęs manęs ar tėvų, viso to nebūtų (17)

Teisėsaugai trečiadienį paskelbus, kad dėl galimo šnipinėjimo Rusijai suimtas buvęs...

Pasaulio galiūnės – dar viename mūšio lauke: poveikį pajaus visi (21)

Kinijai vis intensyviau konkuruojant dėl pasaulinės įtakos, JAV prezidento Donaldo Trumpo...

Naujas „Daruššafaka“ strategas: „Žalgiris“ – vidutinio lygio ekipa, kurią galime nugalėti specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (27)

„Labai įtempta savaitė, vos atvykus čia be treniruotės iškart keliavome į Atėnus, mačas su...

Kitąmet laukia pokyčiai: dalyje savivaldybių pensijos bus pristatomos kitaip (13)

Sausį dalies senjorų, kuriems pensijos pristatomos į namus, laukia pokyčiai. Dalyje savivaldybių...

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (362)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

Lietuvius gąsdina pranešimai apie plintantį pavojingą vaizdo įrašą (22)

Pastarosiomis dienomis ne vienas socialiniu tinklu „Facebook“ besinaudojantis lietuvis gavo...

Padėtas taškas: teismas oficialiai išskyrė Astą Stašaitytę ir Giedrių Masalskį (25)

Prieš metus viešai paskelbę apie tai, kad ketina sukti skirtingais keliais, televizijos laidų...