aA
Įprotis, rūpestis saugumu, būtinybė, nusileidimas, natūralus dalykas? Šeši vyrai atvirai papasakojo, ką jie galvoja apie saugų seksą, o seksologas Marco Rossi paaiškino, kaip prezervatyvo naudojimas susijęs su vyro savęs pajautimu.
© Fotolia

Seksologas Marco Rossi:

– Pagrindinis trukdis naudoti prezervatyvą yra tas, kad jis slopina pojūčius. Kažkas sugalvojo itin tinkančią metaforą: tai tarsi valgyti saldainį su popieriuku. Prezervatyvas asocijuojasi su barjeru. Ir iš tikrųjų jis naudojamas kaip priemonė, apsauganti nuo lytiškai plintančių ligų, taip pat nepageidaujamo nėštumo. Todėl kai kuriems vyrams prezervatyvas asocijuojasi su malonumo, intymaus kontakto, natūralumo trukdžiu.

Vyro požiūriui į prezervatyvą įtakos turi gyvenimiška patirtis, taip pat tai, kaip stipriosios lyties atstovas ir jo lytinis organas atrodo jam pačiam.

Dažniausiai prezervatyvo naudojimas sunkumų kelia nepasitikintiems savimi vyrams, kurie nėra tikri, jog erekcija truks pakankamai ilgai. Paprastai ši problema kamuoja 50-ies metų sulaukusius vyrus.

Be to, jei šią kontraceptinę priemonę mauna moteris, vyrai nerimauja dar stipriau. Mat jaučia nepasitikėjimą, gal net kaltinimą. O juk mes, vyrai, intymaus artumo akimirką norime atrodyti geriausi.

Turiu patarimą moterims: norėdamos sumažinti įtampą savo elgesiu parodykite, kad prezervatyvas – būtent ta priemonė, kuri leis jums užsiimti seksu atsipalaidavus. O jokiu būdu ne grubiai reikalauti: „Užsimauk!“.

Dauguma moterų nesuvokia, kad vyrų seksualumas taip pat yra sudėtingas: juk stipriosios lyties atstovai nėra tiesiog visuomet pasirengusios sekso mašinos. Prezervatyvas – lyg skaidri kaukė, viešinanti ir didinanti kiekvieno vyro problemas. Tą puikiai liudija ir vyrų istorijos.

Prezervatyvai: kodėl jų naudojimas kelia daug abejonių vyrams
© Shutterstock

„Niekada nesimylėjau be prezervatyvo. Negalvojau, kad yra koks nors didelis skirtumas. Diena, kai tai išbandysiu, bus šventė, nes reikš, kad sutikau tą vienintelę, su kuria noriu šeimos. Neseniai tris mėnesius susitikinėjau su mergina. Kalbėjomės, kad galėtume pasimylėti ir be prezervatyvo, bet aš abejojau. Ir buvau teisus: neilgai trukus ji paliko mane dėl vieno mano bičiulio. Nenaudosiu prezervatyvo tik su ta partnere, kuri, būsiu tikras, yra man skirtoji ir bus ištikima. Iš aš būsiu jai ištikimas.“
Stepanas, 25-erių būsimasis gydytojas

„Su pirmąja mergina užsiėmėme seksu be prezervatyvo, nes abu buvome skaistūs. Išsiskyrėme po dvejų metų. Kai pirmą kartą po skyrybų užsiėmiau seksu, buvau pasimetęs: supratimo neturėjau, kaip jį užsimauti, ar viską darau tinkamai. Visą mėnesį šiuo klausimu nedaviau ramybės draugams: kamantinėjau, dalinausi abejonėmis.“
Nikolas, 20-ies konditeris

„Visąlaik užsimaunu prezervatyvą, tačiau likus kelioms sekundėms iki orgazmo nusiimu. Smagiausia baigti partnerei ant kūno. Šis ritualas man svarbus. Jeigu jau neturiu galimybės būti jos viduje, bent galiu baigti jai ant kūno, o ne į plastmasės maišelį. Baigti į prezervatyvą man prilygsta masturbacijai.“
Leonas, 21-erių menų mokyklos studentas

„Jeigu tai – vienkartinis seksas, visuomet užsimaunu prezervatyvą. Tačiau jei jaučiu, kad santykiai gali būti rimti, renkuosi seksą be jo. Man taip nutiko tris kartus. Visas partneres stengiausi įtikinti jo nenaudoti, idant patirtume maksimalų artumą. Deja, jos tai traktavo kaip nepagarbą. O aš tai surasdavau kaip atsisakymą. Jeigu partnerei jaučiu gilesnius jausmus, man patinka ateityje ją įsivaizduoti kaip savo vaikų motiną. Santykiai, kurie iš principo gali pradėti gyvybę, man atrodo jaudinantys. Prezervatyvas apsaugo nuo mirties, tačiau subanalina gyvenimą. Užsimautas jis sumažina rizikas, bet gali nuslopinti aistrą. Maunuosi jį tik todėl, kad reikia.“
Feliksas, 32-ejų inžinierius

„Mano reputacija – gundytojas. Tiesą sakant, retai atsispiriu pagundoms, todėl prezervatyvas man suteikia veiksmų laisvę. Jeigu piniginėje jų turiu, su potencialia partnere flirtuoju daug laisviau, nei tuomet, kai žinau, kad jų ten nėra. Su kai kuriomis moterimis niekuomet neužsiimčiau seksu be prezervatyvo. Bandžiau jo nesidėti į piniginę, kad pakeisčiau požiūrį į priešingą lytį, kad mokyčiausi kurti santykius. Vis dėlto turėjau pripažinti, kad prezervatyvas – priemonė tam, kuris nori save apsaugoti nuo... tikrų jausmų.“
Georgas, 36-erių vadybininkas

„Vedęs jau daugiau kaip 20 metų. Esu absoliučiai ištikimas žmonai iš... tingėjimo. Net neabejoju, kad būčiau nuklydęs į kairę, jei ne nuolatinis nerimas dėl prezervatyvo. Sunaudojau jų gal tik dešimt per visą gyvenimą. Man jį užsimauti... išeikvoju tam, kaip man atrodo, marias laiko, rankos dreba plėšiant pakuotę. Kuo daugiau galvoju, kaip nepasišiukšlinti, tuo labiau pasišiukšlinu... Tokios situacijos atmuša bet kokį norą ką nors keisti lytiniame gyvenime."
Michailas, 47-erių odontologas

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
2.1304

Top naujienos

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto (6)

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai papildyta 17:57 (315)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (491)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (132)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Tektoninis lūžis: Lietuva iš krepšinio donorės virsta importuotoja

Lietuva dešimtmečius garsėjo kaip krepšinio gamykla, ruošianti produkciją ekonomiškai...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą (11)

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Didžiosios Britanijos parlamentarai pritarė pasiūlymui 3 mėnesiams atidėti „Brexit“ Johnsonas delsti nenori. Papildyta 18:20 (102)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsavo dėl pataisos,...

Garsus plastikos chirurgas apie moterų norus – „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin (4)

Vienas garsiausių Lietuvoje plastikos chirurgų, plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas...

Dirba veikiančiame ugnikalnyje, iš kurio sklinda odą ėdantys nuodai: visa tai – dėl „velnio aukso“ (8)

Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš...