Kas tai?

Sekso pasninkas (angl. „Sex fasting“) ar bent jau sąmoningas intymaus gyvenimo kuriam laikui atsisakymas pastaruoju metu pasiekė populiarumo aukštumas. Ir nors tarp jaunosios kartos stebimas sekso nuosmukis, kai kurie psichologai teigia, kad šis metodas tik dar labiau suartina poras.

Psichoterapeutė Marianne Johnson aiškina, jog nemaža dalis santykių terapeutų kartais naudoja pojūčių sutelkimo metodą, siekdami sustiprinti intymumą tarp dviejų žmonių. „Tai prasideda nuo poros sutikimo tam tikrą laiką neužsiimti seksu. Dėmesys tuo metu sukoncentruojamas į kitus jutiminius išgyvenimus ir skirtingas prisilietimo formas, – pasakoja psichoterapeutė. – Pamažu poroje atsinaujinus intymumui, jie vėl užsiima seksu.“

Kaip pabrėžia M.Johnson, metodo atlikimo forma priklauso nuo to, dėl kokios priežasties partneriai apsilanko terapijoje, tačiau bendras tikslas visada būna vienas ir tas pats – sumažinti dėmesį, skirtą tik seksui. „Tai patobulina ir dviejų žmonių komunikavimo įgūdžius, nes dirbama kartu vardan bendro tikslo“, – toliau sekso pasninkavimo privalumus vardina psichoterapeutė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog susilaikymas nuo sekso gali būti naudingas kiekvienai porai: „Noras ir susijaudinimas ateina ir praeina, o šis procesas susijęs su mokymusi. Žmogus pradeda suvokti, kas jam patinka, o kas trukdo patirti malonumą.“

Ši technika ne ką mažiau gali būti naudinga ir tiems, kurie patiria seksualinės funkcijos sutrikimų. Pavyzdžiui, jei dėl erekcijos sunkumų žmogus praradęs libido. „Žmogų tiesiog užplūsta palengvėjimo jausmas, kai jis vėl gali intymiai susijungti su tuo, kas jį įkvepia, nebijodamas nepateisinti partnerio lūkesčių“, – teigia ji.

Pagerėja intymus gyvenimas


Išbandę susilaikymą žmonės vienbalsiai pareiškia: „Pasninkavimas lygu protą sukrečiančiam seksui vėliau“. Seksualinės gerovės specialistės Tracey Coates nuomone, tai visai galimas variantas.

Susilaikydami nuo sekso, partneriai gali sukurti seksualinę įtampą ir ištirti naujus intymaus ryšio aspektus, ypač jei tuo metu pora išgyvena santykių nuosmukį. Tačiau reikia atminti, kad norint užsiimti pasninkavimu, reikalingas nuoširdus ir atviras bendravimas, kad partneris suprastų kito žmogaus ketinimus ir motyvus.

„Daugelis porų lytinių santykių metu patiria stresą, nes nejaučiamas intymumas, kuris turėtų būti įsišaknijęs iš patirties. Sąmoningas susilaikymas nuo sekso kurį laiką gali ne tik atgaivinti seksualinę kibirkštį, bet ir pagerinti intymius santykius“, – aiškina seksualinės gerovės specialistė Tracey Coates. – Kartais seksą reikia išbraukti iš rutinos, kad pora užmegztų ryšį ir suprastų vienas kito norus bei poreikius. Juk santykiai nėra vienintelė seksualinio malonumo forma.“

Kaip ir psichoterapeutė M.Johnson T.Coates pabrėžia, kad pasninkavimas pagerina poros bendravimą. Jos nuomone, kai kurios poros slepiasi už sekso ir net nebando intymiai kalbėtis apie santykius, tad atsisakius sekso partneriai vienas kitam atsiveria.

Ir galiausiai, koks tas jausmas staigiai nutraukus abstinenciją? „Kai pasninkavimą nutrauks seksas, jausitės tiesiog gyvybingi. Suprasite, kad emocinį intymumą verta derinti su fiziniu, – teigia seksualinės gerovės specialistė Tracey Coates. – Padidės lytinis potraukis, ištvermė ir netgi orgazmų tikimybė.“

„Kai pasninkavimą nutrauks seksas, jausitės tiesiog gyvybingi. Suprasite, kad emocinį intymumą verta derinti su fiziniu, – teigia seksualinės gerovės specialistė Tracey Coates. – Padidės lytinis potraukis, ištvermė ir netgi orgazmų tikimybė.“