Tai yra, panašiai kaip šuniukas Bobas iš visos jūsų ištariamos tirados: ”Šiandien sekmadienis ir Bobas tuoj eis pasivaikščioti, bet po to reikės užeiti į parduotuvę, ir tik tuomet Bobas pavalgys”- išskiria tik du žodžius “Bobas” ir “pasivaikščioti”- ir tuomet vizgina uodegą. Taip atseit ir vyras, iš moters, kalbančios apie vaikų pažymius, remonto būtinybę, kaimynės prašymą ir lengvos koketiškos šypsenos išskiria tik lengvą koketišką šypseną, o kitką tiesiog praleidžia!

Tačiau palaukite. Išskiria jis tą šypseną ne todėl, kad tai kvietimas seksui, o todėl, kad tai reiškia komplimentą vyrui: ”tu man patinki”. Bent jau taip vyrui atrodo. Moteris, kuri klausosi vyro, seksualines užuominas palieka atsargai, ir gyvai įsijaučia į kitus vyro kalbamus dalykus, tačiau daug ką gali praleisti, išskyrus jai sakomus komplimentus. Komplimentus moteris pastebi iš karto. Nes vyro komplimentas reiškia: ”tu man patinki”.

Todėl optimalus bendravimas tarp vyro ir moters būtų toks: ”Tu man patinki”- sako vyras. “Ir tu man patinki”- atsako moteris. Visa kita informacija ne tokia ir svarbi. Tačiau vyras, kuris įsimylėjo, puola į kitą kraštutinumą. Jis jau apsėstas, ir galvoja ne apie tai, ar jam patinka moteris, ir ne apie tai, ar jis jai patinka. Jis galvoja apie ją. Ką ten - jis gyvena vien ja! Ir tai jau nėra naudinga nei jam, nei jai.

Išsiaiškinkime, kuo tai skiriasi. Štai įsivaizduokite sau žmogų, kurio galvoje - na, geriau pasakysime, širdyje, yra meilė, pagarba, susižavėjimas. Taip, visko iš karto nebūna, tačiau įsivaizduokime. Ką pasakys ar padarys tas žmogus, kai atsidurs jūsų asmeninėje zonoje? Jis padarys kažką, dėl ko jūs pasijusite mylima, gerbiama, žavinga. O dabar įsivaizduokime, kad į jūsų asmeninę zoną atėjo žmogus, kurio galvoje ir širdyje esate jūs. Jūsų šviesus įvaizdis stovi prieš jo akis dieną ir naktį. Kas atsitiks? Teisingai, šis “apsėstas” žmogus iš kart sukels jums kažkokį nepatogumo jausmą.

Kodėl? Todėl, kad jis jūsų – gyvos ir realios - nemato, o mato savo įvaizdį. Ir jei jūs neatitinkate to įvaizdžio, jis ant jūsų siaubingai supyksta ir netgi atstumia. Todėl jums tenka atspėti, kokį jis ten nešioja įvaizdį, ir arba jį nuvilti, arba apsimesti, kad tokia ir esate. Apie “aš jam patinku” nėra nei kalbos. Jūs jaučiatės nelaisva. Jums nėra lengva, o galiausiai netgi norisi su tuo žmogumi pasielgti kaip nors žiauriai - kad jis atsipeikėtų. O jis nenori atsipeikėti, ir tuomet jūs imatės žiaurių žodžių ar veiksmų. “Tu mane išgalvojai”- sakote jūs.

Ir jam lieka piktas nusivylimas, o jums - nemalonios nuosėdos sieloje: priverčiau jį blogai jaustis. Tačiau ne jūs privertėte jį blogai jaustis, o jis pats susižavėjo, pats ir nusivylė.

Todėl labai svarbu, kad žmogaus širdyje būtų ne koks nors konkretus žmogus, o būtų meilė. Ir visi kiti jausmai.

Svarbu yra ne būti kieno nors mintyse. Žymiai svarbiau būti su žmogumi, sugebančiu mylėti ir draugauti. Meilė ir draugystė, o ne koks nors žmogus, tebūna jūsų širdyje.

Todėl jums ir pasitaiko visokie ten straipsniai apie tai, kad įsimylėjimas - tai liga, kad jis tęsiasi tik tris metus, kad nuo jo vystosi priklausomybė ir netgi “meilės kliedesys”. Nes visuomet, kai vietoje jausmų viduje atsiranda kažkoks vaizdinys, žmogus pereina į gyvenimą vaizduotėje, atitrūkdamas nuo realybės. Ir realybei nuo to tik blogiau.

Tačiau,- paklaus moteris, - gal žmogus, galvojantis apie mane, manimi rūpinsis, mane saugos, ves mane? Galbūt. Tačiau tam jam reikia bent kuriam laikui nustoti galvoti apie jus, o pradėti galvoti apie tai, kas svarbu jums. Jei jūs neturite pinigų,- apie pinigus. Jei norite vaikų - apie vaikus. Jei nemokate suremontuoti buto - apie statybines medžiagas. Jei kenčiate nuo spuogų - apie kosmetologą. Ir čia tik praktinė pagalba. O dar yra psichologiniai poreikiai, iš kurių svarbiausi - jausti savo vertę ir savo patrauklumą, nekalbant jau apie pašaukimą. Žinoma, mes dažnai sakome, kad visa tai - paties žmogaus reikalas, tačiau realybėje mes nesame tiek tobuli ir tiek visapusiški, kiek yra dievybės. Mums reikalingi kiti žmonės kaip veidrodžiai. Ne susižavėję veidrodžiai. O tiesiog švarūs.

Taigi jūsų mylimas ir mylintis vyras neturi būti susifokusavęs vien į jus. Jis turi pajungti savo sugebėjimus ne tam, kad hipnotizuotų save jūsų įvaizdžiu, o tam, kad žiūrėtų į tą pačią pusę, kur žiūrite jūs. Tam nereikia būti “apsėstu” jumis. Apsėstieji yra prasti pagalbininkai. Ir žiaurūs savo objektams, kai jais nusivilia. Reikia mokėti mylėti ir mokėti draugauti.

Ir štai jei jūs sutikote tokį vyrą, jums abiem bus geriau, jei kiekvienas galvos ir apie šimtus kitų dalykų, ne tik apie jus abu. Apie dangų, žemę, žmones, vaikus, augalus, gyvūnus. Apie seksą ir sportą. Apie literatūrą ir meną, mokslą ir religiją. Apie tinką ir dažus, apie kompiuterius ir logistiką. Ir jei prie viso to jūs dar sugebate mylėti ir draugauti, tai kai jūsų žvilgsniai susitiks, juose bus ir šilumos, ir susižavėjimo. Ir tuomet gyventi pasaulyje bus šilčiau ir įdomiau.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją