Kanados mokslininkams pagaliau pavyko rasti atsakymą į klausimą, kas iš tikrųjų jaudina moteris ir kaip pažadinti jų geismą. Tyrimo metu buvo fiksuojama, kokį poveikį moters seksualiniam susijaudinimui daro švelnūs prisilietimai, spusčiojimai ir kitokios glamonės. Taip išsiaiškinta, kokioms glamonėms tam tikros kūno vietos yra jautriausios.
© Shutterstock nuotr.

Paaiškėjo, kad švelniems prisilietimams jautriausia yra kaklo sritis, spaudžiamojo pobūdžio stimuliacijomis – klitoris ir krūtų speneliai, vibravimui – klitoris. Tyrėjų teigimu, jų atliktas tiriamasis darbas ir gauti rezultatai turės įtakos krūtų didinimo ar lyties keitimo (iš vyriškos į moterišką) operacijai nusiteikusiems asmenims.

Mokslininkai iš Kvebeko universiteto (Kanada) įkalbėjo tyrime dalyvauti trisdešimtį puikios sveikatos moterų, kurių amžius – nuo 18 iki 35 m. Eksperimentų metu buvo stimuliuojamos ne tik intymiems prisilietimams jautrios kūno zonos kaip tarpvietė (klitoris, mažosios lytinės lūpos, makštis, išorinė išangės zona) ar krūtys (krūtis, areolės, speneliai), bet ir kitos kūno sritys (kaklas, dilbio oda, pilvas). Kitų prisilietimams jautrių kūno vietų (pvz., pėdų) tyrėjai nepasirinko.

Tiriamųjų buvo paprašyta apsinuoginti ir išsitiesti ant procedūrų stalo. Dalyvių buvo prašoma užsidėti akinius, kad eksperimento metu jos neturėtų galimybės matyti. Tyrimui pasirinktos kūno zonos buvo stimuliuojamos tiriamaisiais instrumentais, perteikiančiais įvairius lietimo niuansus. Tyrėjai pasirinktą kūno dalį stimuliuodavo 1,5 s, penkias sekundes luktelėdavo ir teiraudavosi tiriamosios, ar ši ką nors juto.

Tyrimo autorių teigimu, tokio pobūdžio tyrimas seksologijos srityje buvo atliekamas pirmą kartą.

„Tyrimas buvo sutelktas ypač į jaunesnio amžiaus moterų kūno polinkius reaguoti į trijų tipų stimuliaciją – švelnius prisilietimus, spusčiojimus ir vibraciją, – žurnale „Journal of Sexual Medicine“ rašo tyrimo autoriai. – Iki šiol buvo atlikta keletas tyrimų, kurių metu buvo koncentruojamasi į tarpvietės ir krūtų jautrumo slenksčio nustatymą, tačiau jų rezultatais buvo gauti standartai tokiems klinikiniams faktoriams kaip senėjimas, genitalijų ir krūtų operavimas, genitalijų patologijos ir seksualinės funkcijos.“

Kanadiečių tyrimo rezultatai atskleidė, kad moterų seksualinio susijaudinimo intensyvumas labai priklauso nuo spusčiojimų.

„Gauti tyrimo duomenys byloja, kad kūno vietos į skirtingo tipo stimuliacijas reaguoja skirtingai. Štai genitalijos, kaip paaiškėjo, labiau jautrios spaudžiamojo pobūdžio poveikiui (pvz., įsiskverbimui) ir vibracijai, o ne švelniems prisilietimams, nors, pavyzdžiui, tokia moters genitalijų zona kaip makštis, pasirodo, jautriausia švelniems prisilietimams.“

Tyrimo metu buvo analizuojama tokių veiksnių kaip krūtų dydis, kūno masės indeksas, hormoninė kontracepcija, menstruacinis ciklas ar seksualinė orientacija, įtaka. Tyrėjų teigimu, nė vienas iš išvardintų faktorių žymesnės įtakos rezultatams neturėjo. Tiesa, įtakos jautrumui gali turėti seksualinė abstinencija (susilaikymas) ir kūno puošyba auskarais.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad skirtingos kūno vietos į skirtingų tipų stimuliacijas reaguoja nevienodai, o seksualinis stimuliavimas padidina kūno jautrumo slenkstį švelniems prisilietimams. Taip pat prieita išvados, kad tam tikros klinikinės aplinkybės (pvz., plastinės operacijos) gali pakeisti vienos ar kitos kūno vietos jautrumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (29)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (35)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Naujas posūkis NT rinkoje – prasidėjo žaidimai su kainomis (95)

Stabtelėjus nekilnojamojo turto pardavimams, pasigirdo gandų apie tai, kad vystytojai, kuriems...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (2)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Kas vertas pakeisti Grybauskaitę? Labiausiai lauktos pavardės praeiviai kažkodėl vengė (732)

Nors iki prezidento rinkimų liko dar pusantrų metų, viešojoje erdvėje prasideda diskusijos, kas...

Keisti Pūko keliai į Kultūros komitetą: susitarimas rastas ir tarp didžiausių oponentų (66)

Seimo komitetų postų dalybos panaikino priešpriešą ir tarp didžiausių oponentų. Opozicinės...

Specialistai įvertino ne tik garsių žmonių pasiūlytas idėjas (15)

Užtektų paprastų dalykų – pasisveikinti, džiaugtis tuo ką turime ir žmonės būtų...

4 priežastys, kodėl vis atsinaujina grybelinė infekcija (4)

Jeigu jums nuolat atsinaujina grybelinė infekcija, žinokite, kad jūs nesate viena. Tiesą sakant,...

Teismo verdiktas: „Linkomanija“ turi būti blokuojama papildyta 16:42 (378)

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismo posėdyje paskelbtas sprendimas vadinamojoje...

Trumpas žada Šiaurės Korėją paskelbti terorą remiančia valstybe (40)

Prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pažadėjo Šiaurės Korėją paskelbti terorą remiančia...