aA
Patirti intymumo momentą čia ir dabar, kai pasaulis griūva – sudėtingas dalykas net ir šaltų nervų žmogui. Intymumas gali padėti nors trumpam pamiršti pasaulio negandas, o tai šiuo metu itin svarbu. Tik kaip reiktų pasinerti į malonumus, kai naujienų srautas galvoje to neleidžia?
Kai sekso metu mintys kitur: tokiais atvejais pagelbės ne žodžiai, o tam tikri judesiai
© Shutterstock

Pradėti reiktų...

Seksualinės sveikatos programėlės „Ferly“ įkūrėja ir terapeutė Kate Moyle teigia, kad nemažai žmonių nesugeba atsipalaiduoti ir nustumti įkyrias mintis į šoną sekso metu: „Kaip visuomenė kovojame su pernelyg aktyviu protu, leidžiame savo mintims maištauti ir nesuteikiame galimybės mėgautis „čia ir dabar“ momentu.“

Prieš pradedant mokytis, kaip sekso metu vėl jaustis čia ir dabar, naudinga suprasti, kad žmonės patiria skirtingą seksualinę aistrą.

„Dauguma moterų patiria vadinamąją „reaguojančią aistrą“. Ji skiriasi nuo vyrų, kurie patiria „spontanišką troškimą, – pasakoja K.Moyle. – „Spontaniškas troškimas“ yra kaip žaibas į lytinius organus. Sekso norima netikėtai. O „reaguojančioji aistra“ ne tokia pastebima, nes noras atsiranda reaguojant į dirgiklius, kurie vienu metu gali apimti bučinius, įdėmų žvilgsnį, rankų prisilietimus ar užuodžiamus kvepalus.“

Jei jūsų protas pavargęs, bus daug sudėtingiau prisitaikyti prie „reaguojančios aistros“ dalykų, vadinasi, bus sudėtinga sutelkti dėmesį į malonumą ir jausti intymumo momentą.

Duokite ženklus

Atsiribojimas kiekvienam gali pasireikšti skirtingai: vieni jaučiasi robotais, kiti emociškai atitrūksta nuo rūpimų žmonių, treti patiria smegenų miglą, o dar kiti jaučiasi taip lyg gyventų nuolatinėje svajonių būsenoje.

Visiškas atitrūkimas nuo realybės sekso metu gali atrodyti kaip fiziniai pojūčiai. Galvojimas apie indus, darbą – atsisakymas emociškai būti su partneriu. Šiuo atveju pagelbės ne žodžiai, o judesiai. Bakstelkite į lovą du kartus ar naudokite nedidelius daiktus, pavyzdžiui, segtukus ir juos numeskite ant žemės. Susitarkite su partneriu, kaip parodysite, jog intymiais momentais esate nutolęs.

Bendraukite

Lengva pamiršti, kad seksas turi būti smagus ir malonus, kai jis vyksta ne taip, kaip abu partneriai norėtų, kai vienas jų arba abu yra išsiblaškę. „Jei tikrai siekiama išlaikyti ar pagerinti seksualinį gyvenimą, malonumo gavimas ir intymumo patyrimas – du svarbiausi sudedamieji ingredientai“, – pasakoja terapeutė.

K.Moyle pataria atkreipti dėmesį į dar kelis intymumo aspektus, kurie padėtų atsipalaiduoti sekso metu:

  • Kartu su partneriu išsiaiškinkite, kokie prisilietimai jus ir jūsų mylimąjį (-ąją) jaudina.
  • Kalbėkite su partneriu sekso metu, ką jaučiate ir apie tai, kas jums patinka.
  • Nustokite save vertinti iš šono. Jūs neturėtumėte kiekvieną kartą nerimauti dėl to, kaip pasirodysite.


Nepavyksta?

Jei net komunikacija su partneriu nepadeda išjungti minčių srauto galvoje, pabandykite apsilankyti pas psichologą ar terapeutą, kuris kartu su jumis suras tinkamiausią būdą, kaip vėl mėgautis seksu.

„Žmonės kartais išbando „Sensate Focus“ terapijos techniką. Ji stiprina intymumą ir teigiama, kad padaro seksualinę patirtį malonesnę. Šis metodas moko dėmesingumo: kaip smegenims kovoti su blaškymusi ir patirti intymumo momentą. Sąmoningumas taip pat gali jus išmokyti valdyti mintis, nutildyti protą ir prisitaikyti prie malonumo“, – įvardija K.Moyle.

Pagalbos galima ieškoti ir internete. Moterų sveikatos tyrinėtoja dr. Lori Brotto kartu su „Ferly“ sukūrė skaitmeniniu sąmoningumu pagrįstą kognityvinės terapijos programėlę. Ją galima atsisiųsti nemokamai, o joje pateikiamas turinys suskirstytas į struktūrines temas. Programėlė su specialistų pagalba moterims pateikia informaciją apie orgazmus, siūlo būdus, kaip jaustis sekso metu čia ir dabar, kaip atsikratyti gėdos jausmo bei sustiprinti aistrą. Lietuviška versija būtų „Nebegėda“ komandos rašomi tekstai, kurie specializuojasi seksualinėje sveikatoje.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.6111

Top naujienos

Paltanavičius – apie išsiderinusią gamtą: atsakymas, kodėl taip nutiko – mums prieš akis nuotraukų galerijoje – įspūdingi pavasarėjančios Lietuvos vaizdai (3)

Selemonas Paltanavičius sako vengiantis atsakinėti žurnalistams, koks bus pavasaris, nors...

Ainis Gurevičius

Įspūdinga įkaitų vadavimo drama Londone tiesioginės transliacijos metu: pasaulis pamatė, kaip dirba legendinio britų SAS kariai

1980-ųjų pavasarį Londone, Pietų Kensingtono rajone, arabų teroristai užgrobė Irano...

Įsiaudrinęs Lukašenka: lenkai su lietuviais ruošiasi su mumis kariauti (22)

Jeigu Jungtinė Karalystė (JK) perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, Rusija gali duoti...

Belickaitės sutuoktinis Jurgutis traukiasi iš viceministro pareigų: reikia kraujo ir atsakomybės (15)

Po kilusio skandalo, kai paaiškėjo, kad ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona...

Apibūdinti „Ryto“ rezultato negalėjęs Žibėnas gynėsi dėl farso pabaigoje: kas to nedarytų

Per vienas rungtynes Vilniaus „Rytas“ išgyveno visą ligšiolinį sezoną – su savo nupuoliais,...

Atlikėjas Stano perdavė linkėjimus finansų ministrei: jūs pati iš „gyvulių ūkio“ (31)

Finansų ministrei žadant didesnį mokesčių sąžiningumą, verslo atstovai neslepia nusivylimo...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Moterų apipjaustymas pasaulyje vis dar praktikuojamas: mergaitė bandė bėgti, bet giminaičiai vis tiek sugavo ir padarė ką sumanę

„Man buvo šešeri, kai tai nutiko. Žinojau, ką jie man padarys, supratau, kad jie ketina mane...

Sinoptikai skelbia, kad bus šilta, bet lietinga ir vėjuota: savaitgalį prasidės nemalonūs pokyčiai

Ketvirtadienio dieną per šalį praslinks kritulius nešantis atmosferos frontas. Danguje bus daug...

„Ryto“ pasirodymas Europoje baigtas: vilniečiai laimėjo, bet per mažu skirtumu (1)

„Ryto“ (3-3) krepšininkų europinis sezonas baigėsi trečiadienį – vilniečiai namie...

Karas Ukrainoje. Zelenskis po Rusijos atakų: Ukraina atsakys į kiekvieną smūgį Lavrovas grasina rimta karo eskalacija

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...