aA
Kartais atrodo, kad dėl visko kalti seksologai. Nuo tada, kai jie mus įtikino, kad esame verti malonumo, prasidėjo negandos: „užsiciklinome“ dėl to malonumo, sudarinėjame jo skales, iš partnerių reikalaujame nerealių dalykų ir įsigyjame ne vieną keistoką kompleksą. Pasak tų pačių seksologų, tokios „bėdos“ dažniau kamuoja dailiosios lyties atstoves, rašo laidy.mail.ru
© Shutterstock nuotr.

Aš verta daugiau

Kai tik žiniasklaidoje pasirodo žinutė iš serijos „Britų mokslininkai nustatė...“ arba publikuojamas straipsnis apie kairės nosiaryklės orgazmą, ne viena stveriasi už galvos. Kodėl jos, tokios laisvos ir brandžios sekso metu nepraranda sąmonės? Kas dėl to kaltas – partneris, seksas ar jos pačios?

Kai kurioms moterims seksas tampa orgazmo vaikymusi: jos taip stengiasi per kiekvieną lytinį aktą jį patirti, kad vietoj malonumo teikiančio proceso meilės naktys ima panašėti į mokslinius eksperimentus. Tačiau rezultatai prasti – jokio orgazmo, net ir malonumo tikėtis sunku.

O čia dar mokslininkai gąsdina. Norėdami išlaisvinti moteris iš susikaustymo pančių, jie tvirtina, kad seksas be orgazmo – pavojingas jų sveikatai...

Tuo tarpu psichologai perspėja, baimės, kompleksai ir vidiniai konfliktai neleidžia patirti visų sekso malonumų.

Ką daryti?

Peršasi išvada – viskas individualu. Viena moteris gali pakilti į žvaigždes, kitai pakanka greitos ir lengvos iškrovos. Todėl nereikia taip sureikšminti orgazmo: pakanka ir to, kad sekso metu jaučiate malonumą.

Beje, kai kurie seksologai teigia, kad moters seksualumo vertinimas tik pagal tai, ar ji patiria orgazmą, ar ne, – neatitinka tikrovės. Teigiama, kad sekso simbolis garsioji aktorė Merlin Monro nesugebėdavo jo patirti nė su vienu savo partnerių.

Iš kitos pusės...

Aišku, visavertis lytinis gyvenimas – nuostabu. Tyrinėdama ir pažindama save anksčiau ar vėliau bet kuri moteris gali pakilti į jau minėtas žvaigždes. Tačiau akla mechanika tam tikrai nepasitarnaus. Be to, net ir patyrę specialistai negalės jums tiksliai nurodyti vieno kelio orgazmo link. Tai, pasak jų, - individualu.

Jo rankų darbas

Dar vienas, gana paplitęs moterų stereotipas – kad sekso kokybė priklauso nuo vyro: nuo jo penio dydžio, seksualinės patirties ir t.t. Dažnai moterys iš vyrų tikisi neįmanomų dalykų: kad intymių santykių metu jie taptų telepatais, atspėjančiais ir įgyvendinančiais visus partnerės troškimus ir užmanymus. Tuo tarpu vyras gali norėti visai ko kita arba tiesiog nesuprasti, ko gi iš tiesų jo moteris nori.

O kai kurios moterys lovoje tampa tarsi garsioji namų tvarkytoja Freken Bok – nuolat auklėja ir moko partnerį, ką jam daryti, o ko ne. Tuomet seksas tampa žaidimu į vienus vartus. Ir nieko keista, kad po kurio laiko jis apleidžia poros santykiu.
Ką daryti?

Kvaila būtų aiškinti, kad kapų tyla lovoje – tai, ko reikia. Dar kvailiau neigti moters vaidmenį sekse. Sekso kokybė priklauso ne tik nuo vyro, bet ir nuo moters menstruacijų ciklo, nuo to, kaip tą dieną ji jaučiasi – ar viskas gerai darbe, ar vaikai neprikrėtė mokykloje išdaigų, ir dar vienas Dievas žino, nuo ko.

Todėl geriausia, ką galima padaryti – atsipalaiduoti ir mėgautis vienas kito artumu. Ir ne tylėti, o ramiai pasikalbėti su partneriu.
Iš kitos pusės...

Kažkada karalienė Viktorija dukrai prieš pirmąją šios vedybinio gyvenimo naktį pasakė: „Užmerk akis ir galvos apie Angliją“. Šiandien ši frazė skamba kaip anekdotas, nes moterys jau seniai įrodė, kad yra visateisės sekso partnerės. Kodėl gi tuo nepasinaudojus?


Aš galiu viską

O dabar pakalbėkime apie flirtą. Garsi psichoanalitikė Katrin Blan paskelbė straipsnį, kuriame teigia, kad sekse lygybė – neįmanoma. Specialistė rašo, kad šiuolaikinės moterys flirtuodamos ir turėdamos intymių santykių elgiasi kaip vyrai, dėl to prarasdamos dalį malonumo.

Apie ką jūs čia, paklausite? Ogi apie tai, kaip moteris suvilioja vyrą vienai nakčiai šiam net nespėjus atsitokėti. Vieną du kartus tai įmanoma, gal net ir įdomu.

Tačiau nuolatinė kova su pasyviu moters vaidmeniu tiek sekse, tiek ir socialiniame gyvenime, pakiša joms kiaulę: moterys nebėra patenkintos savo seksualumu. Bandydamos realizuoti savo poreikius moterys elgiasi agresyviai. Tai tampa nuolatiniu elgsenos modeliu ir griauna visa tai, ką, siekiant malonumo, mums dovanojo gamta.

Ką daryti?

Moters valdžia – jos patrauklumas, o jėga – silpnumas. Ir tai puikiai žino moterys, kurias vyrai vadina užkariautojom. Tokios moterys pačios niekada neskambina ir nekviečia vyro į pasimatymą, negieda jam ditirambų, tačiau gali sukurti tokių intrigų, kad pačios tampa medžiotojomis, o ne auka.

Iš kitos pusės...

Žinoma, vienos nakties sėkminga medžioklė, suteikia adrenalino, gali paįvairinti seksualinį gyvenimą. Tačiau kai tikslu tampa vyro nusitempimas į lovą, o ne artumo teikiamas malonumas, - ne viena nubudusi ryte jaučiasi it musę kandusi...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Motina dėl su buvusiu vyru gyvenančios dukros beldžiasi į tarnybų širdis: specialistai grėsmės nemato (9)

Buvusi žurnalisto Tomo Čyvo žmona Jurgita Motiejūnaitė kreipėsi į DELFI ir pateikė Vaiko...

Kada sprogs NT burbulas: ekspertai turi skirtingas nuomones (17)

Kuomet vis garsiau kalbama apie galimai artėjančią krizę, ekonomistų nuomonė kiek išsiskiria...

„Apačių“ prezidentas: ar šis titulas Skverneliui dar pasiekiamas? (75)

Pastaruoju metu, kilus vyriausybės krizei, premjeras Saulius Skvernelis , užuot gesinęs laužą,...

Problema, kuri plinta kaip virusas: nekaltas žodis gali sugriauti gyvenimą

Seime politikai įžeidinėja vieni kitus, valdiškų įstaigų ir įstaigėlių vadovai žemina savo...

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (1432)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Priežastys, dėl kurių darbuotojai nusprendžia keisti darbą: dažniausiai – ne dėl algos (5)

Talentų lojalumas yra kritiškai svarbus organizacijos veiklos tęstinumui. Įmonės, prarasdamos...

Psichologas įvardijo dovanas, kurioms išleidžiama daugiausiai pinigų, bet mažiausiai džiugina jų gavėjus (1)

Dovanojimas ir dovanų laukimas mums visiems pažįstamas ir geidžiamas. Tačiau turbūt kiekvienas...

Taupyklės ir sankcijos: kaip subyrėjo rublio ir naftos kainų ryšys (147)

Pastarąjį kartą žaliavinės naftos kainos staigiai smigo žemyn 2015 metų pabaigoje, patraukdamos...

Jurga Klimaitė-Riebling nusivylė šventiniu Vilniumi: žinau, kodėl sostinės eglutė gavo į skudurus (70)

Šiemet kalėdinis laikotarpis daugeliui lietuvių sukėlė ne tik džiugias emocijas, bet ir...

Didelė dalis nežino, kad yra alergiški kasdien vartojamiems produktams: Unikauskas siūlo pasitikrinti patiems (10)

Tam tikru momentu savo gyvenime kiekvienas žmogus gali patirti jautrumą maistu, LRT TELEVIZIJOS...