aA
Esu 20 metų mergina. Norėčiau pasikonsultuoti mane kankinančiu, šlykščiu klausimu. Visad turėdavau tuos vadinamus erotinius sapnus, kuriuose įsivaizduodavau lytinį aktą ar ką panašaus ir patirdavau tam tikrą fizinį malonumą. Dažniausiai tai būdavo rytais, tomis negilaus miego valandomis, ir atsikėlusi aš į tai tiesiog numodavau ranka, nes scenarijai būdavo juokingi, kiek kvailoki, arba su žmonėmis, kurių nenorėčiau matyti ar net nebendrauti, tai galvodavau – galva kvailioja.
Ką galėtų reikšti keisti erotiniai sapnai
© Shutterstock nuotr.

Turiu vaikiną, reguliariai mylimės ir jis man suteikia viską, ko noriu. Bet štai prieš kelias dienas aš susapnavau fantasmagorišką, klaikų erotinį sapną. Jeigu kada nors gyvenime pamatyčiau tokį pornografinį siužetą, aš pasibaisėčiau, man pasidarytų bloga, gaila dalyvaujančių žmonių, nes jis buvo žeminantis, dalyvaujant kraupiems prietaisams, nenoriu leistis į detales, bet vienu žodžiu – baisus. Ir aš patyriau orgazmą pačioje labiausiai žmogaus valią pažeminančioje vietoje.

Esu skaičiusi apie erotinius sapnus, daug kur rašo jog sapnuojama tai, ką laikai seksualiu, bet realiame gyvenime bijai pripažinti ar tai yra pvz. uždrausta. Bet aš negaliu suvokti, kaip aš galėjau sapnuoti tokius klaikius dalykus ir baisu savęs pačios. Gal galėtumėte kaip nors padėti? Ar yra koks nors išaiškinimas, kad nebūtinai man slaptai erotiška tai, kas yra antžmogiška?

Milda (vardas pakeistas)

Atsako psichologė Irma Skruibienė (skruibis.lt | namuterapija.lt)

Labas, Milda, ačiū už atvirą laišką. Tikiu, kad gali būti nelengva dalintis patyrimais, kurie Tau pačiai atrodo šlykštūs. Ir įsivaizduoju, kaip Tavo aprašomas sapnas gali išgąsdinti ir sukelti daug klausimų. Tuo pačiu atrodo, kad toks ryškus, sukrečiantis sapnas gali byloti apie kažkokius svarbius su Tavimi vykstančius procesus. Tačiau aš kviesčiau į sapno simboliką žiūrėti ne tiesiogine, o perkeltine prasme – sapnuose retai kada įvykiai ar vaizdiniai pasireiškia tiesiogiai. Tad nors sapnas yra susijęs su erotika, jis gali reikšti ir visai ką kita.

Sapne esančios figūros, veikėjai, vaizdiniai paprastai simbolizuoja paties žmogaus vidines dalis, jame pačiame vykstančius, dažniausiai neįsisąmonintus, procesus. Tavo papasakotam sapne skamba pažeminimo tema, galbūt ir prievartos, tačiau paradoksaliai iš to yra patiriamas malonumas.

Norisi pakviesti Tave pagalvoti, ar yra tokių situacijų, nesvarbu, kokiose gyvenimo srityse, kur pati su savimi elgiesi (ar leidi kitiems elgtis) nepagarbiai, galbūt per nenorą, per kažkokią prievartą? Kaip su tokiomis situacijomis galėtų būti susijusi sapne patiriamo orgazmo simbolika? Paprastai pats sapnuotojas gali geriausiai suprasti ir paaiškinti savo sapno reikšmę, reikia tik kelių nuorodų, kuria kryptimi žiūrėti.

Sapne taip pat gali atsirasti vaizdiniai, susiję ne tik su Tavo asmenine patirtimi. Kažkokiomis simbolinėmis formomis gali iškilti ir šeimos, giminės istorijos patirtis – galbūt neįsisąmoninta, neįvardinta. Sapno vaizdiniai gali ateiti ir iš simbolinės informacijos plačiąją prasme – iš mitų, pasakų, religinių tekstų.

Carlas Gustavas Jungas tai vadintų su kolektyvine pasąmone, su archetipine informacija susijusiais simboliais. Žinojimas, kad gali taip būti, gal padėtų kiek lengviau, nuolaidžiau žiūrėti į save – tokio sapno sapnuotoją, nes sapno vaizdiniai gali ateiti ne iš asmeninės, bet kolektyvinės patirties. O žmonijos patirtis oho!, kokia visokia buvo ir yra.

Clarissa Pinkola Estés knygoje „Bėgančios su vilkais. Laukinės moters archetipas mituose ir pasakose“ [plačiau] rašo apie prigimtinį dvasios grobuonį, slypintį kiekviename iš mūsų. Pasak C. P. Estés, „tiek mūsų viduje, tiek išorėje egzistuoja jėga, kuri priešinasi natūraliems mūsų prigimties instinktams“ (p. 64). Ji gali nuslopinti mumyse esantį. įžvalgumą, intuiciją, atkaklumą, kūrybinę energiją. Tam, kad šį grobuonį įveiktume, turime visų pirma atrasti, suprasti, kad jis yra ir kas jis yra (kaip pasakoje „Mėlynbarzdis“). Tai, ką rašau šioje pastraipoje, yra apie simbolinę, perkeltinę prasmę. Bet apie tą patį yra ir sapnai. Tavo sapno vaizdiniai man priminė šią simbolinę informaciją. Nors galiu ir klysti – galbūt Tau atrodys, kad ji nesusijusi su Tavo sapnu. Ir būsi teisi.

Galbūt matydama daugiau būdų, kaip galima žiūrėti į sapnus, galėsi toliau ieškoti ir, tikiuosi, atrasti.

Sėkmės.

http://psichika.eu
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žiauriausias skerdynes pokario Europoje matęs taikdarys: jie žiūrėjo į mus su viltimi ir baime, o mes negalėjome nieko padaryti

Liepos 12-osios vakare pirmieji autobusai kirto fronto liniją ir pasiekė Kladanji pabėgėlių...

Lietuvos įmonės įvertino britų planus dėl atvykstančių darbuotojų: sužlugdytų patys save (43)

„Legalus darbas Anglijoje (amžius iki 60 metų)! Dirbk sandėliuose bei fabrikuose! Užsidirbk...

Orai: nemalonus reiškinys tęsis visą savaitgalį (6)

Po labai vėjuotos nakties, sekmadienio dieną vėjas aprims nežymiai. Vis dar daugelyje rajonų...

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (154)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (353)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

Po ilgos tylos Grybauskaitė prakalbo apie santykius su komanda bei ką būtų dariusi su Narkevičiumi (557)

10 metų Lietuvai vadovavusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Knygų...

Turistų traukos taikinys Lietuvoje: žmonės čia netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (9)

Savaitgaliais į Pakruojį, esantį Šiaurės Lietuvoje , suvažiuoja nemažai automobilių, pilnų...

Internautus papiktino „TV pagalbos“ vedėjų elgesys ir žodžiai: gynė smurtavusį vyrą? (177)

Socialines problemas apžvelgiančioje laidoje „TV pagalba“ neseniai buvo rengiama laida apie nuo...

Liga, dėl kurios draugai ir kolegos gali virsti priešais: tokį sergančiojo elgesį sunku pakęsti net ir artimiesiems (3)

Vagystė dažnam asocijuojasi su neigiamais jausmais ne tik dėl to, kad tai – nusikaltimas....

Kodėl moterys patiria orgazmą: tai susiję ne tik su giminės pratęsimu (23)

Priežastys, kodėl moterys patiria orgazmą, mokslininkus domina jau gana seniai. Vyrams orgazmas...

|Maža didelių žinių kaina