Anot profesoriaus, jeigu seksas trunka mažiau nei minutę, tai jau yra laikoma priešlaikine ejakuliacija ir tokį vyrą reikia kuo skubiau siųsti pas gydytojus.

Netgi subyra šeimos

Gydytojo urologo B. Dainio pastebėjimais, maždaug 18 proc. jaunų vyrų kreipiasi dėl priešlaikinės ejakuliacijos problemų. Vadinasi, kas penktas–šeštas stipriosios lyties atstovas jauname amžiuje patiria nesklandumų lovoje.

„Vyrai dažnai prisipažįsta, kad galbūt ir užtektų sekso, bet partnerė arba žmona yra nepatenkinta. O nesoti moteris – blogiau negu alkanas vilkas. Net ir šeima kartais gali subyrėti.

Dažnai moteris tokių problemų turintį vyrą tempia pas gydytoją. Arba pats vyras skundžiasi: moteris susijaudina, bet negali pasiekti orgazmo, atsiranda maudimas lytinių organų srityje. Moteris vengia vadinamojo „greituko“. Todėl vyras prašo: noriu, kad kokiomis nors priemonėmis pailgintumėte lytinį aktą“, – pasakoja profesorius.

Gali būti rimtos ligos priežastis

Kokia yra ideali sekso trukmė dailiosios lyties atstovėms?

„Prieš dvidešimt metų buvo sakoma, kad seksas turi trukti ne trumpiau kaip dvi minutes ir per tą laiką turi būti atlikta ne mažiau kaip šešiasdešimt frikcijų. O dabar laikoma, kad priešlaikinė ejakuliacija yra tuomet, kai seksas trunka iki vienos minutės. Tiesa, pagal tarptautinius standartus, sekso trukmė turėtų siekti penkias ir daugiau minučių“, – sako profesorius, pridurdamas, jog su priešlaikinės ejakuliacijos problemomis susiduria viso pasaulio vyrai.

Iškilusias seksualines problemas vyrija linkusi „nurašyti“ šalutiniams dalykams. Jų giliu įsitikinimu, dažniausiai kaltas nuovargis, stresas darbe, netgi blogas viršininkas...

„Sutrumpėjęs seksas gali būti tam tikrų ligų požymis. Dažnai pasireiškia kokios nors uždegiminės ligos. Pavyzdžiui, prostatitas. Nereguliarus lytinis gyvenimas irgi pagreitina spermos išsiliejimą sutrumpindamas lytinį aktą. Įtakos gali turėti kai kurios neurologinės ligos.

Daug sveikatos sutrikimų ir net anatominės ypatybės gali lemti pagreitėjusį spermos išsiliejimą. Tad į šį sutrikimą reikia žiūrėti rimtai, kreiptis į gydytojus, išsiaiškinti priežastis ir pradėti gydytis“, – įspėja profesorius.

Pasiekiama pagalba

„Šiuo metu vyrams jau galima suteikti realią pagalbą, nes yra vaistas, – nuramina profesorius B. Dainys, ragindamas vyrus nenukabinti nosies. – Be kita ko, sekso metu taikoma vadinamoji „start – stop“ metodika, kai artėjant orgazmui vyras šiek tiek pristabdo judesius, kad pailgintų sekso trukmę.

Daugeliui padeda netgi dažnesnis ir reguliaresnis seksas. Kaip kraštutinė priemonė taikomas varpos galvą inervuojančių nervų nupjovimas. Bet tai jau yra drastiška priemonė, kurią per karjerą esu taikęs tik kelis kartus. Paskui vyrai skundžiasi, jog erzina varpos galvutės nejautrumas, nors spermos išsiliejimas gerokai nutolinamas.“

Kaip įvairiuose socialiniuose tinkluose patirtimi dalijasi vyrai, pornografijos žiūrėjimas irgi gali kiek sumažinti seksualinį jautrumą. Tačiau profesorius nerekomenduoja suaugusiems skirtų filmų taikyti kaip sekso pailginimo priemonės.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės