aA
Tikriausiai visi turi tam tikrų silpnybių. Tiesa, moteriškosios laikomos mielomis ir nekaltomis. Tačiau stipriosios lyties atstovai apie savo silpnybes nekalba. Vis dėlto moterys, būdamos prastos nuotaikos, jas prisimena gana dažnai. Koks vyrų elgesys erzina dailiosios lyties atstoves ir kodėl nereikėtų nervintis dėl partnerių silpnybių?
© Shutterstock nuotr.

Pernelyg sureikšmina futbolą

Dažnai moterys apie vyrų pomėgį žiūrėti futbolo rungtynes sako: „Būrys kvailių bėgioja paskui kamuolį, o jis negali atitraukti akių.“ Stipriosios lyties atstovai, nenorėdami praleisti eilinių futbolo ar krepšinio rungtynių, yra pasiryžę netgi sukelti konfliktą. Moterims sunku suprasti, kad patogiai ant sofos prie televizoriaus įsitaisiusiam, šūkaujančiam ir besiplūstančiam partneriui pabunda medžiotojo instinktas.

Mat prieš keliolika tūkstančių metų panašiai šūkaudami vyrų vaikydavosi laukinį žvėrį, kad galėtų jį sumedžioti. Futbolas, krepšinis ar kitas komandinis žaidimas – tarsi šiuolaikinis medžioklės laukas, leidžiantis pasireikšti vyrų prigimtiniam medžioklės instinktui.

Nepripažįsta klaidų

Vyrai tampa itin kūrybingi, kai atsikalbinėja ir nenori pripažinti savo klaidų. Jeigu netikėtai sugenda automobilis ar kompiuteris, piktinasi gamintojų nekompetencija, o ne savo gabumais tai sutvarkyti. Jei neranda mėgstamo megztinio, dėl netvarkos kaltina žmoną, o neįvykus darbiniam sandėriui – partnerius.

Dažniausiai stipriosios lyties atstovams sunku pripažinti savo klaidas ir garbingai pralaimėti. Anot psichologų, taip yra dėl to, kad klaidas vyrai laiko silpnybėmis. Tačiau jų nepripažindami erzina ne tik aplinkinius, bet ir artimuosius. Išmintingos gražiosios lyties atstovės puikiai žino, kad vyrai, manydami, kad klaidų nepripažinimas tarsi atskleidžia stipriąsias jų savybes, save apgaudinėja. Todėl visada priima puikų situacijai sušvelninti.

Trokšta nugalėti

Stipriosios lyties atstovus tiesiog persekioja noras nugalėti. Pasiekimai profesinėje srityje dažnai pakeičia pergalių skonį, todėl asmeninį gyvenimą geba susieti su darbu. Dėl to dažnai kenčia šeima. Nustatyta, kad vedę stipriosios lyties atstovai jaučia dar didesnį pasitenkinimą darbu ir kur kas atkakliau siekia karjeros aukštumų.

Tikėtina, kad norėdami nugalėti, dažnai darbe įžvelgia kai ką daugiau nei azartą, ar vyriškas ambicijas. Taip dažniausiai elgiasi dėl mylimos moters ir šeimos gerovės. Dabar dėl pernelyg didelio užimtumo ir poreikio būti geriausiais priekaištaujama ne tik vyrams, bet ir moterims. Gyvenimo tempas toks greitas, kad nukenčia tarpusavio santykiai.

Itin greitai lytiškai susijaudina

Ilgos kojos, putlios lūpos, didelė krūtinė ir riestas užpakaliukas labai jaudina vyrus. Dėl to mažų krūtų, plonų lūpų ir siaurų klubų savininkės dažnai pasijunta nejaukiai. Jos įsitikinusios, kad jei gamta pašykštėjo visų šių grožybių, vadinasi, daugumos vyrų dėmesys skirtas ne joms. Per JAV mokslininkų atliktą apklausą vyrų teirautasi, kokios apimties moterų krūtinė juos labiausiai žavi.

Paaiškėjo, kad stipriosios lyties atstovams itin patrauklios visų dydžių krūtinės. Kai vyrai ieško vienos nakties nuotykio, pirmiausia vertina moterų išvaizdą. Tačiau kai nori užmegzti ilgalaikius santykius, išvaizda tampa nepagrindiniu kriterijumi. Ir jei vyrai, matydami moterį didele krūtine, garsiai švilpia, tai dar nereiškia, kad jie tai daro iš geismo ar susijaudinimo.

Vengia atvirumo

Vyrams sunku netgi žmonai papasakoti apie savo išgyvenimus. Juos dažniausiai pasilaiko sau, nes mano, kad užuojauta – pasikėsinimas į jų išdidumą. Tuo įsitikinę apie 80 % stipriosios lyties atstovų. Nė vienas vyras niekada nepasakys, kad yra nusivylęs ir jam reikia emocinio palaikymo, nes rodo tam tikrą priklausomybę.

Dažnai stipriosios lyties atstovai nepripažįsta, kad trokšta moters, galinčios suteikti tai, ką vaikystėje davė mama, t. y. paramą, šilumą. Tačiau netgi papasakoję apie savo nesėkmes retai pasijunta geriau. Kita vertus, ne visi vyrai privalo būti geri pašnekovai. Kam tuomet reikalingos draugės?

Bijo nuplikti

Padidėjusį pilvuką įmanoma sumažinti sportuojant. Tačiau pradėję slinkti plaukai vyrams negailestingai primena, kad sensta. Ir nors plikiai laikomi itin seksualiais, jie padarytų viską, kad tik nepliktų. Mat tankūs plaukai – gyvybingumo ir jaunystės simbolis. Dauguma stipriosios lyties atstovų norėtų turėti daugiau plaukų ne tik ant galvos, bet ir ant krūtinės.

Moterys dažnai nė nepastebi, kaip desperatiškai mėgina paslėpti nuplikusias vietas. Įrodyta, kad būtent dėl baimės nuplikti ir išpopuliarėjo plikų galvų mada. Juk daug lengviau pripažinti, kad eina koja kojon su mada, nei viešai pripažinti, jog yra pliki. Be to, pradėjus slinkti plaukams stipriosios lyties atstovus dažnai apima panika.

Šalinasi protingų moterų

Vyrai jaučiasi itin prastai, jeigu moteris uždirba daugiau, užima aukštesnes pareigas ar greičiau kyla karjeros laiptais. Tačiau nuovoki moteris niekada neužsimins apie savo intelekto koeficientą per romantišką vakarienę. Tai bandys paslėpti po koketiška šypsena.

Fraze „ji pernelyg protinga“ vyrai dažniausiai apibūdina ne moterų protą, o atitinkamas jų savybes arba elgesį. Galbūt jos kvepalai tokie aštrūs, kad kartais slegia ne mažiau, nei asmenybė, o nuo kalbų nė akimirką neužsiveriančios lūpos primena spąstus? Mąstymas, intelektas ir individualumas stipriosios lyties atstovams niekada netaps svarbiau už jaukią moterų šypseną ar įspūdingus veido bruožus.

Bodisi gražiosios lyties atstovių draugystės

„Nesuprantu, kodėl tau taip patinka ta „avelė“?“ – tokias, kartais ir kandesnes pastabas tenka išgirsti kalbant su vyru apie geriausią draugę. Kuo artimesnė moterų draugystė, tuo pašaipesnės partnerio pastabos. Taip yra tik dėl to, kad vyras pavydi, jog dalį laiko žmona praleidžia ne su juo, o su drauge.

Kartais būtent dėl to stipriosios lyties atstovas gali pasijusti netgi įžeistas. Jam atrodo, kad žmonos draugė gali pasikėsinti į jo, kaip pasitikėjimo verto asmens, guodėjo ir saugotojo, vaidmenį. Žmonos draugė tampa tarsi konkurente. Be to, vyrui kartais atrodo, kad žmona, pernelyg daug laiko leisdama su drauge ar nuolatos kalbėdama su ja telefonu, jį apkalba.

Vengia įsipareigoti

Net santūrūs ir mandagūs vyrai, išgirdę žodį „pareiga“, staiga susierzina ir tarsi apkursta. Psichologai aiškina, kad viena pagrindinių tokio elgesio priežasčių – motina, kuriai vaikystėje visada reikėjo paklusti. Suaugę vyrai, išsilaisvinę iš paklusnumo pančių, pajunta svaiginančią laisvę. O ja besimėgaudami pradeda bijoti, kad kitos moterys šią laisvę gali atimti.

Anot jų, visos dailiosios lyties atstovės yra linkusios varžyti vyrų laisvę. Mat jiems labai svarbu jaustis savo gyvenimo šeimininkais. Laimė, bėgant metams dažnas vyras geba atsikratyti įsipareigojimo baimės. O nuogąstavimą, kad žmona be skrupulų suvaržys viengungišką gyvenimą, pakeičia kitos baimės, tarkime, kaip reikės gyventi sulaukus senatvės, kas jais pasirūpins ir pan.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dalia Ruplėnienė apie užklupusią ligą, dabartinį gyvenimą ir netektis: stiprūs žmonės gauna stiprias pamokas (7)

Tai bus nuoširdus ir šviesus pokalbis su Dalia Ruplėniene apie jos šeimą, netektis ir vaikų...

Komisaro Vytenio Andriukaičio palikimas: kaip jį prisimins Europa grįžęs žada permainas (171)

„Kai atvažiuoji į Lietuvą, išgirsti, o ką tu Lietuvai padarei? Toks klausimas yra...

Lietuvos jaunučių rinktinė net 110 taškų skirtumu sutriuškino Rusijos krepšininkus (1)

Pasirodymą Vladimiro Ryženkovo turnyre tęsia Lietuvos jaunučių rinktinės. Antrosiose rungtynėse...

Užkalnio maisto apžvalga perkama už 4000 eurų arba dar vienu būdu (85)

Tai štai sekmadienis, ir dar viena restorano apžvalga. Net ne restoranas, kur jau ten....

The Economist

Prieš šimtmetį JAV išgelbėjo milijonus rusų nuo bado (1)

JAV misija Rusijoje paneigia abiejose valstybėse pasakojamas karingas istorijas.

Ne plastikinės ir ne natūralios: Lietuvoje populiarėja nauja eglučių rūšis namuose sukuria tikrą jaukumą (7)

Lietuviai vis drąsiau eksperimentuoja ne tik su kalėdinėmis dekoracijomis, bet ir ieško...

Turistai iš Europos viešbučių sugeba išsinešti pačių neįprasčiausių daiktų

Viešbučių vadovo „Wellness Heaven“ ekspertai apklausė beveik 1160 Europos viešbučių...

Po penkias valandas trukusių derybų Putino rezidenciją Lukašenka paliko neturėdamas ką pasakyti žurnalistams (517)

Nors spaudos konferencijai buvo pasirengta, po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu...

Vagis apsaugai iš anksto pranešė, kad vogs degtinę ir kad niekas nedrįstų jam trukdyti (75)

Gruodžio 7 d., 10.43 val., apsaugos darbuotojas (gim. 1997 m.) policijai pranešė, kad 20.27 val....

Amžinas klausimas: Klaipėdoje tekanti upė – Dangė ar Danė?

Kai kurie klaipėdiečiai nepripažįsta upės pavadinimo Danė ir jį pavartojančius žurnalistus...