aA
Ne vieną dešimtmetį gvildenamas klausimas, ar vyrams pakanka patiems ko nors geisti, ar vis tik jiems svarbu žinoti, kad ir jie yra geidžiami. Remiantis tradiciškai vertinamais lyčių vaidmenimis būtų logiška teigti, kad vyrai stengiasi, kad jų partnerės jaustųsi geidžiamos, o štai patys nejaučia poreikio jausti tą patį.
Atsakyta į klausimą, ar vyrams svarbu jaustis geidžiamiems
© Shutterstock nuotr.

Pakanka prisiminti bet kurį tipinį romantinį filmą: dažniausiai pagrindinis herojus deda pastangas tam, kad moteris juo susidomėtų, rašo psychologytoday.com.

Realiame gyvenime tikimasi, kad vyras nieko negaudamas atgal moteriai dovanos gėles, sakys komplimentus, pirks saldainius, juvelyrinius dirbinius. Kalbant apie seksą, tradiciškai iš vyrų tikimasi seksualinių santykių inicijavimo ir aktyvių veiksmų tam, kad partnerė susijaudintų.

Vis tik neseniai atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad dalis vyrų vis tik norėtų šias nusistovėjusias normas keisti, nes noras jaustis geidžiamiems jiems yra svarbus.

Atlikę tyrimą, kuriame apžvelgti 26 studentiško amžiaus heteroseksualių vyrų komentarai seksualinio gyvenimo tema, mokslininkai nustatė, kad 61,5 proc. tiriamųjų atitinka tradicinį vyrui tenkančio vaidmens modelį, apimantį taip pat ir troškimą turėti lytinių santykių be partnerės išreiškiamo geismo.

Vis tik likusi tiriamųjų dalis toli gražu ne taip teigiamai vertino tokį vaidmenų paskirstymą ir lūkesčius dėl aktyvaus vyrų vykdomo seksualinių santykių inicijavimo. Kitaip tariant, beveik 40 proc. vyrų akcentavo norą jaustis geidžiamiems savo partnerių ir pageidavimą, kad partnerė labiau inicijuotų seksualinį aktyvumą.

Kitas tyrimas atliktas išanalizavus 32 studentiško amžiaus vyrų nuomonę apie įvairius seksualinių santykių inicijavimo aspektus. Nors vyrų dominavimu paremtas seksualinis inicijavimas minėtas dažniausiai, 72,2 proc. vyrų pripažino pageidaujantys didesnio lygiavertiškumo, t. y. vienodo moterų ir vyrų indėlio į seksualinių santykių inicijavimą.

Apklausus trisdešimt 30-65 m. vyrų, turinčių heteroseksualių santykių, apie jų asmenines patirtis, susijusias su seksualiniais troškimais, paaiškėjo, kad poreikis jaustis geidžiamam savo partnerės kaip vienas didžiausią poveikį seksualiniams troškimams turinčių veiksnių minėtas 73 proc. tiriamųjų.

„Man svarbu jausti, kad ji manęs tikrai stipriai geidžia“, - patikino 33 m. Craigas. Apklaustieji minėjo tris esminius būdus, kaip jų partnerės turėtų savo troškimus išreikšti.

1. Komplimentai apie fizinį patrauklumą

„Moterys girdi kur kas daugiau malonybių apie save, todėl ima jaustis itin seksualios, nes sulaukia šių komplimentų. Vyrai tokių dalykų patiria nedažnai, o kai pagaliau jiems tenka išgirsti, jaučiasi itin gerai.“ – neabejojo 31 m. Carlas.

„Kartą būdama kartu su drauge matė mane parduotuvėje, tarp daugybės kitų žmonių. Vien tik dėl mano aprangos ji pagalvojo, kad esu labai patrauklus. Ilgą laiką negirdėjau jokių teigiamų komentarų ar komplimentų, taigi man buvo labai malonu.“ – pasakojo 65 m. Cody.

2. Entuziastingas domėjimosi seksu demonstravimas

Nenoriu šalia turėti žmogų, kuris sakytų, kad už dešimties minučių prasidės mėgstamas šou, todėl turiu apsisukti kuo greičiau.“ – norais dalinosi 30 m. Hudsonas. „Jei jaučiu, kad žmogus nenori manęs, nejaučiu partnerės dalyvavimo. Tam, kad jausčiausi geidžiamas, mylimas ir trokštamas turiu jausti jos dalyvavimą.“ – teigė 52 m. Tony.

3. Seksualinių santykių inicijavimas

„Vienas dalykas, kai tavo partnerė sako, kad tavęs geidžia, kas kita – fizinis sekso inicijavimas“, - mano 32 m. Timas. „Būna labai malonu, kai staiga ji to užsimano. Tada ji imasi atitinkamų veiksmų, prašo to, tikrai pati viską inicijuoja, aš nesu tas, kuris atlieka visą darbą,“ – asmenine patirtimi dalinosi 42 m. Scottas.

Svarbu pastebėti, kad atlikti tyrimai liudija apie dalies vyrų troškimą jaustis trokštamiems. Ateityje dar teks išsiaiškinti, kokia dalis vyrų iš tikrųjų tam teikia reikšmės ir kokie tie įvairūs būdai, kuriais partnerės turėtų savo geismus ir troškimus parodyti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (644)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Niūri britų mokslininkų prognozė: mirčių nuo COVID-19 skaičius gali būti sukrečiantis JAV ekspertas: aukų šalyje gali būti iki 200 tūkst. (269)

Nepaisant įgyvendinamų griežtų priemonių, Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (393)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (39)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Pokyčiai darbovietėje: 5 patarimai, kaip elgtis vadovui, kad virusas atneštų mažiau nuostolių (22)

Kol kas nėra visiškai aišku, kokiu mastu COVID-19 plitimas paveiks mūsų socialinį gyvenimą ir...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (321)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Trumpas: JAV nemokės už Britanijos princo Harry ir jo šeimos apsaugą (59)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis neketina apmokėti...

Dirbtinis intelektas plinta žaibiškai: ar sulauksime, kad žmones pakeis robotai? (43)

Kada pasiteisina investicijos į dirbtinį intelektą (DI) ir kada reikia imtis kitų priemonių,...

Vilniuje nusileido lėktuvai su lietuviais iš Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (267)

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido lėktuvai su Lietuvos piliečiais iš Tenerifės,...

14-oji karantino diena. Tobuliausias ir skaniausias desertas (27)

Visi turime savo mėgstamiausią desertą, tai šį kartą supažindinsiu su savo mėgiamiausiu, kurį...

|Maža didelių žinių kaina